DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 04. 2009.   #101
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Isti bag ima i Zend Studio (barem do verzije 5.x). Tipa snimim fajl u iso 8859-1 encodingu (default mi je utf8). Zatvorim i otvorim, on je opet presao na utf8 pri cemu je zajebao sva slova sa nonascii karakterima.

Workaround? Snimim tako otvoren fajl ponovo kao iso 8859-1 pa onda svucem verziju sa servera (ili svn revert ako radim sa svn-om). I tako svaki put. Smaranje.
Meni je donekle pomoglo snimanje UTF8 sa BOM-om tj signature ukljucen ali to dodaje 3 bajta ispred fajla tj ispred <?php tag-a i onda zezne generator xls i pdf fajlova (čuvena greška "Header has been already sent... ")...

Ludnica brate
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #102
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
E da i ja takodje recimo ne mogu da smislim Java editore tipa aptana studio, katastrofa sporo ... U stvari ja uopšte ne mogu da smislim Java aplikacije na windowsu
probaj da updateujes jre i da joj das vise memorije... ima da radi ko zmaj
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #103
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ja koristim DW za xhtml/css/js/php koji mi je omiljeni dok recimo imam instalirane TextMate za RoR kao i Coda koju sam kupio cim je izasla mada nju najmanje koristim.

Problem je sto radim na par projekata u razlicitim timovima tako da nam je u tom slucaju svima najlakse da koristimo iste alate pa samim tim moram da se prilagodjavam.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #104
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@gargoyle: samo je falilo da vikneš "eureka". Pa sad si našao da skidaš homesite? Homesite je na aparatima za održavanje života još od kada ga je macromedia kupila da bi ga ubila jer im je bio glavna konkurencija za DW. Jedino što ga održava živim je community old-school developera kojima je homesite bio i hram i biblija. Ja sam se sve nadao da će Macromedia/Adobe bar da pokupi neke kvalitete HS i ubace u DW, ali taj DW je na kraju ipak namenjen drag-and-drop dizajnerima, ima više stvari koje smetaju nego korisnih stvari. Homesite ima više godina nego neki od ljudi koji dolaze na forum i ne možeš HS da meriš sa novim programima jer se HS ne razvija još od 2003 kada ga je kupila macromeda.

Ja sam svestan nedostataka homesite, zato sam se i trudio par godina da nađem zamenu. Sve što sam tražio je da bude bar kao HS i da ne bude trom. Jebesh editor koji se startuje kao da startuješ Photoshop ili Illustrator. Kao što rekoh, bilo je par dobrih kandidata, ali sam izabrao PhpEd kao neki koji mi najviše odovara.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #105
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao skaarj Pogledajte poruku
Koristio sam ga jedno vreme i mada je odlican cena mi se nije bas svidela pa sam presao na Netbeans 6.5 koji meni vise lezi a cini mi se da je makar u rangu sa PHPedom (po meni cak i bolji).
Novi Netbeans je extra alat! Refactoring, code analiza za autocomplete i help, brdo add-onova ... zamalo da ga usvojim za nov RIA smer razvoja koji treba da zapocnemo ... Al onda sam jedno celo poslepodne pokusao da napravim prosti add-on, novi toolbox i ustanovio da je to malo vise zakulisna radnja! Brdo nekih Java klasa treba da napises i sve je do krajnosti rogobatno ...

Da nisam mozda propustio neki laksi nacin pravljenja add-ona za NetBeans, jel ima neko iskustva sa tim?
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #106
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Inace preporucujem Komodo IDE ... posto mi je ultimatna prosirivost editora najbitnija stvar ... a ovaj je sampion u tome, ima recimo neke triggere izmedju ostalog ... sto je nacin da startujes bilo koju ekstenziju u nekom trenutku, recimo kad se file snimi ... Za sada sam napravio da tako ubaci Copyright info u file ako ne postoji al bice jos nacina da se to upotrebi ... extra korisna stvar ti triggeri samo ...

A ima jos i da mozes da pises svoje menije, toolboxove, vizuelne input boxove za argumente snippeta, commande za filtriranje selektovanog ili celog texta, macroe i jos milion stvari ... sve ili preko JS ili preko Pythona, dobro izdokumentovano, jasno i prosto ... A nije bloatware al uopste ... Postoji client i za Mac i za Win, sto nam je bitno ... I jos plus su oba native aplikacije ...
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #107
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
ali taj DW je na kraju ipak namenjen drag-and-drop dizajnerima, ima više stvari koje smetaju nego korisnih stvari.
Pa sad, nisam bas siguran. Isto kao sto je tebi HS ugodan tako je i meni DW. Kao sto si rekao sve je stvar navike.

Sa druge strane nikada nisam ukljucio design ili split view, uvek mi je code view i uvek rucno kucam kod.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #108
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ Ne kažem da ne može, nego kažem da je originalno pravljen za dizajnere i ima mnogo "munja" koje više smetaju nego što pomažu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #109
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

A sta je vama osim syntax highlightinga uopste bitno kod editora?

Ja recimo kod Zend Studioa ne koristim nista od tih "fenci" feature-a (debugging, profiling itd.). Ono sto korisim/volim kod njega je:

- Code Assist
ok uobicajeno, pocnes da kucas promenljivu/metod i on ti daje listing, odaberes sa liste i to je to. Ali ono sto mi se jako svidja je sto ti daje i short docs za metode, ukljucujuci i interne (podrzava phpdoc sintaksu). See screenshot.



- Cmd(Ctrl)-Click na metod otvara kod istog u novom prozoru
- Ident Code feature
(jednom k-dom promenis identaciju za ceo fajl)
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Picture 1.jpg
Pregleda:	669
Veličina:	59,9 KB
ID:	650  
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #110
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Sve to sto si nabrojao plus jos template ... Za Drupal imam oko 50 template-a za npr, napraviti novi modul, novu stranu, novu formu , novu crud formu/tabelu itd ... Po principu otkucam 3 slova pritisnem enter ... on ubaci osnovni template sa placeholderima kroz koje se prosetam TAB-ovanjem i ubacim ono sto je specificno ... Dobra fora je sto jedan placeholder moze da se ponavlja na vise mesta u template-u ... Pogledajte sliku, module name ubacim samo jednom a to se pojavi na oba mesta u templateu gde je potrebno ...

Kod Zenda me najvise nervira sto ne mogu da ubacim svoje dodatne help file-ove ... koje bi pozivao nad selektovanom recju ...

Generalno nije los, samo Komodo ima jos mocnije nacine za prosirivanje i customizaciju ... Ako budemo imao vremena prebacujem i Drupal development na njega ...
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Picture 1.jpg
Pregleda:	452
Veličina:	48,1 KB
ID:	651  
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher

Poslednja izmena od Misha : 13. 04. 2009. u 19:07.
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koji font koristite u editoru? bluesman Programiranje 53 21. 10. 2009. 23:53
Tekst odsečen nakon karaktera koji sadrži umlaut Ilija Studen PHP 8 02. 03. 2008. 08:19
koji JS menu koristite? dootzky (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 17. 11. 2006. 21:32
Koji AV software koristite dinke Opušteno 22 12. 03. 2006. 06:05
Koji framework koristite? Ilija Studen PHP 3 19. 06. 2005. 18:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.