DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 05. 2006.   #51
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Sta da vam kazem ljudi, preselite se u provinciju (aka Kragujevac). Ovde bar sbb rula
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 05. 2006.   #52
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Sreda, 31.05.

Jos uvek ne radi... support (3641-999) je ili zauzet ili se niko ne javlja... na TV stoji i dalje ono obavestenje
Citat:
Uspostavljanje normalnog rada TV i internet signala se očekuje u utorak 30.maja
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 05. 2006.   #53
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Moji klijenti su već počeli da tripuju da lažem... šta reći? Da bar mogu da pročitaju i razmeju ovo...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 05. 2006.   #54
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Danas sam imao vrlo interesantnu situaciju.
Odem ja u PTT KDS da odjavim uslugu, tamo rade njih dvoje.
-Dobar dan, dobar dan, dosao sam da odjavim uslugu...
posle krace pauze, pita me lik, a sto prekidas.
Razmisljam da li da lazem nesto, ma jok, sta da lazem, mogu samo oni da se cesu a ne ja.
-Presao sam kod drugog operatera.
-Kod sbb-a?
-Da.
pita me zena, a sto, ja kazem zbog interneta.
-Pa svasta imamo mi internet
-Da ali nemate tamo gde sam ja, a i tamo gde imate cujem da vise ne radi nego sto radi.
-Nije tacno. kaze lik
-Rakovica jel? Pa imamo tamo.
kazem im ja ma da neki probni koji ni neradi.
Ovi samo sto nisu poceli da se vataju za glavu tamo i da se krste.
Jos kao zena u fazonu, o boze prelazite sa drzavnog na privatni... za trenutak sam se zbunio, reko kad sam bese otisao iz Srbije.
-Ma sbb, stoka - prokomentarise lik, hteo verovatno u sebi, pa mu "izletelo"
-Kaze pa kad se niste raspitivali, evo danas pocelo potpisivanje ugovora.
ja kazem, da sam se raspitivao kako ne, ovi kao zblenuto gledaju.
-A i mi imamo pravi kablovski internet, sbb ima lokalnu mrezu...
Ja mu kazem da nemam zamerki za ovih 20 dana, ide 30-31kB/s, em sto dobijem share izmedju korisnika brzine 512kbps odvojen od linka za internet, kaze on pa to ti pricam imas slabiji protok u zavisnosti koliko je njih nakaceno.
Mislim se jel ovaj lud ili sedi na usima, meni je to prednost skidam 3 filma dok surfujem punom brzinom, a tih 2 kB/s necu ni primetiti.
Covek bi pomislio iz njihove price da imaju internet po americkim standardima.
... i nista tu se zavrsi diskusija.
dodjem sad kuci okrenem www.ptt.yu, tamo
Citat:
Obaveštenje za korisnike kablovskog Interneta!
Korisnicima kablovskog Interneta koji su u maju imali prekide u radu, račun za jun će biti umanjen srazmerno periodu u kom su imali prekide.
Ma znao sam i tamo da se nisam za*ebao a pogotovo sada.
Screw you, PTT!

Poslednja izmena od andrej : 31. 05. 2006. u 17:28.
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 05. 2006.   #55
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja sam taj kablovski u Rakovici cekao dugo dugo, i na kraju sam se odselio i nisam ga docekao. Sada se opet vracam u Rakovicu, ali ne verujem da cu kablovski da uzimam - sada sam se navikao na adsl i nemam potrebe da ga menjam.

Mozda samo promenim providera, jer zadnjih nedelju dana beotel ne radi lepo. Prvo mi se "uspava" veza, a kad probam da se rekonektujem, dobijem error "wrong username or password", i tako stoji 15-ak min i onda sve ponovo radi lepo do sledeceg "uspavljivanja" veze. Nadam se da im je ovo trenutna kriza i da ce ubrzo proci. Razmisljao sam da kupim scoju opermu i predjem na verat jer su bili dosta jeftiniji, medjutim odem pre neki dan na njihov site i vidim da su podigli cene. Videcemo koji je sledeci, razmisljam se za eunet - malo su skuplji, ali evo drug je kod njih i za pretplatu od 256/64kbps kaci se na 320kbps, a nisam ga do sada cuo da se zali...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 06. 2006.   #56
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default "Radi, al' za malo"

Nastavak sage zvana "prekinut kabl":

http://www.vesic.org/blog/svakodnevn...koji-korisnik/

a najinteresantniji deo od tehničke podrške:

internet radi za SVE modeme SEM za PUPINOVE koje je POŠTA IZNAJMILA KORISNICIMA. Predlog: vratite taj i kupite Motorola / Thompson modem, za njih radi internet!

O zemljo! O monopolisti! O kako bih ih sve uza zid ...
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2006.   #57
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

ja imam taj pupinov modem... i ne radi mi net i dalje... i ne mogu da vam opisem koliko se bedno osecam... kome da se zalim? koga da psujem? ima li uopste sve to ikakvog smisla?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2006.   #58
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Moze i gore, npr. dial up sa PCM-om
Nikad se ne kacim preko 26kbit/s
Posto sam podstanar, a vlasnik stana je u inostranstvu, ne mogu da trazim skidanje PCM-a ("shvatite, vi niste nas korisnik"?!), zbog toga ne moze ADSL, ne mogu da dobijem cak ni taj sugavi KDS iako ga ima ostatak zgrade (ne moze bez licne karte vlasnika).

Da nemam bar na poslu normalan internet odavno bi poludeo.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2006.   #59
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Može i gore, npr. dial up sa pokvarenom linijom. Nikad se ne kačim preko 14.4kbps. I obično telefoniranje je problematično. Telekom ignoriše moje žalbe. Što je najgore, nisam podstanar, osuđen sam na dotičnu centralu.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2006.   #60
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja
Moze i gore, npr. dial up sa PCM-om
Potpisujem se. Vec sam 2 godine na istim mukama. Sto je najgore kod mene nema alternative, a posle svake vece kise ili grmljavine se sve sjebe i onda cekam cike iz poste da poprave
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
KDS-ov kablovski internet da ili ne?! bOkIcA Istine i zablude 3 26. 01. 2010. 02:25
Skype Sucks! dkurel Komunikacije 6 10. 01. 2008. 17:48
KDS kablovski internet bluesman Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 23. 11. 2005. 20:31
Internet je čudo Ilija Studen Opušteno 8 01. 10. 2005. 03:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.