DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Programiranje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Programiranje Java, Perl, VB, ASP, .NET, C, C++, Pascal, Delphi Sponzor: VIP izazov 3

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 01. 2007.   #11
Dzigilibonglica
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dzigilibonglica is on a distinguished road
Lightbulb Svaka cast ljudi

Svaka cast ljudi na ovako brzim odgovorima,
Nisam se nadao da cete tako brzo odgovarati na postavljenu temu, ali ste mi svi vi dali manje vise informacije koje su korisne, ali ne ono sto meni treba.

Ne brinem o zastiti koda, brinem o zastiti sadrzaja.

Naime potreban mi je neki OCX, Dll, ili Api, ili bilo koji komad koda koji moze da mi procita jedinstvene podatke na CD-medijumu(proizvodjaca i slicno..)

U pitanju je elektronska knjiga i cela svrha zastite je da kada ceo CD iskopira, Moj .exe prepozna da nije CD za koji je iskompajliran.

Naravno da u Programu necu koristiti "IF", "Select Case" strukture i slicno. Planiram da koristim gomilu GoTo naredbi koje po meni, u kombinaciji sa nekim od programa za zastitu Exe koda koje ste preporucili predstavljaju dobru kombinaciju. I sama knjiga koja ce se distributirati, ce biti u jako malom tirazu (nekih 200 komada) i namenjena je deci.

Nevertheless, zastitu planiram da uradim.

Ali sve te zastite koje ste mi naveli, odnose se na zastitu koda, ali mi niko nije konkretno odgovorio kako da procitam podatke sa CD medijuma na osnovu kojih ce program vrsiti proveru da li je piratski ili ne.
Zastite tipa:broj procesora, hard diska, memorije i slicno... mi ne vrede jer ce kjnige(odnosno CD-ovi) biti slobodno prodavani, bez obzira koji je hardver kod kupca. Stoga ce moj exe proveravati samo podatke o CD-u.

Hvala vam na informacijama o zastiti koda, dosta ste mi otvorili oci!Iako odgovori nisu konkretno vezani za moj problem, nisam ni bio svestan da je toliko lako razbiti kod....

Molio bih ako neko moze da mi da informaciju kako procitati Jedinstvene podatke sa CD-a (proizvodjaca, jedinstveni broj diska...) jer je to meni trenutno najveci problem! Neki Api,Dll,OCX....

Hvala jos jednom!!!

Kako sam se nadao dobro sam se ozenio

Molio bi ako
Dzigilibonglica je offline  
Staro 25. 01. 2007.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mozda nesto od ovoga, ima ih i par besplatnih:
http://cdmediaworld.com/hardware/cdr...tections.shtml

za tako mali tiraz bilo sta bi trebalo da radi...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 25. 01. 2007.   #13
LaFarge / Team ICU
Serbian Cracking Force
 
Avatar LaFarge / Team ICU
 
Datum učlanjenja: 22.01.2007
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
LaFarge / Team ICU is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za LaFarge / Team ICU
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken
Off Topic: Pa u ovoj zemlji je sve naopako, mora da postoji reversing scena..
Heh, da, scena u Srbiji postoji (ma koliko to iznedadjujuce bilo), mada nema ni jedne cracking grupe "made in Sebia"

Dosta reversera se okuplja na Ap0x-ovom Reversing Labs forumu, tako da ako bas imate nikakav konkretan problem vezan za bilo kakvu zastitu software-a, mozete i tamo da pitate,
posto stvarno ne znam koliko reversera postoji na ovom forumu.

Citat:
U pitanju je elektronska knjiga i cela svrha zastite je da kada ceo CD iskopira, Moj .exe prepozna da nije CD za koji je iskompajliran.
Sta onda mene sprecava da iskopiram ceo CD na hard i patchujem glavni EXE?

p0zZz
__________________
Team ICU | Reversing Labs | Phrozen Crew

Poslednja izmena od LaFarge / Team ICU : 25. 01. 2007. u 23:20.
LaFarge / Team ICU je offline  
Staro 26. 01. 2007.   #14
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:

Ne brinem o zastiti koda, brinem o zastiti sadrzaja.

Naime potreban mi je neki OCX, Dll, ili Api, ili bilo koji komad koda koji moze da mi procita jedinstvene podatke na CD-medijumu(proizvodjaca i slicno..)
U te "jedinstvene" podatke se nemoj pouzdati jer jednostavno nisu jedinstveni.
McKracken je offline  
Staro 18. 02. 2007.   #15
stamba
novi član
 
Datum učlanjenja: 18.02.2007
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
stamba is on a distinguished road
Default hm...

Ma ljudi, da se razumemo, danas, ne postoji program koji nije krekovan...
Krekovali su programe koje su radile grupe programera i reversera, a kamoli da jedan program domace radinosti (ne omalovazavam nikloga ) ne budfe krekovan.
Svaki program ce biti provaljen, kad tad, samo je pitanje koliko je finansijski jak i popularan taj program. Sto je manje popularan, redje ce da ga se "dohvate" reverseri...
Mada, ja razumem coveka, on bi da stavi zastitu cisto da ne moze bilo koji "klinac" sa ulice (ili koji je procitao ap0x-ovu knjigu za reversing) mogao da ga kopira. Ili da zaustavi ono "iz ruke u ruku" deljenje kolega, prijatelja i drugara...

Pa moj jedini predlog je da se dohvatis nekog sajta, www.freevbcode.com ili slicnog (izgugluj, search for: "free vb code") i da vidis da li tamo ima neki slican template koji mozes da izmenis i da ga prilagodis svojim potrebama...
Ja sam na freevbcode.com nasao prilicno dobre zastite, koje kad se malo promene, sve radi bombonica... Probaj, samo javi da li si uspeo nesto...
stamba je offline  
Staro 22. 05. 2007.   #16
Dzigilibonglica
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dzigilibonglica is on a distinguished road
Default

Poštovani forumaši,

Evo posle toliko vremena mene na forumu, i još uvek nisam rešio problem zaštite CD-a od kopiranja. Hvala na svim savetima koji su pristizali, dosta ste mi pomogli, ali ništa nisam uradio.

Ali nije sve tako crno... Ukoliko još neko ima istih ili sličnih problema, neka pročita sve dalje što sledi, možemo imati zajedničke koristi od svega ovoga ako uspemo ovo da rešimo. Šta sam to radio...

Naravno, pišem sve ovo što sam pokušao a nije uspelo, kako bih spasio muka bilo koga od vas ko to isto pokušava da reši.

A pokušao sam sve živo, trudio se, i naučio neke bitne stvari:

(...rešenje je na pomolu...)

- Prvo, nema svrhe pisati kod koji će iščitavati ¨jedinstvene¨ podatke sa CD-a, kada nisu jedinstveni.
- Drugo, sve tehnike prepoznavanja CD-a, se manje više svode na prepoznavanje podataka ili grešaka nastalih prilikom pisanja podataka na CD-u. Znači ako bi u naš software-a koji pišemo pokušališali da ubacimo tako nešto, treba da znamo kako se te greške pišu po CD-u... Znači otpada.
- Primitivne stvari tipa: izvući napajanje iz rezača kada piše Lead-Out, otpada jer postoji gomila programa koji to iskopiraju. Isto je i sa resetom kompa. Bušenje CD-a je lutrija, ali i kada bi izbušili CD na pravom mestu, opet postoji program koji uspe da to iskopira (Od 50 CD-ova, ovom metodom sam uspeo da napravim 3 koja su ¨zaštićena od kopiranja¨, ali i to se iskopira, a o isplativosti da ne govorim...)
- Besplatni programi tipa CDProtector, Free Lock, nisu nizašta! CDProtector, samo z.a.j.e.b.e. CD, i ništa ne vredi. A ljudi koji su pak kojim slučajem uspeli da naprave ovim programom zaštićeni CD, su skontali da CloneCD ipak iskopira.
Doduše ideja je dobra: Prvo se sa Nerom upišu dve audio trake na CD-u koje kao naprave neku grešku, a onda promeni vaš .EXE tako što ubaci proveru tih grešaka. Sve bi to bilo OK da radi, ali ne radi. I to mnogo zavisi od vašeg koda, jer nije u stanju da svaki program ¨obmota¨, nekad hoće, nekada neće. A enkripcija je ,po mišljenju crackera, srednje žalosna... Znači izbegavajte ljudi, samo ćete izgubiti živce, vreme i novac.

Znači okrenuo sam se komercijalnim rešenjima koja postoje, i za divno čudo postoje ona koja zaista rade. I sva su otprilike tipa: Napravi nešto prilikom rezanja na CD-u (..nešto...), obmota vaš exe da prepozna to ¨nešto¨ na CD-u i ako to nešto ima, program radi, ako nema ne radi. Plus još neke tehnike koje sprečavaju kopiranje na HD, Virtual Drajvovi i slično. Takva rešenja naravno nisu besplatna, ali ipak rade! Treba napomenuti da postoji gomila rešenja koja se time bave, ali nisu sva za kućnu radinost, odnosno CDR, već naprave neki Master koji se u fabrici replikuje na specijalnim, ali skupim mašinama, i sve to puno košta. Mene to baš i ne zanima naročito, a verujem ni vas... Rešenje su neki programi koji nam omogućavaju da narežemo našim smrtničkim CD/DVD rezačima i da budu zaštićeni. Plus za te masovno štancovane CD-ove ištampane na takvimmašinama uglavnom već postoje generički patchevi jer su ipak u pitanju zaštite koje se masovno koriste na nekim ¨baš komercijalnim¨ programima pa su crackeri već izašli u susret svima kome su ti programi trebali za džabe...

E sad ono glavno!

Programi koji su dobri su SOFTLOCK i DBB(Dont Bother Burn). Za naše smrtne rezače...

Ja sam se skoncetrisao na exploataciju ovog prvog, jer je jednostavno najbolji!

Šta radi? Pa napravi nešto što se ne vidi na CD-u, obmota EXE, veže ga za CD. Zaustavlja Virtual CD, DeamonTools i slično, ne da ničemu da ga iskopira! Pazi i dok program ne radi da li se nešto pokušava menjati, tipa: proveri da li je kod menjan (CRACK/Patch), ne može da se detektuje, i po svim stranim forumima kažu da crackeri odustaju od razbijanja protekcije vašeg CD-a zaštićenog SoftLock-om jer ne mogu da naprave crack(ni pojedinačni ni generički) i procenjuju da im treba bar 500 godina da razbiju zaštitu!!! Ali stvarno guglovanjem i po raznim crackerskim forumima svi tako nešto kažu. Znači dobar je, ili barem lije toliko loš....

E u čemu je caka: možete da ga skinete besplatno i napravite test CD (naravno zaštićeni) pa da ga isprobavate s.j.e.b.a.t.i. odnosno iskopirati i šta već, ali radi samo na kompjuteru gde je instaliran. Za pravljenje CD-a koji ćete prodavati, morate da platite. I nije baš ni jeftino...

U očaju sam se okrenuo crackerima ponovo da vidim da li je neko uspeo da patchuje taj SoftLock da bar ne moram da platim tu zaštitu. A kako ide plaćanje: Kada trebate da narežete zaštićeni CD za prodaju, on se poveže ne net i skine vam kintu sa računa. Sad je normalno pomisliti da kad uspeju da zaštite vaš program, onda je i taj njihov alat itekako zaštićen!!! Ali i nije baš. Softlock nije program koji oni distribuiraju na CD-ovima, već ga šalju netom.

edit by dinke: Uklonjen Warez sadrzaj

P.S.

Sorry ljudi ako sam malo (više) smorio ovim silnim objašnjenjima šta sam sve pokušao, ali trudim se i vama da pomognem, da ne gubite bezveze vreme kao i ja.

Pozdrav svima!

Poslednja izmena od dinke : 22. 05. 2007. u 18:54.
Dzigilibonglica je offline  
Staro 22. 05. 2007.   #17
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Sve je OK sto si napisao, osim zadnjeg dela gde javno ostavljas warez linkove, a sto je, cini mi se, malo suprotno sa politikom foruma (hint)

P.S. Za "rukovodstvo": Mislim da bi linkovana tema mogla biti postavljena kao "Top", eventualno dodati napomenu u Terms prilikom registrovanja (dobro, jeste, "ko to jos cita", ali da ne bude da nije receno )
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain

Poslednja izmena od BrainDamage : 22. 05. 2007. u 17:30.
BrainDamage je offline  
Staro 22. 05. 2007.   #18
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Interesantno da ti pokusavas na sve moguce nacine da zastitis svoj software, a sa druge strane molis ljude da ti pomognu oko crackovanja drugog software-a. Gde je tu etika?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 23. 05. 2007. u 15:08.
dinke je offline  
Staro 23. 05. 2007.   #19
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Default

Citat:
Originalno napisao Dzigilibonglica Pogledajte poruku
Sorry ljudi ako sam malo (više) smorio ovim silnim objašnjenjima šta sam sve pokušao, ali trudim se i vama da pomognem, da ne gubite bezveze vreme kao i ja.
Imam neka iskustva, pa i staru licenciranu verziju softwera "Crypto++ SDK 2007" Software Protection System. Radi razne varijante zaštite, pogledati na: http://www.sampson-multimedia.com/ , a osnova je da mora da postoji serijski broj. Serijski broj se dobija putem telefona ili NET-a.

Ako si ozbiljan sa projektom, i hoćeš da uzmeš pare, KUPI SOFTWARE i nemoj raditi drugima ono što ne želiš da rade tebi! Ako nemaš para, onda idi na neke besplatne zaštite.

Jedna od najjednostravnijih zaštita (ako se tako može zvati) je registracija korisnika i pogodnosti kod nove verzije ili on-line podaci i sl. Ponudi ljudima određene pogodnosti koje će ih motivisati da PLATE tvoj proizvod.

Zašto velike kompanije ne hvataju privatno kraden software?

Isplati im se da se što više širi i da se ljudi na njega 'navuku' a zatim to lepo naplate od firmi.

Mislim da se i tebi isplati da se tvoj CD što više širi i kopira (znači da je ljudima interesantan) a ti iskoristi da to bude verzija koja kasnije zahteva UPDATE, koja nema nekih pogodnosti i sl. Neka slobodno ljudi kopiraju i koriste, ali ako žele FULL onda će i platiti.

To je ujedno i najbolji marketing koji možeš imati.

Ne zaboravi, ljudima nećeš uzeti pare ako oni neće da ih daju!
Croll je offline  
Staro 23. 05. 2007.   #20
Dzigilibonglica
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dzigilibonglica is on a distinguished road
Default

Zašto hoću crackovan software, a svoj da prodajem?

Pa ljudi jednostavno je. Moj software košta 10e, i biće u tiražu od nekih stotinak komada, a ne bih preko toga nikome da ga dam? To je za zatvorenu grupu ljudi.
Otuda i zaštita. A SOFTLOCK traži toliko da bi moj software bio duplo skuplji krajnjim korisnicima kojima je namenjen.

A što se tiče ograničene verzije, ona je već bačena na teren, i došlo je vreme da se naplati taj rad...odnosno da ljudi kupuju tu full verziju.
(nadam se od 10e), ali ako platim softlocku, biće 20e. Jednostavna računica.

Hvala u svakom slučaju.
Dzigilibonglica je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebna pomoc monitor ili... BRATISLAV Hardware 5 30. 12. 2007. 17:30
Ensim - pomoc potrebna ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 07. 2006. 10:47
ITNO..potrebna pomoc conica Web site, dizajn i multimedia 2 07. 05. 2006. 04:27
potrebna pomoc oko SQL upita ivanhoe SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 4 10. 02. 2006. 18:09


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.