DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 09. 2010.   #191
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Pa mi se posredno spominjemo iznad, u kontekstu "izvoza pameti". Juče je neko influentan postavio link iz Pressa o stotinama hiljada mladih koji su otišli proteklih godina.

Nije uopšte problem koliko država gubi u novcu (a gubi malo) više je problem kvalitet baze koja ostaje.

Pre neki mesec su mi se poremetile čakre kod Varagića na blogu na sličnu temu - a od tad inače samo gore i gore vesti - pa sam opisao tu jadnu perspektivu Republike izvoznice normalnih ljudi Srbije i reko sebi neću više da se nerviram. Sad mi evo nadolazi ponovo, tako da gledam karte i kažem "dalje"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2010.   #192
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ Pa da, ostaje nam da se kockamo sa zivotom ko iz one Djoletove pesme.

I da se vratim na
Off Topic: Wikileaks temu
...ovi se bas igraju uzimala-davala sa Assangeom.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2010.   #193
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Mislim da nije, mislim da je sasvim normalno da kad uzmes celu zemlju, ili u slucaju Amerike CEO SVET, pa odaberes najbolje i najpametnije, svakako da neces dobiti ljude samo iz jedne drzave.
Kako uopste porediti useljenicke zemlje sa onima koje to nisu (ili jos gore, sa onima iz kojih i domaci ljudi beze) po broju "stranaca" i slicno?

Statistika za SAD kaze ovako (izvor: NYT Almanac 2010):

"In 2008. approx. 86.5 percent of all adults over age 25 had completed high school and more than a quarter of American adults had a bachelor's degree or more."



Inace, ljudi bi prvo trebali da ukapiraju da Amerikanac nije samo onaj koji je tamo rodjen. Takve, useljenicke, zemlje su mnogo otvorenije po tim pitanjima, a druga je stvar sto je to u drugim delovima sveta jos uvek strana pojava pa onda ljudi iznose pogresne zakljucke.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2010.   #194
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
^ Pa da, ostaje nam da se kockamo sa zivotom ko iz one Djoletove pesme.

I da se vratim na
Off Topic: Wikileaks temu
...ovi se bas igraju uzimala-davala sa Assangeom.
Interesantno da WikiLeaks ne moze nista da procuri o tom slucaju? Ili sam propustio?

Možda neki snimak..

Citat:
The Swedish authorities have dismissed suggestions from Mr. Assange that the allegations were part of a program of “dirty tricks” against the site.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 02. 09. 2010. u 20:01.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2010.   #195
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

uf, znaci (navodno) je pukao kondom tokom sexa u koji su dobrovoljno stupili, i on nije stao iako je ona trazila... i oni ga optuze za silovanje i seksualno maltretiranje... to je cak i za Svedsku malo preterano, ne? Ne kazem da je to narocito lepo sa njegove strane, ali malo je drasticno da bas optuzis nekoga sa kim si prethodno otisla u krevet za silovanje i da se onda vuces po sudovima i novinama, jer ga nije odmah izvadio...

prvo kako se to dokazuje? On moze da kaze da je stao kad je trazila ili da kondom uopste nije pukao, ona kaze da nije, i sta cemo onda? Nema sanse da ga osude za to jer je rec protiv reci, znaci jedini cilj moze da bude blacenje te osobe....a i ti kondomi koji pucaju bas kad treba.. ne znam, meni je to sve sumnjivo do bola, tako je sve "zgodno"..

a dobro, ako ga osude uvek moze da tuzi proizvodjaca prezervativa i da trazi odstetu...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 02. 09. 2010. u 22:33.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #196
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ ajde realno...pa ko bi ga vadio?
Ko jos menja gumu koja je pukla u zadnjem krugu...vozis do cilja pa sta ti bog da.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #197
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
To ti je kao sto bar 70% ljudi koji diplomira u Beogradu nije iz Beograda... jel to dokaz da su Beogradjani glupi?
Zavrseno skolovanje nema veze da li je neko glup ili ne, vec da li je uporan i posvecen ostvarenju programa. Ne znam kako se cinjenica da velika vecina mladih u SAD ne zeli da nastavlja sa fakultetskim obrazovanjem dovodi u vezu sa gluposcu.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Mislim da nije, mislim da je sasvim normalno da kad uzmes celu zemlju, ili u slucaju Amerike CEO SVET, pa odaberes najbolje i najpametnije, svakako da neces dobiti ljude samo iz jedne drzave. Logicno je da ces pored onolike Kine, Rusije, Evrope, pa i Bliskog Istoka imati gomilu stranaca, koji ce pri tom da budu mnogo stimulisaniji ne samo da rade, nego da rade vise i jeftinije, jer ce i tako opet dobiti vise nego sto imaju u svojoj zemlji.
Indijac sa fakultetskim obrazovanjem ce biti uvek bolje placen od Amerikanca bez fakultetskog obrazovanja, bez specijalnih slucajeva tipa Gates ili Dell, molim.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #198
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Malo malo pa neko potegne to da amerikanci nisu glupi, a da pri tom niko ni ne tvrdi da jesu. Pričamo o nivou obrazovanja, informisanošću, interesovanjima, shvatanju događaja u svetu... Nema to veze sa tim da li je neko glup, a i teško da ijedan narod u celini može biti glup. Pa i mi smo kao narod napravili mnoge gluposti u novijoj istoriji, ali ne zato što smo glup narod nego baš iz razloga obrazovanja, društvenog sistema, informisanosti...
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #199
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Interesantno da WikiLeaks ne moze nista da procuri o tom slucaju? Ili sam propustio?

Možda neki snimak..
Evo ipak je nesto procurilo...

__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #200
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Pričamo o nivou obrazovanja, informisanošću, interesovanjima, shvatanju događaja u svetu...
rec "glup" je prigodan i kraci nacin da se opise nedostatak gore navedenih znanja i osobina...

a poenta je da isto kao sto ne mozes da kazes za ceo narod da je glup, ne mozes da kazes za ceo narod ni da je neobrazovan, niti da ima ili nema odredjena interesovanja... pogotovo kad se radi o zemlji od 300 miliona ljudi.. to su sve predrasude...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.