DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 07. 2009.   #31
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pricali smo ovde o tome ja i Mileusna... generalni zakljucak je dzaba promovisati alternativu kad alternativa ne moze ni da pridje Googlu po relevantnosti pretraga...
odnosno, ne mozes nekoga naterati da vozi fiću a do sada je vozio BMW...
sami pretrazivaci nisu ucinili nista da bi poboljsali svoju uslugu [nemaju ni geotargeting za srpsko podrucje]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 17. 07. 2009. u 21:58.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Peca za poruku:
Staro 17. 07. 2009.   #32
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Moj je predlog da je trenutno bitnije od ovoga promovisati www.bing.com kao alternativu Google pretraživanju, da se smanji uticaj Googla na posećenost sajtova.
Dok se Bing ne lati Geotargetiranja, to je potpuno kontraproduktivno. Ljudi će otići jednom, videti da rezultati nemaju veze sa životom, i vratiti se na Google. Bolje sačekati da i Bing krene da daje neke malo bolje rezultate za Srbiju, prevede interfejs i sl.

Opet ponavljam, najbitniji parametar je language settings browsera. Ako imate GA i pogledate "language" statistike videćete da verovatno najveći procenat vaših posetilaca koristi jezik "en-us" iako vam Map overlay sa druge strane javlja da imate 80% poseta iz Srbije. To je zato što masa ljudi i dalje nema setovan regional settings u Windowsu na srpski i što i dalje neki pišu sdjccz umesto šđčćž.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 07. 2009.   #33
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

I bez direktne promocije bing pretraživača, na jednom od sajtova koje pratim imam odnos poseta Google:Bing - 4:1. Ovo uopšte nije loše
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 07. 2009.   #34
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
I bez direktne promocije bing pretraživača, na jednom od sajtova koje pratim imam odnos poseta Google:Bing - 4:1. Ovo uopšte nije loše
Doticni sajt je za srpsko trziste (sa srpskim sadrzajem) ?
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 07. 2009.   #35
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Da - sajt za domaće tržište. Sada sam malo detaljnije pogledao, čak je i bounce rate značajno bolji sa Bing-a, što je takođe veoma lepo...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 07. 2009.   #36
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

To je lepo, ali imajući u vidu koliko ljudi korisiti bing verovatno se sajt slabo rangira na guglu.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2009.   #37
Tepif
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.04.2009
Poruke: 34
Hvala: 0
7 "Hvala" u 6 poruka
Tepif is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
odnosno, ne mozes nekoga naterati da vozi fiću a do sada je vozio BMW...
sami pretrazivaci nisu ucinili nista da bi poboljsali svoju uslugu [nemaju ni geotargeting za srpsko podrucje]
Cak i da nije u pitanju fica nego daewoo ili neki tako egzotican auto koji je po odredjenim performansama konkurentan, ljudi ce ipak koristiti BMW dok se alternativna resenja ne pokazu ne isto nego mora i bolje. Na mom sajtu je google majka, poneko se pojavi sa krstarice, a ostali pretrazivaci se pojavljuju periodicno poput Halejeve komete.
Tepif je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 07. 2009.   #38
dvnitycker
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.03.2009
Poruke: 13
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
dvnitycker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Da, mogu i dalje tvrdim. Evo konkretno za kw vesti, ako si pratio serp pre jedno godinu - godinu i po sam slucajno skapirao da jedan sajt kome sam radio seo je na prvoj strani serpa za vesti. A dodao sam mu rec vesti u naslov sajta i dva tri linka. To naravno ne moze sa "friskim" domenom a i prvi post je bio o vec starijem domenu.
Da ti ponovim jos jednom, za bilo koju rec se moze biti na #1 pitanje je samo vremena i budzeta.
A za cime: seo
hm cini mi se da ti izostavljas jednu stvar, a to je da u srbiji mnogo gugl-related ljudi radi na pracenu serpa i pozicije raznih sajtova na njemu. ako bi se neki sajt materijalizovao odjednom na prvoj poziciji za iole bitnu kljucnu rec, svakako bi bio primecen i bile bi ispitane okolnosti pod kojima se tu nasao.. tako da, po mom misljenju, slava preko noci (bez debelog osnova) na guglu ne moze da potraje
dvnitycker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 08. 2009.   #39
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Ali sa druge strane, da te pitam nesto, koliko ljudi u Srbiji traze kw vesti? Jesi li o tome razmisljao? Ima li svrhe biti prvi za tu kljucnu rec? Seo nije vise: ocu da budem prvi za rec vesti, nego koja kw ce mi dovesti najvise posetilaca....
Koliko ljudi traze kw vesti? Ima li svrhe? Ajde uzmi malo Google-ov keyword tool pa podesi na exact match i reci mi jel ima reci koja ce mu doneti vise poseta od nje. Da ne spominjem phrase match koji takodje treba uzeti u obzir ali ajde da kazemo konkretno koliko samo ova rec sama moze doneti poseta. Mislim da sto se tice toga potpuno razlicita pravila vaze za strano i za domace trziste. Ti ovde prakticno moras da gadjas ove opste pojmove sa jednim ili dva keyworda zato sto nema dovoljno potraznje. Ajde mi nadji neku long tail frazu koju mogu da gadjam da mi donosi dosta poseta. Kad radis seo za strano trziste onda gledas da ciljas long tail fraze iz razloga sto kao prvo nemas nacina da prestignes authority sajtove koji su zacementirani tu gde jesu medju vise milionskom konkurencijom, a druga stvar je da mnoge long tail fraze koje imaju solidnu traznju nemaju preveliku konkurenciju pa se mozes lakse probiti, ali to probijanje se isplati za razliku od ovde. Jos jedna stvar zasto se gadjaju long tail fraze je to sto trazis kmercijalne termine, preko kojih kada dodju posetioci, oni su spremni da kupe nesto, sto uglavnom nije slucaj sa ovim generalnim terminima. Naravno nisu svi sajtovi komercijalnog tipa pa se ovo zadnje ne odnosi na sve njih.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 08. 2009.   #40
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ne vezano za tvoj post... vec sam odgovorio na prethodnim stranama, keyword 'vesti' donosi 700 poseta dnevno.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko su sigurni vasi podaci u googlu? lurker Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 21. 04. 2009. 20:22
Geotargeting - baner/adSense pcigre Marketing i SEO 6 11. 01. 2009. 20:23
Redizajn sajta i pozicija na googlu Misko Marketing i SEO 9 26. 09. 2007. 18:42
css pozicioniranje div-a Tane Sva početnička pitanja 2 06. 08. 2007. 23:12
geotargeting i SERP ivanhoe Marketing i SEO 5 26. 06. 2007. 10:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.