DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 04. 2008.   #1
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default Najbolja kombinacija antivirus programa???

Potrebna mi je pomoć stručnjaka.
Možda ovakva tema već postoji, ali ja je nisam našao, tako da se unapred izvinjavam ako dodje do dupliranja..
Ipak mislim da je tema zanimljiva i da će naići na dobar odziv, i meni dati korisne informacije.
Dakle ovako:
Momentalno imam instaliran Avast home edition i AVG trial verziju, čije koršćenje ističe za koji dan.
Neki dan sam skinuo neku verziju Nortona od 2004,ali je očito totalan promašaj jer nije našao čak ni jedan tracing cookie ili adaware......
Moliio bih stručne i one malo manje da mi daju savet jer mi je pouzdanost računara jako bitna (kao i svakome naravno), da mi kažu: koji antivirus programi (besplatni) u kombinaciju , pružaju najbolju zaštitu ili barem jaku zaštitu???
Znam da kasperski ne trpi nikog pored sebe.
Čak ne dozvoljava ni instalaciju dok mu se "konkurencija" ne ukloni..
DAkle molim za pomoć i naravno korisne linkove...
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2008.   #2
benjamin
omladinac
Certified
 
Datum učlanjenja: 03.09.2006
Lokacija: beograd
Poruke: 78
Hvala: 17
4 "Hvala" u 4 poruka
benjamin is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za benjamin
Default

nod32
__________________
I hate signatures on IT forums

Poslednja izmena od bluesman : 12. 04. 2008. u 21:23.
benjamin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2008.   #3
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Avira (www.free-av.com)
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2008.   #4
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Zasad mi najbolje odgovara Kaspersky, posto je pocistio sve ono sto nijedan drugi nije mogao (ili nije prepoznavao). Dugo vremena nisam koristio nista (bar ne sa ukljucenom real-time zastitom), ali u poslednje vrijeme mi se nekako provuklo par dosadnih cudesa pa... jbg, eto i mene sa non-stop ukljucenim antivirusom Prosle nedelje sam pazario i licencu, smorio sam se... malo-malo pa mi je key blacklisted :-/
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #5
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Pa ovo niko ne prati
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #6
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao BrainDamage Pogledajte poruku
Zasad mi najbolje odgovara Kaspersky, posto je pocistio sve ono sto nijedan drugi nije mogao (ili nije prepoznavao). Dugo vremena nisam koristio nista (bar ne sa ukljucenom real-time zastitom), ali u poslednje vrijeme mi se nekako provuklo par dosadnih cudesa pa... jbg, eto i mene sa non-stop ukljucenim antivirusom Prosle nedelje sam pazario i licencu, smorio sam se... malo-malo pa mi je key blacklisted :-/
Hvalana odgovorima, ali očito niko nije pažljivo pročitao...
Tražio sam kombinaciju bar dva virusa.
I ja misim lično da je kasperski najbolji, ali nemam ga, pa se pitam koji je dobar u kombinaciji sa avg, avastom i slično??
Ovi tolerišu jedni druge, samo je potrebno da se isključi privremeno..
Kasperski ne toleriše konkurenciju i to mu je mana..
Nije ni on savršen, ali jeste jako dobar..
Dakle, da li neko ima na primer koristan link za free norton antivirus???
Ja sam skinuo neki iz 2004 i očito je potpuno neupotrebljiv jer ništa živo nije našao
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #7
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Srecno sa kombinacijama
Retko koji antivirus dozvoljava jos neki instaliran na masini - te stoga, nema kombinacija.
Mozes da kombinujes antivirus sa nekim anti-adware-om ili anti-spyware-om, ali nikako dva antivirusa.
To sto trazis besplatan antivirus - zaista mislim da nije velika investicija platiti 15-20 EUR na godisnjem nivou da te ne boli glava oko toga i da ne razmisljas o update-u virus definicija.

Ja inace koristim F-Secure koji mi je instaliran i uopste ga ne primecujem - stoji dole rezidentan i 2-5 puta dnevno se update-uje.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #8
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Srecno sa kombinacijama
Retko koji antivirus dozvoljava jos neki instaliran na masini - te stoga, nema kombinacija.
Mozes da kombinujes antivirus sa nekim anti-adware-om ili anti-spyware-om, ali nikako dva antivirusa.
Hvala, ali već sam ti rekao da mogu da se tolerišu...
Avast i AVG su antivirusi..
I Norton je takodje..
Imam momentalno sva tri, stim što je Norton izgleda kao što rekoh, potpuno van upotrebe...
Potrebno je menjati antiviruse, jer se oni kad tad provale.
Čak je dobra solucija koristiti i trial verzije po meni, pa ih menjati...
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #9
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Samo mala ispravka, ne provaljuju se toliko antivirusi koliko je velika brzina pojavljivanja novih virusa za koje jos ne postoje definicije - zato se i pouzdanost antivirus programa "meri" kako algoritmom i engine-om koji ima (i njihovim brojem), tako i brojem update paketa virus definicija.

Sto se tice ceste promene - verovatno imas previse slobodnog vremena
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2008.   #10
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Samo mala ispravka, ne provaljuju se toliko antivirusi koliko je velika brzina pojavljivanja novih virusa za koje jos ne postoje definicije - zato se i pouzdanost antivirus programa "meri" kako algoritmom i engine-om koji ima (i njihovim brojem), tako i brojem update paketa virus definicija.

Sto se tice ceste promene - verovatno imas previse slobodnog vremena
Naprotiv, imam malo vremena za gubljenje, a mnogo bitnih podataka koje nebih da mi neki worm pojede.
DA naravno da se stalno pojavljuju novi virusi, i zato je potrebno stalno ažuriranje antivirus programa.
Evo ti klasičan primer...
Imao sam avast i avg7, radili na smenu što se kaže..
Onda mi Avg ponudi noviju verziju osmicu i to naravno trial na 15 dana...
Ja instaliram i on *ladno nadje dva virusa i dva trojanca koji su promakli avastu i sedmici..
DAkle, to je poenta...
Čim sam instalirao drugi antivirus, on je našao ono na šta su ovi stariji već postali slepi....
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najbolja konfiguracija do 10 000 evra trazimcuruzabrak Hardware 14 04. 05. 2011. 21:52
Najbolja knjiga/resurs za CSS belarion Sva početnička pitanja 5 01. 09. 2009. 04:19
Symantec Antivirus i Vista - ne radi update AV-a Nemanja Avramović Sva početnička pitanja 7 05. 12. 2007. 12:42
da li moze ovakva kombinacija forme pele Sva početnička pitanja 7 01. 12. 2007. 20:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.