DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 07. 2007.   #1
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Post Web site extimate form

GRESKA U NASLOVU: treba da bude Web site eStimate form

Dakle zanima me kada ugovarate sajt sa klijentom, tj. kada izrazi zelju i obrati vam se za izradu sajta, kako to realizujete. Ja sam napisao ovu formu posmatrajuci primere nekih drugih. Sta mislite da bi trebalo dodati, promeniti, prodiskutovati....

Ovo bih postavio na sajt ili slao zainteresovanima za izradu web sajta, pa da pocnem komunikaciju sa klijentom tek nakon sto mi popune ovu formu. Kako bih i ja i oni usli spremni u prvi pravi razgovor.

Kontakt informacije -
Ime, prezime i titula:

Ime firme:

Vas e-mail:

Brojevi telefona na koje vas mozemo dobiti:


Informacije o kompaniji
Ime kompanije:

Opisite svoju kompaniju u nekoliko recenica:

Osim vas ko ce jos biti umesan u rad na web sajtu?


Postojeci web sajt
Ako imate postojeci web sajt koja mu je URL adresa?

Koji su problemi postojeceg sajta? Sta biste zeleli da promenite, dodate ili izbacite?


Drugi sajtovi koji vam se dopadaju
Koji vam se sajtovi konkurencije dopadaju. Mozete ih pronaci pomocu Google pretrazivaca i reci nam sta vam se u vezi kog dopada ili ne dopada


Ciljevi novog web sajta
Koji su ciljevi novog web sajta? Koja vam je ciljna grupa sajta i sta ce oni biti omoguceni da na sajtu nauce ili urade?


Domen
Da li imate registrovane domene? Koji su?

Da li zelite da vbam mi hostujemo web sajt ili cete sami to resiti?


Tekstualni i graficki sadrzaj
Napisite listu planiranih stranica koje ce sajt da poseduje?

Da li imate kompanijski logo sa kojim ste zadovoljni i koji bi koristili i na web sajtu?

Da li zelite da postavite jos neke slike koje posedujete na web sajt?


Dizajn stajl i Brending
Da li postoji specifican dizajn koji zelite da vas web sajt poseduje? Ako DA opisite ga sto bolje mozete.


Animacija,Audio i Video
Da li planirate da koristite animaciju, audio ili video sadrzaj na vasem sajtu ?
Ako DA opisite ih sto bolje mozete.


Buduce odrzavanje sajta
Da li zelite da vam napravimo i sistem za automatsko upravljanje sadrzaja pomocu koga cete moci da menjate sadrzaj na sajtu bez ikakvog znanja programiranja?

Druga alternativa je da vam mi odrzavam sajt i sadrzaj. Da li bi vam to bilo prihvatljivije?


Vremenski rok i budzet
Koji je vremenski rok kada zelite da sajt bude gotov i postavljen na internet?

Koliko ste spremni da platite za web sajt? Ako ne ostavite barem minimalnu i maksimalnu cifru.


Search Engine pozicioniranje
Da li vam je bitno dobro pozicioniranje pri pretrazivanju na pretrazivacima kao sto su Google i Yahoo? Ako da kazite nam koje su kljucne reci po kojima zelite da vas sajt bude pronadjen kada ih korisnik ukuca u jedan od pretrazivaca?


Ostalo
Ako postoji nesto sto nije navedeno u prethodnim pitanjima a mislite da je bitno, molimo vas da navedete
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2007.   #2
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

IMHO - Mislim da pretjerujes sa pitanjima za 'prvi razgovor' jer da bi neko na njih odgovorio treba mnogo vremena da potroshi (to znaci da bude siguran da ce tebi dati posao, da mu se svidjas, bla bla bla) kao i da sve te stvari vec ima spremne (cesto je slucaj da klijent to nema, da ne zna sta hoce i slicno). Previshe uslovljavas za 'prvi razgovor'.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2007.   #3
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Pa dobro, svi smo prosli kroz takvu fazu

Aknektiranej ima slisla kada se radi neki veliki projekat a tada obicno sam web sjat bude deo znatno vece marketinske operacije. Ako klijent samo zeli da ima sajt onda on obicno ima neku predstavu sta zeli ili ako je nema, to po pravilu znaci da i nema neke velike zahteve.

U takvim slucajevima, nema nesto mnogo diskusije. Proveris koja je delatnost firme, ko joj je ciljna grupa sa sajtom, da li vec imaju uradjen neki drugi reklamni materijal, recimo proslekte, kataloge i tako nesto i ako imaju predstavu, koliki su budzet predvideli i to ti je uglavnom dovoljno elemenata da znas sa kakvim klijetom imas posla.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2007.   #4
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Na sajtu ClearLefta u footeru dole levo imas Word doc. koji je vise nego dovoljan.
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2007.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Previshe uslovljavas za 'prvi razgovor'.
Ja mislim da ne preteruje, jer ako neko hoće sajt, svejedno će morati da ima ove stvari, u glavi ili na papiru, a bolje na papiru.

Iste ili slične informacije će mu tražiti ma koja webdesign firma (pogledaj DOC koji je Denis ulinkovao)...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
jquery i form plugin staseprimate Sva početnička pitanja 0 11. 06. 2008. 21:17
Preporuka za form processor Zero-Cool PHP 6 11. 04. 2008. 18:59
USA Tax Information form teknoledge e-Business 3 20. 03. 2008. 02:16
Uni-form Dragan Babić (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 15. 04. 2007. 13:10
Protect your POST form data! dinke Opušteno 6 25. 09. 2005. 19:55


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.