DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 12. 2009.   #1
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Exclamation Entuzijazam i negativna iskustva

Ovaj bombastican naslov sam stavio da vas zainteresuje da procitate ovaj post. Sansa da ovaj projekat dozivi beta fazu su male a jos manje da zazivi.

Ipak, ja sam se prijavio i zdusno hocu da pomognem jer moja motivacija u zivotu nisu samo pare. Volim na kraju dana kad legnem u krevet, da budem zadovoljan. Kroz ovakve projekte sam upoznao mnoge sjajne i kvalitetne ljude. Neki put sam se osetio i magarcem kad neko drugi pokupi kajmak ali boze moj, osecaj zadovoljstva je mnogo veci, kad znam da sam ja doprineo necemu sto mislim da vredi.

Pozitivno u ovom projektu je da se barem 50-tak ljudi razlicitih profila ukljucilo na keca. Prvi hejtovi su vec pali sto je i bilo za ocekivanje. Ja sam zaista netolerantan ali za ovakav projkat je potreban timski rad i uzajamno postovanje i strpljivost.

Ovaj projekat ako zazivi mora da bude samoodrziv!!! Vrlo verovatno je da ce postati jako popularan pa i referentan. Moguce je da i pocne da donosi novac.

Razmislite o modelu organizacije koji ce da pravicno raspodeli materijalne vrednosti ljudima koji budu ulozili vreme u njega...

I za kraj da li ima neko ko bi bio projekt menadzer?
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #2
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Meni nije jasno zasto se unapred odbacuje ideja da bi oni koji rade na ovom projektu imali finansijsku i drugu materijalnu korist od uspeha projekta? Sta je ruzno u tome? Naravno, ne bi bilo u redu da se ta korist prisvaja i deli na pogresan nacin, ali ako se unapred predvidjeni model postuje, tu nema nikakvih problema. Ko moze danas da pravi Web projekat koji ce vratiti taman toliko koliko je u njega ulozeno.

Drugo, uz duzno postovanje svih kolega koji su se prijavili, zahvalnost na tome, da li stvarno neko moze da tvrdi da ovakav tip projekta zahteva 50 ljudi. Preciznije receno, da li je moguce da ce rezultat rada 50 ljudi biti bolji od rezultata rada 15-20 ljudi? Naravno da nece.

Trece, jedan projekat menadzer je malo za ovakav projekat, treba najmanje 3-4.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #3
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Moram da se ogradim ...
Zelim da budem deo cele price, ali se odmah ogradjujem kad je novac ili bilo kakva korsiti za mene licno u pitanju. Takodje, nemam nista protiv ako neko prima novac za svoje usluge po ovom pitanju. Verujem da sam sasvim jasan.
Moja pomoc je skromna i pitanje je koliko u ovolikoj grupi mogu da doprinesem kvantitetom, ali otom potom. Spreman sam kao i Torbica da budem deo tima i da uradim sto mogu i znam a da mi se kaze. Nemam ni nameru da hejtujem, niti da kritikujem.
Jednostavno, stojim na raspolaganju po ovom pitanju.
Voli vas Deka...
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2009.   #4
Vukašin
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.03.2008
Poruke: 50
Hvala: 6
7 "Hvala" u 4 poruka
Vukašin is on a distinguished road
Default

mislim da je prerano pricati o novcu koji bi ovaj projekat zaradjivao i njegovoj raspodeli. kad i ukoliko bi se to desilo mislim da bi bilo pametno ulagati sredstva u dalji razvoj projekta. al sve to otom potom...

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
I za kraj da li ima neko ko bi bio projekt menadzer?
mislim da je ovo najvece pitanje u ovom trenutku, ako se ne odredi uskoro ne vidim kako bismo mogli da napravimo nesto. vec ne vidim prostora da napravimo nesto za manje od 3 meseca koliko nam je ostalo od onih 90 dana. mozda bi valjalo da se oformi neki nadzorni odbor ili vec nesto koji bi vrsio duznost menadzera projekta, opet bih predlozio Pedyu i Bluesmana i dodao Gagu Djermanovic.
__________________
http://twitter.com/vukasin
Vukašin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2009.   #5
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Pratim vec neko vreme ovu sekciju, moram da predlozim jednu temu gde bi se jasno podelili segmenti odgovornosti zainteresovanima. Dakle mala sistematizacija na osnovu teme "ko se za sta prijavio", mislim da je to dobar put ka preglednoj slici koji segment treba "dopuniti", "gde fali ljudi" i osnov za sve ostale aktivnosti.

Ako me neko ne preduhitri, od mene ova sistematizacija na osnovu prethodne teme stize sutra u toku dana.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2009.   #6
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ljudi nemojte se zavaravati da ovaj projekat moze zaziveti koristeci forum kao primarni kanal komunikacije. To je potpuni apsurd.

Odredite nosioce projekta, definisite projekat u goalkeeper-u i onda core tim donosi odluke i po potrebi se ukljucuju ljudi razlicitih profila zavisno od toga u kojoj fazi se projekat nalazi.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jasmanac za poruku:
Staro 16. 12. 2009.   #7
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Trenutno stanje na temi za prijavljivanje je prikazano dole. Ako sam nekoga izostavio, molim da dopunite.

Takodje, pretpostavljam da nixa nece da pise tekstove, a da bluesman nece da salje fotografije (uz svo uvazavanje njihovih literarnih i fotografskih sposobnosti) That is to say, bilo bi dobro da se svi prijave za konkretnu odgovornost - koliko god to izgledalo "da se podrazumeva", na tim stvarima se gubi dosta vremena.

Bitno: Potrebno je formirati tim koji ce donositi odluke o samom servisu.

Project management
• ???
• ???
• ???

Marketing
• Vukasin
• kai
• ???

Content
• Viktor (tekstovi i prevodjenje)
• Markok (tekstovi)
• Vladimir Nikic (sakupljanje sadrzaja)
• Bebika.ar (tekstovi i fotografije)
• Pitchweis (centralno sakupljanje tekstova, lektura)
• PeckoPivo (tekstovi i prevodjenje)
• Sergio16 (tekstovi i prevodjenje)
• Vaske555 (tekstovi i fotografije)
• Adelante (tekstovi)
• Nemanja.rodic (fotografije i iskustva stranaca)
• STELLANOVA (fotografije)
• Sspin (fotografije)
• Marinowski (fotografije)
• Batko (tekst, fotografije)

Design
• Logoholik (identitet i art direkcija)

Tech & Programming
• AG.RS (domen, hosting)
• Ivan (tehnoloska sigurnost)
• Codespeed (programiranje)
• B@NE (onsite SEO)

Edit: PS. Slazem se sa Draganom, prijava za projekat, diskusije, i slicno - mogu da se realizuju na forumu. Za sve preko toga (organizaciju, flow samog projekta, itd) mislim da je neophodna drugacija platforma, odnosno collaboration alatka.

Poslednja izmena od kai : 16. 12. 2009. u 21:20.
kai je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje kai za poruku:
Staro 20. 12. 2009.   #8
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:

Bitno: Potrebno je formirati tim koji ce donositi odluke o samom servisu.

Project management
• ???
• ???
• ???
cini se da smo dobili project menadzera - Srdjan Kosutic - Kai
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2009.   #9
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Predlažem da se organizacija koja vodi projekat i formalno registruje, ili (još bolje) da se PRojekat Srbija vodi kroz neku već postojeću NVO. Ovo u velikoj meri olakšava fundraising za projekat.

U ovom trenutku je otvoren EuropeAid fond u ukupnom iznosu od 3 i po miliona eur, za grantove od po 50.000 do 150.000 eur, a jedna od namena granta je i:
Citat:
Ensure a better knowledge and understanding of the candidate countries concerned within the European Union, including their history and their culture, thus allowing for a better awareness of the opportunities and challenges of future enlargement
Kompletna dokumentacija tendera na https://webgate.ec.europa.eu/europea...RS&aofr=129362

Ja imam dosta iskustva u projektnoj saradnji sa EU i drugim finansijerima, u slučaju da se projektni tim odluči za apliciranje mogu da pomognem oko pripreme dokumentacije.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dušan Dželebdžić za poruku:
Staro 20. 12. 2009.   #10
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
cini se da smo dobili project menadzera - Srdjan Kosutic - Kai
Preopterecen sam poslom na svim frontovima, ali cu rado pomoci kao jedan od pm-a (pogotovo ako geografski faktor nije prepreka).

Hajde da popunimo gorepomenutu listu do kraja, definisemo kako bi to sve trebalo da izgleda i funkcionise, pa da se krene sa radom. Nema tu puno nauke

PS - Mozemo negde da dignemo collab software?
kai je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
httpool - iskustva Milan G. Marketing i SEO 38 23. 10. 2010. 20:59
Iskustva sa X-cart? Lalaland Web aplikacije, web servisi i software 13 08. 02. 2009. 20:31
Lunarpages - iskustva Dragan Babić Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 6 28. 09. 2007. 18:27
ePassporte iskustva skaarj e-Business 9 30. 07. 2007. 12:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.