DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Programiranje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Programiranje Java, Perl, VB, ASP, .NET, C, C++, Pascal, Delphi Sponzor: VIP izazov 3

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 02. 2012.   #1
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default IT Akademija

Zdravo drugari,

moj brat od tetke, deckic, hoce da bude programer kao i ja. Nasao je neku IT Akademiju http://www.it-akademija.com/ i hoce da se prijavi.
U pitanju je cifra od 2-3K evrica za godinu dana, sto nije toliko drasticno, vise me interesuje da li iko ima neka iskustva sa time. Mislim da je ocigledno da za godinu dana nema sanse programera od nekoga da naprave, cisto me interesuje ako neko zna kakva su iskustva itd. Ako bi bilo neko pozitivno iskustvo, bilo bi lepo da cujem.

Pozdrav,
Zeljko
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 02. 2012.   #2
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Samo kada bi jedna ekipa programera bila dovoljno pametna pa za 3k eura naucila ljude da budu programeri a ne kukala kako ih nema dovoljno!
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 10. 02. 2012.   #3
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
moj brat od tetke, deckic, hoce da bude programer kao i ja. Nasao je neku IT Akademiju http://www.it-akademija.com/ i hoce da se prijavi.
U pitanju je cifra od 2-3K evrica za godinu dana, sto nije toliko drasticno, vise me interesuje da li iko ima neka iskustva sa time. Mislim da je ocigledno da za godinu dana nema sanse programera od nekoga da naprave, cisto me interesuje ako neko zna kakva su iskustva itd. Ako bi bilo neko pozitivno iskustvo, bilo bi lepo da cujem.
Dobro, ako 2-3k€ nije mnogo, onda i nije neka velika šteta ako propadnu pare.

Nevezano za IT akademiju, ljudi nalete na neki kurs i pomisle "to je, našao sam prečicu". E, pa, nema prečica. Nagledao sam se onih koji bi da sreću potraže u IT-ju, završe kurs i onda ništa. Ne uspeju da dođu do posla, jer poslodavca obično zanima šta umeš da radiš, kakvo iskustvo imaš i/ili koju školu si završio. Kurs ne znači ništa, ako bar jedan ili sva tri uslova nisu ispunjena. Ako, kao što kažeš, nema šanse da od njega naprave programera za godinu dana, onda nema ni posla za njega. I šta je onda dobio za 2-3k€? E, da, ako je kojim slučajem školarac, kaži mu da zagreje stolicu i izuči to što ga zanima.

E, sad, ako su tetka i teča neki tajkuni, obavezno nek' uplati, pa da i neko drugi dobije priliku deci da kupi igračku.

Ako ga programiranje stvarno zanima, ima (npr. na netu) gomila mnogo jeftinijih, pa i besplatnih kurseva, literature i sl... pa i ti malo pomozi, brat ti je.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 02. 2012.   #4
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ne znam iz svog iskustva al ta akademije nije ni blizu kao fakultet etf,fon,pmf i td.
Ako nece da se bakce sa PMFom(i sl. 5god) preporucio bih ti da upise Visu skolu elektrotehnike smer racunarska tehnika, ja sam to studirao i mogu da pohvalim vrlo, a znam dosta programera sad uspesnih koji su to zavrsili, traje 3 god.

Nisam siguran al mislim da za te pare moze da upise RAF(racunarski fakultet) koji bi trebalo a je daleko bolji, raspitaj se.

Znam da je ta akademija u odnosu na napomenute skole toliko laka da je nemoguce da su profesori tamo toliko dobri cak bas je suprotno, a ne znam ni dal ona ima akreditaciju.
Moje misljenje je da je ta akademija sranj*, tj. verovatno je dobra na nivou kratkog kursa od par meseci, al ako decko hoce da studira nesto ozbiljno, ne bi mu je preporucio.

U svakom slucaju bolje i nju da studira nego da bleji ispred trafike i ne radi nista....
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" tasmaniski za poruku:
Staro 10. 02. 2012.   #5
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Uh. Dirate me u temu gde se najvise palim

1) Cilj = Postati programer
2) Resursi = 3k eura i godinu dana 24/7
3) Problem = ne zna odakle da pocne, sta da gleda, gde da proba i mozda i preferira ucionicu da mu neko objasni

Ako neko stvarno hoce da bude programer fakultet ce ga/je samo usporiti.

Cikam vas magove da uzmete 5 ovakvih (a mogu da se nadju) i da im napravite program od godinu dana i da posle godinu dana izadju kao programeri. 4 casa dnevno + domaci + citanje je sasvim dovoljno. To je tipa 15k eura plus mozete bilo kojeg od njih da draftujete u firmu da vam radi.

Ako svi odu vi ste svoje ulozeno vreme vratili naplacivanjem "kursa".
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 10. 02. 2012.   #6
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

@CMA, čitava priča tvrdi da postoji programer iz kesice (instant programer), da će ga oni napraviti za 1 godinu, i da će tu cijenu kursa od 3k otplatiti sa jednom platom, poslije tog kursa.

Sa jednog drugog foruma...

"Dobar si...ja pojma nemam sta sam upisao...mislim da sam nekakvo programiranje...php cini mi se "

Sve je jasno.

IT Academy, tvrdi da sa njihovim PHP kursem možeš izaći na ZCE ispit (ali priča zvuči kao da si ga dobio samim time što završiš kurs).
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" webarto za poruku:
Staro 10. 02. 2012.   #7
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Upravo ono sto sam pricao!
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2012.   #8
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

A čuj, ne znam kako je tačno u Srbiji, ali valjda je slično u cijeloj EX-YU - ljudi ne žele da nauče nego žele diplomu
Možeš ti u tvojoj firmi organizovati ne znam kako dobru obuku, ali ako nemaš mogućnost da izdaš diplomu, ne da ti neće plaćati nego računaj da si dobro prošao ako ti ne traže platu za svoje cijenjeno vrijeme.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2012.   #9
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
A čuj, ne znam kako je tačno u Srbiji, ali valjda je slično u cijeloj EX-YU - ljudi ne žele da nauče nego žele diplomu
Apsolutno tačno, i takvima i treba uzeti pare i dati diplomu pa nek gledaju posle šta će s njom.
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2012.   #10
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ kako gde ce?
Pa u agencije, tela, odbore, savete, komisije, radne grupe...
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.