DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 02. 2006.   #41
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Problem je sto Vi poistovecujete gradivo sa imenom predmeta. Jednostavno sve primere koje ste naveli potkrepljujete tako sto kazete Matematika 2, ili Marketing ili nesto slicno. Gradivo nije isto sto i ime predmeta, to valjda kao profesor znate.

Citat:
ali buduće Visoke stručne škole koje dobiju akreditaciju propisaće pravila po kojima će priznati trogodišnje diplome koje su ranije izdavale. Svi oni koji se budu eventualno našli u nekom "glibu" zbog promene Zakona sigurno će naći svoje rešenje, ako budu aktivni. Kada se "kola na ovakav način prelamaju", studenti uvek prosperiraju... Videćete.
A na osnovu cega ce ih priznati? Samo da Vas podsetim jednog pravila koje kaze sledece, sva podakta koja proizilaze iz nekog zakona moraju da budu u skladu sa istim. Objasnite mi molim Vas kako ce necija diploma koja je stecena na osnovu programa koji nije dobio akreditaciju postati diploma koja se dodeljuje kao rezultat polozenih predmeta koji su bili predmet akreditacije i koji su istu dobili.

Citat:
Šta nije ozvaničeno ni jednim dokumentom? Specijalističke studije? To sam objasnio u ranijim postovima (Specijalističke studije imate i u prethodnom i u aktuelnom Zakonu).
Nije ozvaniceno da ce te specijalisticke studije biti akreditovane kao validne po novom zakonu.

Citat:
Da li vi "legalistički" pokušavate da osporite kredibilitet Nastavno-naučnog veća FTN-a koji je na regularan način formirao Specijalističke studije iz E-poslovanja?
Nikako, samo zelim da imam neku garanciju da su te studije po novom zakonu. Kao sto znate stari zakon je prestao da vazi, sto znaci da svake nove studije moraju da budu u skladu sa sadasnjim zakonom, kako FTN jos nije dobio akreditaciju svake nove studije koje isti fakultet osniva pravno ne mogu biti validne sve dok isti nedobije akreditaciju za rad.

Citat:
Ili je to opet priča o studentima sa trogodišnjih studija koji mogu da upišu Specijalističke? To sam objasnio ranije..
To je posebna prica van svega ovoga, jer se svezno vrzi diskriminacija studenata.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #42
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Šta da vam kažem - sačekajte oktobar 2007. kada je poslednji rok za slanje zahteva za akreditaciju fakulteta. Nakon toga će se videti da li će FTN dobiti akreditaciju, i da li će u sklopu te akreditacije biti akreditovane i Specijalističke studije koje su tema ovog posta.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #43
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Case: Poznavanje materije - Na jednom privatnom fakultetu u NS-u držao sam gostujuće predavanje na temu E-marketinga, i rečeno mi je da će me slušati studenti koji su prošli predmet marketing. U toku predavanja sam postavio pitanje šta je 4P i AIDA...Muk... Nakon predavanja vlasnik fakulteta je skočio na mene sa optužbama kako oni ne rade po tom principu i kako ja ne smem da šikaniram studente svojim bezveznim pitanjima...
Sta drugo da napisem nego LOL. Ovo me je nasmejalo . Bas me zanima po kom principu oni rade kada iz marketinga ne uce marketing miks koji je uz SWOT analizu prakticno najbitnija stvar u marketingu. Ne znam sta si pomislio kada ti je to rekao vlasnik ali ja bih pomislio "Sta ja trazim ovde!?".

Ova diskusija je pocela kao najava specijalistickih studija a pretvorila se u diskusiju o nasem obrazovanju. Prihvatio to neko ili ne, nase obrazovanje ne valja. Studenti zavrsavaju fakultete a cesto ne znaju fundamentalne stvari oblasti koje su studirali ili sto je jos cesce ne znaju da primene svoje znanje u praksi a zna se koliko je rad pomocu case study-ja jako dobar da se stekne primenljivo znanje. Ja sam na FON-u i jedan profesor koji ce mozda i na FTN-u drzati neko predavanje je dao dobar savet jednom studentu. Rekao je da bolje da ne radi i ne uci nista sa strane, jer ce shvatiti da moze to da radi i bez fakulteta i to ce ga odvuci od fakulteta. Cinjenica je da se na nasim fakultetima ne neguje preduzetnicki duh.

Inace, ne svidja mi se cinjenica, da neko zavrsi Visu poslovnu, pa posle nastavi studije na nekom privatnom fakultetu, a posle toga upise posledimplomske na nekom od realno renomiranih fakulteta kod nas kao sto je FON ili Ekonomski dok studentima istih fakulteta treba mnogo duze da stignu do istih, pogotovo ako imaju preduzetnickog duha i interesuje ih praksa i citanje strane literature.

Takodje, prihvatio neko ili ne, specijalisticke i magistarske studije kod nas prakticno nista ne znace osobama koje iole znaju o stvarima koje se tamo predaju a pogotovo ako se time bave godinama. Znaci, gotovo je sigurno da nece nauciti nista novo, dobice samo dodatno zvanje i sve ce to delovati fancy. Oni koji prethodno nisu imali iskustva sa tim, naucice nesto, ali vrlo osnovno i ponovo ce samo od njih zavisiti koliko ce da ovladaju datom materijom. Ja zelim da poslediplomske studije upisem da bih usavrsio svoje znanje a ne da dobijem zvanje koje mi nije najneophodnije. Najbitnije su reference. Kada strucnjak za datu oblast zavrsi poslediplomske studije i shvati da je mnogo toga naucio to je onda prava stvar.

Takodje, zelim da specijalisticke studije predaju prakticari u pravom smislu te reci. Ako je rec o e-businessu ljudi koji su poznati i ovde i u inostranstvu kao osobe koje su nesto uradile. Najcesce su to profesori koji prepricavaju knjige a imaju malo ili nimalo realnog uspeha u praksi. Imam utisak da ce bolja predavanja na FTN-u na specijalistickim studijama drzati demonstratori koji imaju prakticnog iskustva nego neki profesori. Jer, npr. kako neki profesor moze da predaje o razvoju e-commerce sajta ili bankarske aplikacije ako je nikad nije pravio nego je samo procitao nekoliko knjiga o tome!?

Mislim da je prava stvar za sve osobe koje zele da uce prakticne stvari inostrane posledimplomske ili po inostranom planu i programu. A tu je i novootvoreni Trump University . Tamo se sigurno uci samo praksa.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 21. 02. 2006. u 00:09.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #44
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Naravno da je ista, isto je gradivo, znaci da onaj koji zeli da ga savlada i koji zeli da ga zna moze sa mnogo manje stresova i nerviranja to ucini. To sto su ti profesori takvi kakvi jesu i sto traze mnogo vise stvari je nebitno jer ne mogu traziti vise od onoga sto je u gradivu.
eh, ovo sto ti pricas nema nikakvog kontakta sa realnoscu...

ko god je bio na faxu zna da kategorija "onaj koji zeli da ga savlada i koji zeli da ga zna" kako ti kazes, retko stigne dalje od prve godine, sem u slucaju nekolicine vanredno vrednih ljudi...

U realnom zivotu, kad imas 6-10, pa i vise ispita na godini, plus par od prethodne koji ti se vuku, ucis samo ono sto moras da bi polozio ispit, a i to jedva stizes, i upravo tu nastupa razlika u kriterijumima, jer on osto jedan mora da nauci u detalje, drugi samo prelista...

naravno da profesor koji drnda studente nije pozitivna stvar (ima boljih nacina da se isto postigne), ali je ako nista drugo garancija da si, kad si polozio, savladao gradivo do najsitnijih detalja... a neko drugi je imao za usmeni da nauci 50 pitanja koja se stalno vrte u kombinacijama zadnjih X godina i to je sve sto on od toga zna... ne pricam ti ovo napamet, pricam o vrlo realnim iskustvima..

a stvarno mi nije jasno na osnovu kog to iskustva ti tvrdis drukcije? Gde si to ti studirao pa si stekao utisak da je svima isto?

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Ovo je najobicnija LAŽ, takva lista NEPOSTOJI! Cisto srbovanje...
Ako mi pokažes tu listu, kako ti kazes ZVANICNU, javno cu da se izvinim.
Ovde je navedeno vise rank listi americkih univerziteta od strane nezavisnih tela :

http://www.csuchico.edu/lref/guides/misc/colran.html

Ovde takodje imas neke liste, radio ih je UFL:

http://thecenter.ufl.edu/research_data.html

A evo ti i australijska, ona je bas 100% zvanicna, izdaje je vlada:

http://www.australian-universities.com/rankings/

Takodje svaki Univerzitet na zapadu ti obicno kao jedan od podataka navodi
i prosecnu zaradu koju mozes da ocekujes po zavrsetku faxa, sto je u direktnoj korelaciji sa cenom studija i to je u stvari najrealisticnija rang lista... tako kad upisujes otprilike znas za koliko mozes da otplatis troskove (posto tamo ljudi dizu kredite da bi studirali) i lepo nadjes svoj "cup of the tea". Naravno oni bolje rangirani su i skuplji, ali kod njih prvih head-hunteri dolaze, bolje plate im se nude u startu i sl.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #45
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
ko god je bio na faxu zna da kategorija "onaj koji zeli da ga savlada i koji zeli da ga zna" kako ti kazes, retko stigne dalje od prve godine, sem u slucaju nekolicine vanredno vrednih ljudi...
Sve moze sasvim lepo da se stigne ako isplaniras vreme, veruj mi.

Citat:
U realnom zivotu, kad imas 6-10, pa i vise ispita na godini, plus par od prethodne koji ti se vuku, ucis samo ono sto moras da bi polozio ispit, a i to jedva stizes, i upravo tu nastupa razlika u kriterijumima, jer on osto jedan mora da nauci u detalje, drugi samo prelista...
E vidis, upravo oni koji uce jer moraju dolaze u situaciju da im ostaju ispiti sa prethodne godine.

Citat:
naravno da profesor koji drnda studente nije pozitivna stvar (ima boljih nacina da se isto postigne), ali je ako nista drugo garancija da si, kad si polozio, savladao gradivo do najsitnijih detalja... a neko drugi je imao za usmeni da nauci 50 pitanja koja se stalno vrte u kombinacijama zadnjih X godina i to je sve sto on od toga zna... ne pricam ti ovo napamet, pricam o vrlo realnim iskustvima..
Znas, na diplomi koju budes dobio kada zavrsis fakultet nepise da li je profesor vrteo piranja ili je maltretirao studente. Znas takvom analogijom se koriste ljudi iz popularnog novinarstva kada nase fakultete dizu u oblake i prave od njih nesto sto nisu samo iz razloga sto treba krv da propljujes da bi ih zavrsio. Izgleda da je ovde postalo noramalno da se dok studiras mucis i da se pred profesorom osecas kao jadnik jer u svakom momentu moze da te srusi bez razloga. Srbija tm.
Posto vecina studienata ulazi u grupu BA Srbina (Budimpesta-Atina), koji su drugacija i normalnija drustva videli samo na ekskurzijama jasno mi je takvo razmisljanje ali je tuzno sto ce tako ostati jos xy godina.
Citat:
a stvarno mi nije jasno na osnovu kog to iskustva ti tvrdis drukcije? Gde si to ti studirao pa si stekao utisak da je svima isto?
Studirao sam u Italiji a trenutno sam u Novom Sadu.

Citat:

Takodje svaki Univerzitet na zapadu ti obicno kao jedan od podataka navodi
i prosecnu zaradu koju mozes da ocekujes po zavrsetku faxa, sto je u direktnoj korelaciji sa cenom studija i to je u stvari najrealisticnija rang lista... tako kad upisujes otprilike znas za koliko mozes da otplatis troskove (posto tamo ljudi dizu kredite da bi studirali) i lepo nadjes svoj "cup of the tea". Naravno oni bolje rangirani su i skuplji, ali kod njih prvih head-hunteri dolaze, bolje plate im se nude u startu i sl.
Jeftin marketing. jednom kada budes otisao na taj zapad videsec i zasto.

Sto se tice tih linkova sto si dao nijedan nije zvanicni link ka nekoj drzavnoj instituciji. Sve nevladine organizacije i slicna udruzenja.
Zasto sam rekao da je takva lista nesto sto nije moguce da postoji? Jednostavno u ustavu svake moderne drzave stoji da je obrazovanje osnovno pravo koje se nicim ne moze spreciti, takodje ako u obzir uzmemo ovu cinjenicu mozemo zakljuciti da svi drzavni fakulteti moraju da imaju neki osnovni standard i crtu kvaliteta. Dakle svi drzavni fakulteti su istog kvaiteta, ako bi kojim slucajem drzava objavila nekakvu rang listu to bi automatski znacilo diskriminaciju svih onih studenata koji ne mogu da upisu fakultet koji je prvi na listi a to nijedna moderna i demokratska drzava nece uciniti nikada.

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Šta da vam kažem - sačekajte oktobar 2007.
Zasto FTN nesaceka oktobar 2007? Strasno, i obecava se nesto sto ce mozda biti ozvaniceno oktobra 2007. Ne znam za ostale ali ovo je cista jurnjava za novcem i obmana, ali sto bi rekao jedan brat hrvat : "Napravite kako hocete" .
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #46
MilanM
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.02.2006
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MilanM is on a distinguished road
Default

Pozdrav ljudi vrlo interesantna rasprava, evo ja sam prosle nedelje zavrsio sa poslednjim ispitom na Ekonomskom fakultetu i zainteresovan sam za ove specijalisticke studije, posebno za e-bankarstvo jer mislim da je to nesto sto dolazi u buducnosti.
Elem, htedoh reci nesto na gornju raspravu. Zavrsio sam ekonomiju u Novom Sadu i pizdim sto ce mi na diplomi pisati Ekonomski fakultet-Subotica jer je razlika izmedju studija u Ns i Su ogromna, verujte mi na rec u Ns je daleko teze.
A jos vise popizdim kada mi neko dodje sa vise ekonomske i pocne da filozofira, ljudi moji tamo se polazu ispiti na mnogobrojne nacina a najmanje na to da se uci. Ovo ne pricam samo na osnovu cuo sam vec znam ljude koje tu istu srednju ekononsku zavrse na svakakvo muvanje i onda stellanova kaze kako na toj visoj imate 20 ispita ili koliko vec nije bitno od kojih su su svakave nebuloze. VOleo bih da svako od tih studenata sa vise dodje na ekonomski ovde u ns i da polaze recimo Poslovne Finansije kod Vunjaka, Osiguranje kod Ostojica, ili neke slicne predmete..
Zato molim vas nemojte filozofirati, ja priznajem da sam ucio svakakve nebuloze ali sta mogu kad je takav bio program, i opet se ne bih menjao za bk fakultete i ostale izmisljotine... koji ne znaju sta je SWOT analiza sta je 4P itd....

Edit:
Mislim da je kljucno ovde kvalitet ovih specijalistickih studija, i to ne dal ce biti priznato ili ne vec sami kvalitet koliko ce ti ljudi biti spremni da rade nakon zavrsenih studija. Licno nikada nisam sumnjao u drzavne fakultete posebno ne na FTN (cesto mi je padalo na pamet da promenim fakultet) i stellanova sta da kazu mnogi koji su zavrsili privatne fakultete koji su nikli kao pecurke posle kise??

Poslednja izmena od MilanM : 21. 02. 2006. u 17:04.
MilanM je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #47
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Mislim da je kljucno ovde kvalitet ovih specijalistickih studija, i to ne dal ce biti priznato ili ne vec sami kvalitet koliko ce ti ljudi biti spremni da rade nakon zavrsenih studija.
Mozda tebi nije vazno ali ako dajes tolike pare onda se ocekuje da imas neku garanciju za to.
Btw, godina na Ekonomskom fakultetu u Perudji (Italija) kosta oko 800e.
Citat:
i stellanova sta da kazu mnogi koji su zavrsili privatne fakultete koji su nikli kao pecurke posle kise??
Eno drug mi je u Milanu na Bocconi univerzitetu. Studirao je na Bk univerzitetu i posle 3 godine se prebacio tamo. To da privatni fakulteti nevaljaju pricaju razni drzavni glasnogovrnici koji se plase da ce drzavni fakulteti zvrjati prazni posle reforme jer studiranje koje se svoji na planove i programe stare po nekoliko decenija nije studiranje.
Takodje imam i drugaricu na Bocconi univerzitetu koje se prebacila sa Zecevicevog fakuleta.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #48
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Posto vecina studienata ulazi u grupu BA Srbina (Budimpesta-Atina), koji su drugacija i normalnija drustva videli samo na ekskurzijama jasno mi je takvo razmisljanje ali je tuzno sto ce tako ostati jos xy godina.
tja, ja sam malko stariji, tako da sam imao priliku cak i da zivim pomalo u normalnim drustvima, a na exkurzije smo isli na Plitvice i slicno...

A pricam o stvarima ovde onakvim kakve su, na osnovu realnih iskustvava. Ne smatram da je to pozitivno, samo konstatujem da je tako...

A o cemu ti pricas, nemam pojma, i sto duze pricamo sve mi je manje jasno...

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Dakle svi drzavni fakulteti su istog kvaiteta, ako bi kojim slucajem drzava objavila nekakvu rang listu to bi automatski znacilo diskriminaciju svih onih studenata koji ne mogu da upisu fakultet koji je prvi na listi a to nijedna moderna i demokratska drzava nece uciniti nikada.
Prvo ne kapiram sta zoves "drzavni" fakulteti? Mislis na Public Colleges, koje drzava dotira ili sta?

Da su svi fakulteti istog kvaliteta, i da jednako nude studentima, svi bi isto kostali. Vrlo prosta posledica slobodnog trzista, jer niko nije lud da plati vise, ako moze isto to da dobije jeftinije. Apsolutno nije isto da li zavrsis prava na jednom Prinstonu ili Itonu ili na nekom public collegu negde u Oklahomi, mozes ti da budes talentovan i vredan koliko hoces, naprosto neces dobiti istu startnu poziciju za zaposljavanje.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #49
MilanM
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.02.2006
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MilanM is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Mozda tebi nije vazno ali ako dajes tolike pare onda se ocekuje da imas neku garanciju za to.
Btw, godina na Ekonomskom fakultetu u Perudji (Italija) kosta oko 800e.


Eno drug mi je u Milanu na Bocconi univerzitetu. Studirao je na Bk univerzitetu i posle 3 godine se prebacio tamo. To da privatni fakulteti nevaljaju pricaju razni drzavni glasnogovrnici koji se plase da ce drzavni fakulteti zvrjati prazni posle reforme jer studiranje koje se svoji na planove i programe stare po nekoliko decenija nije studiranje.
Takodje imam i drugaricu na Bocconi univerzitetu koje se prebacila sa Zecevicevog fakuleta.


Pa ako cemo tako ja znam slucaj devojke koja je zavrsila BK zaposlila se u Banci i kada su joju rekli sta treba da radi ona je rekla ja to necu nas su ucili da budemo menadzeri...

Meni je bitno da je priznat ali bitnije mi je da mi ti ljudi proslede znanje koje cu moci u zivotu iskoristiti... Sada ti meni pricas o studiranju u Italiji a ja evo sa zavrsenim ekonomskim faksom imao bih 100001 problem iako sam zavrsio drzavni po mom misljenju bolji fakultet..
ALi ovo je rasprava u kojoj ti neces ubediti meni niti ja tabe... tako da ono bolje da....
MilanM je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #50
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
A o cemu ti pricas, nemam pojma, i sto duze pricamo sve mi je manje jasno...
Pricam o tome da se ovde niko apsolutno niko nece recimo pobuniti ili traziti bolje uslove studiranja jer velika vecina nije nikada videla kako izgleda bolje. Jednostavno je svima usadjeno u glavu da je studiranje nesto jakoooo tesko i da treba da ispljujes krv dok zavrsis fakultet, tako treba...jer ako nesto nije tesko to je automatski lose... SRBIJA tm jos jednom.


Citat:
Prvo ne kapiram sta zoves "drzavni" fakulteti?
Zovem one univerzitete ciji je osnivac drzava. Privatni univerzitet moze da posluje po zakonu trzista i da mu niko nezameri a drzavni fakulteti su tu zbog drzavljana ove zemlje i moraju da im obezbede uslove za studiranje.

Citat:
Pa ako cemo tako ja znam slucaj devojke koja je zavrsila BK zaposlila se u Banci i kada su joju rekli sta treba da radi ona je rekla ja to necu nas su ucili da budemo menadzeri...
Neshvatam sta hoces da kazes?? Ja sam ti smao dao primer da se ispiti sa BK univerziteta savrseno lepo priznaju u inostranstvu. To sto da devojka koje nista naucila je njen problem jer na zapadu nece dobiti nikada posao. Vidis, ovde je sve naopako, ovde ljudi fakultet shavtaju kao nesto sto ce im automatski obezbediti posao a neshvataju da se posao obezbedjuje znanjem a ne diplomom. Diploma je samo dokaz da si ti imao prilike da sve naucis jer ona podrazumeva da si bio prisutan na nastavi i da si imao pristup informacijama koje mogu podici nivo tvog obrazovanja, na tebi je da to kroz posao dokazes.
Citat:
Meni je bitno da je priznat ali bitnije mi je da mi ti ljudi proslede znanje koje cu moci u zivotu iskoristiti...
Ako ti je to bitnije onda ne netrebas da ides na specijalisticke studije...imas jako mnogo literature a za te pare mozes lepo da proputujes po EU i naucis nesto konretno a ne da sedis u amfiteatru koji nema klimu i u kom ces slusati ono sto mozes da procitas u strucnoj literaturi.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 19:56
Studije u inostranstvu, od kuće Ilija Studen Opušteno 15 07. 02. 2006. 20:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.