DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 06. 2009.   #61
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Čije mišljenje ima veći značaj: blogowski ili neka Dara bubamara (ili neka slična..)?
Uslučaju ove kampanje mišljenje Dare Bubamare ima veću težinu prilikom predviđanja njenih rezultata ukoliko su ciljevi ovako postavljeni. Hoće li ona i dati očekivane rezultate - videće se, ali Darino mišljenje je u tome odlučujuće.

Za Blogowskog i nas ostale internet/forum/blog/Face/Twitt/itd addicted bi prvo njen razlog a onda i kampanja bili drugačije postavljeni.

Off Topic:
To pokušavam da dokažem poslednja dva dana uz dužno poštovanje i simpatije prema Blogowskom, uz uvažavanje svih članova i posetilaca ovog foruma a posebno Jablana.
Bez želje da branim kampanju, bez želje da bilo kome onemogućim da diskutuje o RNIDS-a, bez želje da skrenem pažnju sa činjenice da su možda povređena prava Facebook Inc, osećanja žena ili malih privrednika.
Jel' to baš problem da se prihvati?
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2009.   #62
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisam pitao kome je namenjeno nego čije mišljenje je značajnije, pošto se svuda protura teza kako po "nekim forumima i blogovima" samo nešto gunđaju, pa kao "šta oni misle da su oni". Ja samo kažem da u ovoj zemlji trenutno nema mnogo značajnijih mišljenja o srpskom netu od ljudi koji pišu baš na tim forumima. Ne znam da li je ideja da se diskredituju forumi, ili ljudi koji pišu, ili ništa od ta dva, ali to je upravo glavni argument onih kojima je ovo "super kampanja".

BTW, kad smo kod toga... osim par ljudi koji su napisali otpilike "ma ok, nema veze... sve je to zezanje", jedini ljudi u Srbiji kojima se sviđa ova kampanja su upravo oni koji su je i osmislili (ili odobrili). Taj podatak je sam po sebi dovoljan. Na kraju proturaju priči kako su namerno osmislili ovu budalaštinu da bi ih ljudi pljuvali, kao neki "anti kampanju". Sorry, ali ljudi koji smisle ovako nešto - nemaju dovoljno talenta za anti-kampanju, to je samo čupanje iz blata.

A što se tiče "ciljanja" raznih bubamara... ako su stvarno ciljali tu ciljnu grupu, to je isto kao oni što uvaljuju šampone za kosu u "Svet kompjutera" - bacanje para, znači još jedan promašaj.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 05. 06. 2009.   #63
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Nadam se da ova poruka nece zvucati suvise khm hhm...
Ali Miloje se ubi da objasni da kampanja nije namenjena nama - pod time mislim internet addicts.
Ali ja bi jako zeleo da znam, kome je tacno namenjena? Posto je meni tesko da identifikujem tu ciljnu grupu.
Osim ako to nisu, tamo neki [oldschool] direktori, koji imaju novi fancy racunar na svom stolu ali pri tome ga nisu nikad upalili, pri tome stipkaju svakodnevno sekretaricu za dupence, a ponekad i ostale clanice kolektiva...
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2009.   #64
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Miloje druze, opravdavati postupak reklamiranja nacionalnog domena neprimjerenim seksualnim aluzijama, pominjanjem drugih sajtova u negativnom kontekstu, ponizavanjem zenskog roda i ostalim na sta su ovde prisutni ukazali paznju ne moze se tako sto ce se reci - pa to nije vama namijenjeno. Pa zar su ljudi ovdje drugaciji po pitanju seksa, poslovne etike ili polne ravnopravnosti od nekoga ko se bavi ne-IT poslom?

Kao sad developerima smeta RS = redovni seks, ali nekom Pera Komerc d.o.o. ce u stvari to biti bas dobra fora Ja mislim da to nije tako. E sad, ja sam ozenjen, tako da mozda ja i ne razumijem do kraja tu poruku

Mislim da bi bilo najbolje po RNIDS da povuce ovu kampanju i doradi je na osnovu iznijetih primjedbi. Tamo je okupljeno dosta pametnih ljudi, siguran sam da ce shvatiti poruke.

Off Topic:
Vidim kako je neko fino kupio sebi domen facebook.rs
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje zira za poruku:
Staro 05. 06. 2009.   #65
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Miloje, stvarno, branis neodbranljivo a koliko shvatam, osnovna delatnost ti je upravo PR. Ne samo sto ovim pokazujete koliko imate nisko misljenje o sopstvenim potencijalnim kupcima nego jos javno govorite da nisu nista bolje ni zasluzili. Well done!

Poslednja izmena od Lalaland : 05. 06. 2009. u 23:17.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Lalaland za poruku:
Staro 05. 06. 2009.   #66
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Smile

Prvo, Miloje ne brani kampanju.
Nijednom recju nije rekao da mu se kampanja svidja ili ne svidja.

Da li se meni svidja? Razmisljao sam se da povucem CRI sa spiska na stranicam zelim.rs jer meni licno ne trebaju korisnici iz populacije kojima se obraca ova kampanja...

Kampanja zelim.rs je namenjena ljudima koji nisu sa Internetom na ti. Prosto.
Kreativno resenje je takvo kakvo je. Videcemo kakvi ce biti efekti. Ja licno ne vidim povecanje prodaje, ali neki drugi OR-ovi mozda i imaju...
torbica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Staro 05. 06. 2009.   #67
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Uslučaju ove kampanje mišljenje Dare Bubamare ima veću težinu prilikom predviđanja njenih rezultata ukoliko su ciljevi ovako postavljeni. Hoće li ona i dati očekivane rezultate - videće se, ali Darino mišljenje je u tome odlučujuće.

Za Blogowskog i nas ostale internet/forum/blog/Face/Twitt/itd addicted bi prvo njen razlog a onda i kampanja bili drugačije postavljeni.


To pokušavam da dokažem poslednja dva dana uz dužno poštovanje i simpatije prema Blogowskom, uz uvažavanje svih članova i posetilaca ovog foruma a posebno Jablana.
Proces kreiranja internet sajta tece tako sto sto firma poveri posao izrade sajta developeru, kao pojedincu ili firmi. Iako nisu formalni disižn mejkeri, web developeri jesu stvarno ti koji će odlučiti koji će domen i hosting biti angažovani. Ta firma ce neke druge poslove poveriti knjigovodji, pravniku a izradu interne sajta "izradjivaču internet sajtova"

Stavarati hejt sa svojom glavnom, verovatno i jedinom, ciljnom grupom zarad pokušaja da se proda nekoj imaginarnoj je glupo, ako se ja imalo razumem u marketing, a razumem se.

Prodaj domena ili lekova ne funkcionise na isti nacin kao prodaja kafe, deterdzenata ili nekih pomadica, parfema. Zato se i ne moze komunicirati istim tipom poruke. Proces kupovine je različit. Tip kupca je različit. Toliko bi jedan internet marketing ekspert trebalo da zna.

Poslednja izmena od Markok : 06. 06. 2009. u 00:26.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Markok za poruku:
Staro 06. 06. 2009.   #68
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Cool

http://www.elitesecurity.org/t365729-3#2298762
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #69
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Wink jos jedan pokusaj i odustajem

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Nijednom recju nije rekao da mu se kampanja svidja ili ne svidja.
Kampanja ne treba da se sviđa ili ne sviđa. Kampanja prvenstveno treba da ima efekat koji je očekivan.
Ako uz to pobere i pozitivne kritike javnosti i struke - super.
Ukoliko neko (Facebook, ženska udruženja, muška udruženja, udruženja studenata, itd) podnesu tužbu jer su se osetili ugroženi kreativnim rešenjima ili je javno osude - uprskalo se.

@Markok
Kada počinjem da radim sajt za klijenta odmah kupujem sve postojeće .rs domene i smislen broj internacionalnih.
Nigde i nikada se ne predstavljam kao internet marketing ekspert (ako si mislio na mene).
Predstavljam se poslovima koje sam uradio i efektima po klijente i poslodavce.

@Lalalend
Pretpostavljam da niko ko je na ovom forumu nije potencijalni kupac mojih usluga. Ovde sam jer cenim mnoge ljude koji su tu. Neke nisam imao priliku da sretnem a voleo bi. Nikome ne govorim da li je nešto zaslužio ili nije.

Nisam radio ovu kampanju. Ne branim je. Nemam pojma kakvi će biti njeni efekti jer nisam učestvovao u njenom kreiranju i nisam čovek koji daje ocene po "javlja mi se" metodi ali ponavljam da su oni jedino merilo njenog uspeha. Ukoliko Blogowski ne isposluje njenu zabranu kod međunarodnih institucija.

Pokušavam sve vreme da objasnim da čak i u poslu koji se na ovom forumu zove "prodaja magle" kvantifikacija stoji ispred stavova i mišljenja. Ništa više od toga.
U efekte kampanje ubrajam i reputaciju naručioca.

@zira @artur_dent @bluesman
Cela priča je počela mojom opaskom na Twitteru da je fakat da se followersima koje Blogowski i ja mahom delimo ne dopada rešenje kampanje proističe iz činjenice da im i nije namenjena. Zašto je to tako urađeno zna naručilac kampanje i agencija koja je sprovodi.

Blogowskom trenutno pada server od posete a ja sam crna ovca internet zajednice. OK veliki sam dečak i izboriću se sa tim.
Ko zna zašto je to dobro?
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku:
Staro 06. 06. 2009.   #70
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Kampanja je super. Sto rece bivsi direktor RNDIS na diskusiji u postu iznad, kampanja je usmerena na siroku populaciju. Siroke narodne mase prepricavaju fore sa zelim.rs. Krug zatvoren, sreca kompletna. Kampanja je super.

A sad ozbiljno, u svetu je regustrovano oko 74 miliona ccTLD domena, izvor http://www.verisign.com/static/DNIB_09_0529web.pdf. To je ukupno domena za ovih 10, 15 godina. Sadasnji tempo je oko 14 miliona domena godisnje. Za 2009. godinu Gartner procenjuje broj isporucenih PC racunara na 257 miliona. U svetu nema zemlje gde se PC racunar smatra robom siroke potrosnje. A proda ih se skoro 20 puta vise nego domena. Pritom su 100 i vise puta skuplji od domena. Ipak, RNDIS se opredelio za kampanju usmerenu na siroku populaciju. Znaci, idemo sa kampanjom usmerenom na siroku populacijum iako znamo da je kampanja osudjena na propast jer nece korelirati odgovorom u vidu prodaje kao da je u pitanju proizvod siroke potrosnje.

Bilo bi super da zakljucimo da je ovo tuturutu od kampanje, pa da se fokusiramo na glasanje za najveci biser na http://www.zelim.rs/html/index.php?o...mid=84&lang=sr. Ko je ono pisao, ili misli da su gradjani listom retardi ili je sam retard. I da pomognemo kampanju, predlazem da survey script bacimo na domen rndis-srbovanje.rs. Jedan domen vise, i jos jedno mesto za zabavu usmerenu na siroku populaciju.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.RS - Redovan sex se nastavlja, ovaj put sa developerske strane zira Web aplikacije, web servisi i software 35 13. 06. 2009. 01:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.