DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 04. 2008.   #51
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Dejane, mora da si me pomesao sa nekim. Ja sam imao prilicno aktivnu ulogu od samog pocetka kada je zapoceta inciijativa da se reformira YUNIC, u meri u kojoj mi je to bilo dozvoljeno.

Da im trazim biznis plan nikad mi nije palo na pamet, ali sam im redovno, u mnogo navrata, u okviru javnih rasprava i van njih, trazio da objave predracun troskova rada RNIDS i nisam bio jedini. Takve zahteve su uvek ili ignorisali ili odbijali, a kao sto vidimo ni dan danas tako nesto nije uradjeno. Dobili smo i cene domena ali ne i objasnjenje kako se do tih cena doslo.

Ako pogledas poruku kojom sam se ukljuci ou ovu diskusiju, neces videti nsita drugo nego stav, da RNIDS mora da objavi predracun troskova. Mi bez toga ne mozemo da znamo da li su cene domena realne ili ne. Mozemo samo da nagadjamo. E sad, ok je ako mi nagadjamo, jer ne znamo detalje, ali ako odgovorno u RNIDS na svako pitanje oko toga kako su dosli do cene odgovaraju neodredjeno i takodje nagadjaju, to onda nije u redu.

Mozda su ove cene realne, sve sto treba da urade to je da pokazu predracun i pokazu kako su do tih cena dosli. Ja se bojim da, iako im je taj predracun trazen godinama, oni dan danas to nisu uradili ni sebe radi, da taj predracun ne postoji cak ni kao tajni dokument. Jedine cinjenice koje su oni dali javnosti u vezi cena je poredjenje sa cenama drugih (skupljih) TLD registara i nista vise od toga.


Na osnivackoj skupstini RNIDS nisam bio i to iz dva razloga:

Prvo, zato sto sam godinama imao posla sa ljudima koji su celu stvar organizovali i bilo mi je potpuno jasno da nema svrhe ici na skupstinu samo da bi oni imali vece brojne stanje. I nisam bio jedini.

Drugo, Slobodan Markovic je na ES-u u forumu za javnu diskusiju o RNIDS, javno zabranio nekima da dodju na tu osnivacku skupstinu.

RNIDS je organizovan tako da na RNIDS nema uticaj i kontrolu niko osim onih koji su u RNDIS-u. RNIDS moze da donese i neke potpuno nakaradne odluke, ama bas niko to ne moze da koriguje.

Clan RNIDS ne moze da bude fizicko lice, a i da moze, ko je taj koji ce da plati 12000 za pravo glasa? Naravno, samo oni koji imaju jak ekonomski interes za to. Time je vrlo jasno definisano cije interese RNIDS zastupa, sto je sasvim ocigledno iz strukture clanstva i svih aktivnosti RNIDS. Da bi neko mogao da nesto promeni unutar RNIDS, mora da promeni strukturu clanstva, a mislim da i sam mozes da procenis koliko za to treba para (a ne treba nista drugo - onome ko zeli da preuzme kontrolu nad RNIDS iz bilo kojih namera, trebaju samo pare, je je jedini cinilac koji odredjuje ko ima uticaj na RNIDS novac).

Jedini nacin da se nesto promeni u pozitivnom smeru, to je da se o njihovim aktivnostima govori javno, tako da javnost dobije pravu sliku, jer samo javnost mozda moze nesto da pokrene.

Poslednja izmena od Pedja : 25. 04. 2008. u 12:49.
Pedja je offline  
Staro 25. 04. 2008.   #52
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja Pogledajte poruku
Na osnivackoj skupstini RNIDS nisam bio i to iz dva razloga:
To ti je isto kao da ne izadjes na izbore, a kasnije pljujes po politicarima...
Trebao si biti na osnivackoj skupstini, pogotovo sto se bavis poslovima u IT bransi vezanim za internet.
Citat:
Jedini nacin da se nesto promeni u pozitivnom smeru, to je da se o njihovim aktivnostima govori javno, tako da javnost dobije pravu sliku, jer samo javnost mozda moze nesto da pokrene.
Slazem se da sve institucije od javnog znacaja trebaju biti transparentne, ali ja sam prvenstveno bio iziritiran izjavama u kojima se clanove RDNIS-a unaprijed optuzuje za kradju, bez ikakvih dokaza ili barem finansijskih rezultata nakon prve godine funkcionisanja...

Ako se stvarno dokaze, da je u RNIDS-u bilo finansijskih malverzacija, vjeruj mi da cu ja biti medju prvima, koji ce uputiti kritiku na njihov racun...
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline  
Staro 25. 04. 2008.   #53
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Topalovic Pogledajte poruku
To ti je isto kao da ne izadjes na izbore, a kasnije pljujes po politicarima...
Trebao si biti na osnivackoj skupstini, pogotovo sto se bavis poslovima u IT bransi vezanim za internet.
Mislim da ce se mnogi sloziti da je ovakav tvoj stav neozbiljan.

Citat:
Slazem se da sve institucije od javnog znacaja trebaju biti transparentne, ali ja sam prvenstveno bio iziritiran izjavama u kojima se clanove RDNIS-a unaprijed optuzuje za kradju, bez ikakvih dokaza ili barem finansijskih rezultata nakon prve godine funkcionisanja...

Ako se stvarno dokaze, da je u RNIDS-u bilo finansijskih malverzacija, vjeruj mi da cu ja biti medju prvima, koji ce uputiti kritiku na njihov racun...
Zasto mene prozivas za takvo nesto? Mozes li da navedes ijedan citat u kome sam ja rekao da su oni nesto ukrali? Ja se nesto ne secam da sam ikada o aktivnostima RNIDS govorio u kontekstu kradje. Ja sam govorio o koriscenju javnog dobra, nacionalnog resursa sa iskljucivim interesom bogacenja malog kruga zainteresovanih.
Pedja je offline  
Staro 25. 04. 2008.   #54
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Pedja ... ako volis komunizam, mislim da bi trebao da promeniš zemlju stanovanja, pošto ako ti neko nije rekao mi funcionišemo u kapitalističkom društvu ....
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 25. 04. 2008.   #55
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja Pogledajte poruku
Mislim da ce se mnogi sloziti da je ovakav tvoj stav neozbiljan.
A tvoje izjave su ozbiljne, kada nakon svega kazes da NISI BIO prisutan na osnivackoj skupstini RNIDS-a, jer nisi imao 12 000 da platis ucesce i zato sto se protivis misljenjima i odlukama drugih - sorry, ali to je kontradiktornost? Mislim Pedja, pobijas sam svoje kritike... Pokusavas sada nesto promijeniti, a nisi cak NI pokusao to uraditi, kada si imao priliku...

Citat:
Zasto mene prozivas za takvo nesto? Mozes li da navedes ijedan citat u kome sam ja rekao da su oni nesto ukrali? Ja se nesto ne secam da sam ikada o aktivnostima RNIDS govorio u kontekstu kradje. Ja sam govorio o koriscenju javnog dobra, nacionalnog resursa sa iskljucivim interesom bogacenja malog kruga zainteresovanih.
Ma neeee, nisi ti nikoga prozivao, niti si ikome nesto predbacivao... Govorio si o vremenskoj prognozi i uzgajanju mladuncadi sumskih jagoda na podrucju juzne Srbije...

Ne da mi se vise diskutovati o ovoj temi s tobom, jer ovo djeluje na presipanje iz supljeg u prazno.
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline  
Staro 29. 04. 2008.   #56
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Dejane vrlo je nezgodno razgvoarati sa neki ko tako laze kao ti. To sto ti pises da sam ja rekao prosto nema blage veze s aonim sto sam ja rekao. Ocigledno je da ti i nemas nameru zaista da diskutujes nego da trolujes.

Cudi me kako to da admini tebi to tako tolerisu, a za manje druge cak i banuju.


Nixa, ne radi se ovde o komunizmu i kapitalizmu. Radi se o tome da je neko dobio ovlascenje da zastupa interese svih gradjana ove drzave, a zastupa interese veoma malog broja ljudi u cilju njihovog bogacenja upravo na racun svih gradjana.
Pedja je offline  
Staro 29. 04. 2008.   #57
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

@svima koji postavljaju pitanja oko cena i finansija

Uopšte niste po pravilniku. Ljudi su vam lepo rekli da su neprofitna organizacija - treba da pitate koliki se to neprofit očekuje.
Lalaland je offline  
Staro 30. 04. 2008.   #58
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

parket kosta 30E/m2 a laminat 10E/m2 i oba proizvoda sluze za pokrivanje podova... recimo u kacelarijama.. npr onima koje koristi pomenuti RNIDS
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline  
Staro 30. 04. 2008.   #59
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

iskreno ja bih ovu temu zakljucao... bar dok se ne objavi taj famozi godisnji izvestaj o poslovanju, pa onda da nastavimo, ali sa konkretnim ciframa..

ovako, bez ikakvih konkretnih podataka, a ostrasceni do daske, me strasno podsecate na nasu politicku situaciju: svi optuzuju sve, a na kraju krajeva sve se zaboravi, dogovori i prodje nekaznjeno... i oni sto su krivi, i oni sto su lagali da su drugi krivi, nikom nista..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravdanje troškova za Google Ad words marijano Marketing i SEO 19 13. 07. 2010. 18:55
Haknut server RNIDS-a torbica Domain Name Service (DNS) 12 02. 03. 2009. 20:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.