DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 08. 2007.   #1
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default Otvaranje softverske firme za rad sa inostranstvom... sta sve treba?

Da li neko nesto otvarao u skorije vreme? sta je sve potrebno, koliko dana, koliko para, kakav prostor, koji je godisni limit za pausal (nesto sam cuo 2Mill din), kako primiti pare, koju delatnost registrovati itd itd....


bilo kakvi komentari/iskustva dobrodosla
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #2
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

limit za pausal je 3mil po kalendarskoj godini.
Otvoris radnju na svoje ime (npr sifra 72200), prijavis se za pausalni porez (oko 9k dinara mesecno, u proseku),
i to je to
da sve zavrsis, traje max do 20 dan (ako si bolje optimizovan od mene, moze i za < 15)
i to je to
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

>>Da li neko nesto otvarao u skorije vreme?
Ja ne znam nikoga ko nije Dragan, Ilija, Moreno ...

Sve zavisi od tvojih potreba. Vec smo pricali na ovu temu, tako da bi trebao da pretrazis forum prvo, ali u najkracem, ako ne planiras da prelazis 2 mil dinara godisnje, mozes da otvoris agenciju (preduzetnik), placas porez pausalno, sto ima prednosti i mane. Prednosti su manji troskovi za knjigododjstvo, podizanje do 100k din dnevno bez problema i sl., najveca mana je sto te niko odavde ne smatra za ozbiljno (tu pre svega mislim na banke, jer bukvalno ne mozes ni kreditnu karticu da dobijes kao preduzetnik).

Toliko u najkracem.

Edit: Limit za PDV je povecan na 3 mil, ali ne znam od koje kaledarske godine to stupa na snagu.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #4
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
>>

Edit: Limit za PDV je povecan na 3 mil, ali ne znam od koje kaledarske godine to stupa na snagu.
Limit je 3mil od 1.1. 2007. Od naredne godine je 4mil
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Po recimo mog knjigovodje, limit je i dalje isti, a ta odluka o povecanju limita jos nije doneta, a pored toga se prica da ce to (iz nekog razloga) vaziti samo za preduzetnike ne i za doo

Trebalo je od 1. jan 2007, ali se onda cekala nova vlada, pa kada se napokon formirala, onda se kao nesto neckaju i dvoume pa navodno ta odluka iako postoji, nije nigde ozvanicena stoga sve je i dalje po starim, 1.8 m godisnje
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #6
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
Limit je 3mil od 1.1. 2007. Od naredne godine je 4mil
Trenutni limit je 2 mil. dinara.A od 1.1.2008 ce biti povecan na 3 mil. i to samo za preduzetnike.
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #7
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Moja procedura:

- Otišao na sajt www.apr.sr.gov.yu, isprintao formulare, popunio
- odneo to u apr, više je trajalo čekanje u redu u banci da se plate tih 540 din. nego što sam čekao u apr.
- sutra idem po rešenje (nadam se da će biti gotovo), pa idem da se prijavim za paušal, dobijem pib, pa u banku da otvorim račun i to je ja mislim to.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #8
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Moja procedura:

- Otišao na sajt www.apr.sr.gov.yu, isprintao formulare, popunio
- odneo to u apr, više je trajalo čekanje u redu u banci da se plate tih 540 din. nego što sam čekao u apr.
- sutra idem po rešenje (nadam se da će biti gotovo), pa idem da se prijavim za paušal, dobijem pib, pa u banku da otvorim račun i to je ja mislim to.
Nije,Veruj mi

Moraces da ides i u fond za osiguranike samostalnih delatnosti.Kad dobijes pib i kad budes dobio prijavu za osiguranje,onda sa tim tek ides da se prijavis za pausal.Resenje iz poreske uprave ces morati da sacekas do 2 meseca.U medjuvremenu otvoris racun u banci,i zajedno sa njim i sa pib-om koji si dobio ides u APR i tamo sve to lepo predas i naravno paltis jos neki dinar (mislim da je 340din).Dok ti ne stigne resenje,ti mozes sebi slobodno da uplacujes doprinose i porez,ja trenutno uplacujem oko 11k mesecno.To bi ti bilo otprilike to
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Zato sam ja lepo odmah angazovao agenciju koja mi vodi knjige, koja je celu proceduru zavrsila (osim one delove gde sam morao to licno da uradim). Uz to je prvi mesec bilo besplatno
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2007.   #10
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Ima li nekog ko je odmah isao na otvaranje doo ove godine a prevenstveno se bavi izradom i prodajom softvera u inostranstvu? Kakva su iskustva?

Uopste, mislim da bi bilo korisno razmeniti iskustva kada je u pitanju ova vrsta poslovanja (promocija, prodaja, payment processing, tech support) nevezano za nacin i oblik funkcionisanja. Vidim da veci deo radi outsourcing ali da ima i onih koji se orjentisu na proizvodnju i prodaju sopstvenih resenja.

Uzgred, da li vec postoji ili se razmisljalo o formiranju neke vrste udruzenja proizvodjaca softvera kod nas? Mislim da vec sada postoji pristojna baza ovakvih firmi. Cini mi se da je ova oblast zapostavljena i zanemarena od strane aktuelne vlasti a takvo udruzenje bi moglo mnogo bolje da zastupa interese kako samostalnih programera tako i firmi iz ove branse.
rex je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme GaVrA Sva početnička pitanja 70 29. 03. 2011. 01:16
Pohvala za otvaranje firme u Srbiji kod Guya Kawasakija na blogu mungos e-Business 6 02. 08. 2006. 18:59
Omiljene "male" softverske i web-related kompanije Dejan Bizinger e-Business 8 01. 03. 2006. 17:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.