DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 06. 2010.   #41
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Dakle kao sto sam danas rekao danas sam bio kod poreske inspektorke u jednoj od beogradskih opstina. Za razliku od moje opstine veoma ljubazna i kooperativna.
Naravno odgovori su manje vise u dlaku isti ali samo sam zeleo zvanicnu potvrdu.

Odgovore koje sam dobio su:

1) Da mogu da poslujem sa inostranstvom - samo najverovatnije treba da napravim nesto kao fakturu zato sto taj nacin poslovanja kod nas nije definisan.

2) Takodje da visina prihoda ima minimalan uticak - iz prostog razloga sto kada je firma pausalna - tako da se ne vodi evinencija troskova - iz cega sledi da posto se ovde uobicajena definicija dobitka koja se definise kao (prihodi - rashodi) ovde nema smisla jer su rashodi nepoznati.

3) Iz tog razloga se ne placa porez na dohodak gradjana - znaci zato sto se dobitak ne racuna kao prohod - porez nego se racuna kao osnovica*12 - tj osnovica se prakticno racuna kao plata. A osnovica*12 je uvek manja od 1 500 000.

4) Mogu da otvoris firmu bez menjanja boravista u drugoj opstini, bitno je da imas neku adresu + bitno je da imas neki ugovor o zakupu poslovnog prostora - pretpostavljam osim ako su neki rodjaci u pitanju.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2010.   #42
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Naravno odgovori su manje vise u dlaku isti kao na forumu ali samo sam zeleo zvanicnu potvrdu.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2010.   #43
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Hmm, AdSense je bash restriktivan... skokni do banke i pitaj kako moze pravno lice da unovcava cekove.

Sto se tice faktura, ja saljem invoice odmah, ali isti cuvam i za kraj godine. I mene zanima kako drugi rade?
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #44
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Ono što meni nije jasno je kako pravdati troškove agencije, a koje ovaj biznis nosi:

- plaćanje hostinga u inostranstvu?
- kupovina/renew domena?
- plaćanje raznih stvari putem paypala/moneybookersa/bilokakodrugacije pojedincima u inostranstvu (za domene, razne usluge, kupovine linkova... )

Za hosting i domene dobijem nekakav račun na mail, da li je on važeći, i da li mogu sa njim da pravdam troškove?

Ali ako platim uslugu za pisanje blog postova ili kupim par backlinkova putem paypala/moneybookersa/epassa/payoneera, kako da to pravdam? Da li se to računa u trošak?

Ako mi legnu neke pare na payoneer mastercard, i ja podignem te pare ovde na bankomatu, da li i to treba prijaviti kao prihod?

Mnogo toga mi nije jasno
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #45
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao phatsa Pogledajte poruku
- plaćanje hostinga u inostranstvu?
- kupovina/renew domena?
Za oba ces dobijati invoice i receipt. Ako ne dobijes invoice, trazi ga. Bitno je da imas dokument na kome se vidi STA kupujes. (npr. ja za Google AdWords mogu da koristim invoice koji Google daje, ali receipt ne vredi nicemu - jer nema informacija STA je placeno)

Citat:
- plaćanje raznih stvari putem paypala/moneybookersa/bilokakodrugacije pojedincima u inostranstvu (za domene, razne usluge, kupovine linkova... )
Ako placas fizickom licu, neka ti izdaju invoice i to koristi (gledaj da ga i potpisu).

Siguran sam da je bitno i ko se padne u upravi kao tvoj referent firme (inspektor za tvoju firmu) ali tu ne mozes nista.

Citat:
Ali ako platim uslugu za pisanje blog postova ili kupim par backlinkova putem paypala/moneybookersa/epassa/payoneera, kako da to pravdam? Da li se to računa u trošak?
Da. Pitaj knjigovodju da li moze da ide kao direktan trosak tipa "repromaterijal" jer postoji limit koliko od prometa mozes da koristis za MARKETING.
Mislim da sve ovo moze da ide pod obicne troskove a ne u marketing (to ti i treba).

Citat:
Ako mi legnu neke pare na payoneer mastercard, i ja podignem te pare ovde na bankomatu, da li i to treba prijaviti kao prihod?
Treba - prijavi ako si lud
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #46
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Hmm, AdSense je bash restriktivan... skokni do banke i pitaj kako moze pravno lice da unovcava cekove.
Vec uradio moze naravno sa skoro nikakvim provizijama u komercijalnoj i sa min 4 000 din u Intese. Kazu da se ceka 5 nedelja za preko 1000E a za manje moze da se dize odmah ako sam lepo cuo.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #47
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao phatsa Pogledajte poruku
Ono što meni nije jasno je kako pravdati troškove agencije, a koje ovaj biznis nosi:

- plaćanje hostinga u inostranstvu?
- kupovina/renew domena?
- plaćanje raznih stvari putem paypala/moneybookersa/bilokakodrugacije pojedincima u inostranstvu (za domene, razne usluge, kupovine linkova... )

Za hosting i domene dobijem nekakav račun na mail, da li je on važeći, i da li mogu sa njim da pravdam troškove?

Ali ako platim uslugu za pisanje blog postova ili kupim par backlinkova putem paypala/moneybookersa/epassa/payoneera, kako da to pravdam? Da li se to računa u trošak?

Ako mi legnu neke pare na payoneer mastercard, i ja podignem te pare ovde na bankomatu, da li i to treba prijaviti kao prihod?

Mnogo toga mi nije jasno
Ne isplati se voditi knjige za to.
Uglavnom ne vidim zasto bi vodio knjige za agenciju kada ne moras. Ako ides lepo pausalno - em nema knjiga em ne placas 46% poreza - vec mozda cak i svega 5-6%. (osim ako ne smislis nacine kako da opravdas sve troskove).
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #48
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Dakle sada je moja "agenciju" za internet marketing otvorena odnosno status na APR sajtu je "aktivan" - i meni se "to" zove Radnja Za Internet Marketing. Posto je onaj list za registrovanje preduzetnika na APR-u jedinstven za sve preduzetnike - kako se onda zna da li je u pitanju SZR ili Agencija ili nesto drugo.

Ili je mozda Agencija=Radnja u svakom mogucem aspektu?
Dakle mislim da visine poreza limite i slicne stvari.
Da li su potpuno identicne posto im je i obrazac potpuno identican.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2010.   #49
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
kako se onda zna da li je u pitanju SZR ili Agencija ili nesto drugo. Ili je mozda Agencija=Radnja u svakom mogucem aspektu?
Ti si preduzetnik. A da li firmu zoveš agencija, radnja, studio (ima spisak)... nije bitno.

E da, srećno s poslom
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 03. 06. 2010.   #50
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Samo ne zaboravi da u roku podneses zahtev za pausalno oporezivanje.
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje agencije.Dilema. Milance e-Business 25 08. 06. 2010. 08:57
Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji Miloje Sekulic Opušteno 45 17. 06. 2008. 17:09
Šta je IMA - Internet Marketing Agencija? Nikola Vavic Marketing i SEO 18 22. 11. 2007. 00:03
Internet marketing tematika u marketing časopisu Taboo Dragan Varagić Marketing i SEO 0 17. 08. 2005. 12:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.