DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 08. 2007.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Tehnomanija online kupovina (po srpski)

Super, krenulo je, odem na sajt, mozes da narucis sta hoces, isporuka na kucnu adresu, placanje pouzecem... 'fala Bogu, pomislim i narucim par stvari.

Pored ostalog, narucim bojler za tastu, krenem da popunjavam formular, vidim da nema nigde da se unese "shipping" adresa, ali ima napomena - stavim u napomenu da se isporuci na drugu adresu, zovu telefonom da potvrde, ja kazem "obratite paznju na adresu - ne dostavljate kod mene kuci nego na drugu adresu. Kada smo vec tu, ubacite i tu opciju u formular - na koju adresu se dostavlja" - vazi, nema problema.

I naravno, zovu danas kao "stizemo, jel' ste kod kuce". Ljudi - ne na ovu adresu, bre

Dobro, to nije sve bitno, ovo sam ispricao usput, cisto da im ukazem na bug-ove (u sistemu, sftveru i u glavama) ali ono sto me je sokiralo i moram reci naljutilo je sto su doneli sve, placeno je, popunili su sve sto treba, ali za overu garancijskog lista moras da odes u prodavnicu licno ?!?!?!

Pa cemu onda online kupovina, bolje da odem u prodavnicu, opipam licno (vole srbi da pipaju, sta da se radi? Secate se "pipacha hleba"?) - platim, i dobijem sve odmah. Dakle, veliko razocarenje - totalni bug i samom konceptu. Sto se mene tice, mogu slobodno da zatvore sajt (ili bar deo za narucivanje) - sigurno nikada necu vise da kupim online.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2007.   #2
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Slicna prica je za sajt nekog investicionog fonda (ili tako nesto). Drugar odluci da sve to odradi online, posle slicnog cimanja oko konfuznih formulara na sajtu mu stigne mail od njih da ipak mora da dodje da potpise kako bi sve to radilo A on 300km od Banjaluke. Toliko o "online" trgovini akcijama
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 08. 2007.   #3
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default e zete, zete, bas si geek

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pored ostalog, narucim bojler za tastu,
Da iscimao bojler na ledjima vise bi te tasta cenila
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 08. 2007.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

ma ja bih ga i u zubima doneo ... samo za respec'

Cuti, vidis da moram da se sluzim trikovima
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2007.   #5
zoro
Zoran Ševarac
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.04.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 70
Hvala: 0
40 "Hvala" u 4 poruka
zoro is on a distinguished road
Default Garancija za online kupovinu :)

Zdravo blues,

Hvala ti na ovim informacijama, sve ce biti prenete direktoru Tehnomanije i zasigurno ce svi propusti biti reseni.
Sve isporuke bi trebalo da imaju overene garancije ali ocigledno da se desavaju propusti.
Ja sam inace u timu koji razvija sajt i problem sa garancijama koji si naveo je uocen, ali ocigledno da nije dovoljno efikasno resavan. Cak se i meni desila ista stvar kada sam narucio telefon preko sajta.
Zaista mi je zao sto si ti (a pretpostavljam i mnogi drugi ukljucujuci i mene) imao ovako negativno iskustvo prilikom online kupovine.
Obecavam ti da ce ovo biti reseno i pozivam te da ponovo kupujes u Tehnomaniji.

Pozdrav
Zoran Sevarac
zoro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2007.   #6
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Jel to onaj sajt što je ranije bio kompletno u flešu? Ne mogu da se setim, ali kladim se da je negde bio thread o njemu...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2007.   #7
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

nije ali ovo mi se svidja sto se tako lepo resavaju problemi ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2007.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Zoro, ovo je jedan od najlepsih postova na ovom forumu Ti mora da nisi srbin kada ti sujeta nije proradila Mada ja nisam negativno komentarisao sajt vec sam koncept.

Moja glavna zamerka vama je sto niste odvojili adresu onoga koji placa od "shipping adrese", sve ostalo je na sajtu ok, a najvece zamerke su mi na sam koncept (ovo u vezi garancije). Ako covek koji donese robu moze da preda fakturu, moze da donese otpremnicu i zahteva potpis, zasto taj isti ne bi mogao da donese i (prethodno overen, ako mu vec ne daju pecat u ruke) garantni list?

Onaj problem sa shipping bi resio i ovu moju drugu frustraciju, veruj mi da sam u samoj porudzbini napisao "VAZNO: ne donosite na ovu adresu nego na .... ", kasnije kada su zvali da potvrde porudzbinu rekao sam jos jednom, sutra su se javili da ce doneti, rekao sam 3. put i na kraju mi opet donesu na moju adresu. To nema veze sa sajtom, vec sa samim ljudima (sada bi bilo dobro da se setim nekog marfijevog zakona o tome kako ne moze nista da bude pogubnije od ljudskog faktora )

Sledeci put, kada sam kupovao ves maisnu, otisao sam licno u onaj magacin na Altini (ili kako se vec zove ono mesto koje je i Bog zaboravio? ) i tamo sam lepo dobio sve, ako mogu oni tamo da izdaju garanciju, zasto ne bi mogao i onaj koji donese na kucu?

Kada ih vec kritikujem, malo je tamo "zbun" sa tim ko sta radi i za sta je odgovoran. Kada sam uzeo novi aspirator, falilo je nesto u pakovanju pa sam zvao telefonom, morao sam da pricam sa jedno 10 ljudi dok mi se nije javio pravi, svi prethodni nisu imali pojma kome treba da prebace vezu pa je svaki novi komentarisao u fazonu "a ko vas je prebacio kod mene?"

Ocigledno je da je najteze naci dobre radnike, kako ono bese? .. "ni posluga nije kao sto je nekad bila"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 08. 2007.   #9
zoro
Zoran Ševarac
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.04.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 70
Hvala: 0
40 "Hvala" u 4 poruka
zoro is on a distinguished road
Default

@Blues, hvala ti na razumevanju i konstruktivnoj kritici. Nema sujete, kad znam da si potpuno u pravu u vezi svega sto si rekao. Nama je u interesu da maksimalno poboljsamo servis i da kupci budu zadovoljni.
Kao sto si i sam primetio ljudski faktor je tu najveci bug
Zbog toga je u pripremi servis za podrsku kupcima koji ce nam pomoci da otkrijemo i resimo ovakve probleme.
zoro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 08. 2007.   #10
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Eto, bas sam i ja hteo da primetim i predlozim Zoranu da nikako ne drze sajt za prodaju bez korisnickog centra.... Kad je kinta u pitanju, FAQ lista je prosto nedovoljna, ako nema vec LiveChat opcije, onda neki TroubleTicket sistem mora da padne. Drago mi je da idete u tom pravcu!

Takodje, vrlo mi je drago da konacno vidim i neke svetle primere sto se tice prave poslovne komunikacije. Tako treba, to klijenti cene, i tome se uvek vracaju. Podrska na nivou je zlata vredna.

Keep up the good work!
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bezbednija online kupovina komsijakaraburma e-Business 3 12. 06. 2010. 18:01
kupovina .ba domena milano Opušteno 18 01. 11. 2007. 13:58
Razvoj online sadržaja i finansijska podrška online projektima Dragan Varagić e-Business 1 28. 10. 2007. 20:21
Kupovina TFT|LCD monitora sirNemanjapro Opušteno 64 10. 12. 2006. 17:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.