DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 11. 2009.   #1
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default Word press promena velicine fonta

Pozdrav,
preturam jutros po stylesheet i ne mogu da nadjem podešavanja za uneti tekst, ne naslov.
Napravih dar mar na blogu srecom bekapovao sam stylesheet .

Predpostavljam da je .post pa nešto, e to nešto me zeza.
Hvala unapred.
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2009.   #2
chandler
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Poruke: 77
Hvala: 15
16 "Hvala" u 11 poruka
chandler is on a distinguished road
Default

Otvori index.php i vidi kako ti se zove div oko <?php the_content(); ?>, često se zove .entry.
chandler je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" chandler za poruku:
Staro 24. 11. 2009.   #3
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

To je to.
Hvala.
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2009.   #4
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

Imam jos jedno pitanje,
nema veza sa fontom pokušao sam da editujem naslov ali nisam uspeo.
Hocu da blog poseduje Englesku i Srpsku verziju (sa zastavicama), instalirao sam xLanguage ali to nije to.
Da li treba da instaliram jos jedan WP ili postoji mogućnost dodavanja?
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2009.   #5
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao presretach Pogledajte poruku
Imam jos jedno pitanje,
nema veza sa fontom pokušao sam da editujem naslov ali nisam uspeo.
Hocu da blog poseduje Englesku i Srpsku verziju (sa zastavicama), instalirao sam xLanguage ali to nije to.
Da li treba da instaliram jos jedan WP ili postoji mogućnost dodavanja?
iz mog iskustva 2 wordpressa su najbolje resenje, ni jedan od translate pluginova mi nije nikad uradio posao do kraja
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2009.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a cek, zasto bi instalirao 2 WP-a, samo podeli sve u 2 osnovne kategorije srpski i engleski. Jeste malo vise cimanja da namestis gde se sta prikazuje, da se ne mesaju jezici, ali nije to nuklearna fizika, moze sasvim fino da radi bez ikakvih posebnih pluginova, samo uz malo rucnog tweakovanja teme...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2009.   #7
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
a cek, zasto bi instalirao 2 WP-a, samo podeli sve u 2 osnovne kategorije srpski i engleski. Jeste malo vise cimanja da namestis gde se sta prikazuje, da se ne mesaju jezici, ali nije to nuklearna fizika, moze sasvim fino da radi bez ikakvih posebnih pluginova, samo uz malo rucnog tweakovanja teme...
pa ne znam, meni to deluje kao veće cimanje - lakše mi je nekako da instaliram 2 wordpressa i da jednostavno iskopiram themes i plugins direktorijum sa prvog na drugi i podesim ga identično.

ako bi se išlo preko kategorija izmene na temi bi bile dosta veće, prvo oko prikaza sadržaja, oko prikaza menija na 2 jezika, različiti jezici za nazive određenih statičnih delova sajta, različite strane (ne samo postovi), onda trebalo bi videti kako da pretraga na jednom wordpressu ne vraća rezultate sa drugog jezika koji bi bili dupli ...

sadržaj i onako mora da se unosi 2 puta.

meni je lakše da napravim 2 poddomena ili bar foldera u public_html i da ili napravim redirekciju na default jezik ili da se vidi da redirektuje na neki jezik preko IP-a.

ako ovo nije problem za ažuriranje ja bih tako i uradio.

naravno moguće da su kategorije bolje rešenje iz nekog razloga koji ne vidim, a i ja bih voleo da izbegnem 2 x wp
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2009.   #8
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Ako neces dve instalacije treba da malo sredis temu. Ovde cu objasniti kako da se to uradi za sajtove koji imaju samo pages ali vrlo lako na isti princip moze da se prosiri i na kategorije arhive i sve ostalo:
1.Ako pretpostavimo da je engleski default jezik sve je kao i normalno. Instaliras wp, temu, napravis strane i odaberes home page sa tim sto u header recimo dodas link ka srpskom delu sajta.
2. Dalje ti je potebno da napravis najmanje 4 fajla u temi. To bi bili headersr.php footersr.php i sidebarsr.php i najvazniji fajl jedan page template srpski.php http://codex.wordpress.org/Pages#Page_Templates
3. Taj page template se razlikuje od indexa.php u tome sto tu umesto
<?phpget_header();?>
<?php get_sidebar(); ?>
<?phpget_footer(); ?>
ti koristis:
<?php include( TEMPLATEPATH . '/headersr.php' ); ?>
<?php include( TEMPLATEPATH . '/footersr.php' ); ?>
<?php include( TEMPLATEPATH . '/sidebarsr.php' ); ?>
4. Onda napravis strane za srpski jezik za koje kao template odredis ovaj srpski.php

Ovo bi dalje moglo da se razvije tako sto bi se sredili odredjeni fajlovi sa funkcijama recimo:

<?php wp_list_categories('orderby=name&include=3,5,9,16' ); ?>

Ili sa conditional tags:

if ( is_page(neke strane koje imaju nesto zajednicko) && neki uslov) {
// prikazi categorije odredjenog tipa

} else {
// govori srpski da te ceo svet razume
}

Jos razmisljam kako bi se .po fajl automatski preveo i mislim da bi to bilo sasvim solidno resenje.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Smanjenje velicine bajtova slike trazimcuruzabrak Sva početnička pitanja 43 07. 09. 2010. 04:24
Povecanje fonta na Nokia N73 dinke Opušteno 2 16. 05. 2008. 12:19
ogranicavanje velicine browsera pele Sva početnička pitanja 1 01. 09. 2007. 11:39
css diktiranje velicine slike Tane (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 03. 03. 2007. 06:27
Hosting od 100MB koji je velicine 88MB !!! shoba Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 27. 09. 2005. 01:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.