DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 11. 2006.   #1
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default Bežični prenos energije

Danas sam tek video u CodeProject Insider-u (newsletter), link prema tekstu pod nazivom "New technology allows wireless recharging".

A bilo mi je interesantno to što u newsletter-u ispod linka piše "Tesla was right?", iako se u samom tekstu ne spominje Nikola Tesla.

Inace, bežični prenos energije je Teslina ideja koju su mnogi ocenili kao ipak nemogućom.

http://www.livescience.com/technolog..._recharge.html
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #2
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Teslina ideja?

Citat:
In experiments around 1899, Tesla was able to light gas discharge lamps (similar to neon signs) from over 25 miles away without using wires.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireles...transfer#Tesla
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #3
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Recimo da to nije teslina ideja vec realizovan projekat, samo nemoze da se koristi dok naftasi nezavrse svoje, i dok neko nesmisli kako ce posle da to naplacuju.

Tela se cak jednom dovezao autom od svoje laboratorije do New York-a, bas koristeci inergiju iz udaljenog izvora, pa kada su utvrdili da u autu nema nikakvog rezervoara o tome se moralo cutati.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #4
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
Teslina ideja?
Hm, ne znam za tebe, ali ja nisam jos koristio tako nešto.

Šalim se. Nisam znao da je realizovan projekat, a u jednom dokumentarnom filmu koji sam gledao je otprilike tako rečeno.
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Baic
Recimo da to nije teslina ideja vec realizovan projekat, samo nemoze da se koristi dok naftasi nezavrse svoje, i dok neko nesmisli kako ce posle da to naplacuju.

ah nista kao dobra stara srpska paranoja

kakve sad veze imaju naftasi sa tim ??? Radi se o prenosu energije bez zica, a ne o stvaranju struje ni iz chega.

Tesla jeste upalio sijalicu na probnom tornju, ali mu je za to trebao predajnik ogromne snage (radilo se o par megavata ako se dobro secam), i cenim da je naprosto zato to tehnologija koja ljude nije mnogo interesovala.. nije bas jeftin nacin da koristis sijalice, treba ti ceo Djerdap 2 za jednu sijalicu...

e sad, ja istina nisam neki expert za Teslu, tako da je on mozda kasnije uspeo da usavrsi celu stvar, pa je mozda cak i to za kola na remote pogon tacno, mada sam oko toga vrlo skeptican... voleo bih da vidim neku fotku tih kola ili neki clanak posvecen tom dogadjaju, jel imas neki link ili naziv knjige koja to pominje ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #6
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

ja imam 4 knjige o tesli, pregledacu pa javim (samo sam jednu procitao, i to prije 4-5 godina, pa nisam siguran da li je o tome bilo rijeci tamo).

malo nezgodno guglati, treba procitati krsa teksta a sad je pola 4 ujutro...
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #7
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

@ivanhoe: Nema paranoje postojala su samo dva pravca Tesla i Anstajn, Anstajn je doneo novac i ojacao kapitalizam, Teslina mana je bila to sto je vereovao u socijalutopizam.

Ko nije u stanju da veruje u Teslu nemoj uopste da pokusava da cita o njemu.

Iako je ovo link na drugi forum mnogi se moraju sloziti da su informacije stvarno korisne, Jedna tema na RTS-ovom forumu ima i dosta zanimljivih linkova.

Dobra prijatelj moga oca je posvetio zivot proucavanju Tesle, i bio je jako zadovoljan sto sam se interesaovao pa mi je dao mnogo informacija, neko ce mozda steci utisak da sam malo zastranio no to me uopste nedotice, kao sto rekoh ko nije u stanju da poveruje u to nemoj ni da cita.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Baic
@ivanhoe: Nema paranoje postojala su samo dva pravca Tesla i Anstajn, Anstajn je doneo novac i ojacao kapitalizam, Teslina mana je bila to sto je vereovao u socijalutopizam.
Ko nije u stanju da veruje u Teslu nemoj uopste da pokusava da cita o njemu.
Ne kazem ja da Tesla nije doprineo jako puno covecanstvu, ali mislim da se ljudi u Srbiji previse loze oko toga i to je pocelo sa raspadom zemlje... kako smo dublje padali, sve vise ljudi je krenula da prica o Tesli kao o Bogu.. a i ova tvoja izjava vuce na to.. sta ima da se veruje ili ne veruje u Teslu?

Prvo nisu postojli samo Anstajn i Tesla, postojalo je jako mnogo pametnih ljudi koji su doprineli svetu (recimo Fermi i ostali koji su radili kvantnu teoriju), a cak i od nasih naucnika imas Pupina koji je jako puno uradio za Srbiju i za svet. Ali Ajnstajn i Tesla su bili excentrici sa nekom dozu misterije oko sebe, i zato su novinari voleli da pisu o njima...

Citat:
Originalno napisao Baic
Dobra prijatelj moga oca je posvetio zivot proucavanju Tesle, i bio je jako zadovoljan sto sam se interesaovao pa mi je dao mnogo informacija, neko ce mozda steci utisak da sam malo zastranio no to me uopste nedotice, kao sto rekoh ko nije u stanju da poveruje u to nemoj ni da cita.
KOliko ljudi znas koji su posvetili zivot izucavanju Pupina ili Milankovica ? Ja nisam cuo ni za jednog, a Teslom se bavi gomila ljudi... nemam nista protiv, ali mi je to pomalo nepravedno, posto su ova dvojica jednako zasluzni Srbi, a da pitas ljude na ulici ko su, pola ne bi ni znalo..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #9
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Sto se tice Pupina iskreno treba se vise znati njemu ali netreba zapostaviti to da je on bio veliki Teslin prijatelj, i da je za njegov rad dosta zasluge imao i sam Tesla. Ja se nisam nasao ni jedan dogadjaj u kome je Tesla omalovazio Pupina, kao sve druge naucnike, npr. Rengen je dosao u Teslinu laboratoriju, Tesla ga je zamolio da caskom podigne ruku, izvadio spravicu iz dzepa, pritisnuo dugme, i krenuli su dalje bez objasnjenja, godinu dana kasnije Rengen patentira svoje zrake, Tesla dolazi kod njega i pokazuje mu rengenski snimak Rengenove ruke koji je nacinio pre godinu dana.

Sto se tice Milankovica, e tu ko god hoce da ospe drvlje i kamenje po komunistima ima svo pravo ovog sveta, oni su ti koji su zabranili svaku pricu o njemu, neznam kako je komunizmu mogao da naskodi njegov savrseni kalendar, ili model izracunavanja temperature nebeskih tela, ako se nevaram 1903.godine Milankovic je objavio proracune vezane za mars, gotovo citav vek kasnije sonde koje su sletele na mars su pokazale da je Milankovic bio u pravu.

Da pojasnim izbor izmedju Tesle i Anstajna, sam pomenuo, samo zato sto su oni u istyom trenutku na putu kojim je islo covecanstvo ponudili dva smera, na kome se temeljila mogucnost daljeg razvoja nauke:
1.Tesla da je energija osnova svega i da sve iz nje nastaje
2.Anstajn da je materija osnova svega - izabrana je ova opcija i svet zbog toga tapka u mesu

Necu detaljno da pojasnjavam prednosti i mane obe opcije.

Netreba iskljuciti i to da je tih tridesetih i cetrdesetih godina XX veka, vladala jak diskriminacija p svim osnovama, Anstajn je bio nemac, Tesla srbin (ali ne sa hrvatskom domovinom, jer ona je nastala 2 godine osle njegove smrti). A i atomske bombe su bacene na Japan, iako su mogle da budu bacene na Nemacku ili Italiju, bas zato sto su oni tamo zuti ko jos mari za njih.

Da nije bolo naroda koji je cuvao svest o Tesli i on bi bio zaboravljen kao Pupin i Milankovic, komunisti su posle rata naredili da se i on nespominje u skolama, a da je njegova nacionalnost Ceh.

Kada sam spomenuo verovanje u Teslu, nisam mislio da moramo postati njegovi sektasi ili sta vec, nego da ko nemoze da poveruje u neverovatni Teslin um i dagadjaje koji se nemogu danas ni snimiti kao naucna fantastika, nece moci ni da poveruje u detalje iz teslinog zivota, a pogotovu ne u ono sto je Tesla pricao.

Jesam vernik, pravoslavac, i tu veru mi nemoze niko pokolebati, cak i kada me snadju najtezi problemi negubim veru i nedovodim je u pitanje, ali sam u stanju da prihvatim i Teslin stav da zivot koji je imao nije bila sudbina vec prilagodjavanje andjela.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #10
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Eee.. ima sta da se procita ovde...

Citat:
Originalno napisao Baic
samo nemoze da se koristi dok naftasi nezavrse svoje, i dok neko nesmisli kako ce posle da to naplacuju.
Citat:
Originalno napisao Baic
Ko nije u stanju da veruje u Teslu nemoj uopste da pokusava da cita o njemu.
Citat:
Originalno napisao Baic
Tesla ga je zamolio da caskom podigne ruku, izvadio spravicu iz dzepa, pritisnuo dugme, i krenuli su dalje bez objasnjenja, godinu dana kasnije Rengen patentira svoje zrake, Tesla dolazi kod njega i pokazuje mu rengenski snimak Rengenove ruke koji je nacinio pre godinu dana.
Citat:
Originalno napisao Baic
Netreba iskljuciti i to da je tih tridesetih i cetrdesetih godina XX veka, vladala jak diskriminacija p svim osnovama, Anstajn je bio nemac, Tesla srbin (ali ne sa hrvatskom domovinom, jer ona je nastala 2 godine osle njegove smrti). A i atomske bombe su bacene na Japan, iako su mogle da budu bacene na Nemacku ili Italiju, bas zato sto su oni tamo zuti ko jos mari za njih.
Citat:
Originalno napisao Baic
Kada sam spomenuo verovanje u Teslu, nisam mislio da moramo postati njegovi sektasi ili sta vec, nego da ko nemoze da poveruje u neverovatni Teslin um i dagadjaje koji se nemogu danas ni snimiti kao naucna fantastika, nece moci ni da poveruje u detalje iz teslinog zivota, a pogotovu ne u ono sto je Tesla pricao.
Citat:
Originalno napisao Baic
neko ce mozda steci utisak da sam malo zastranio no to me uopste nedotice,

Zasto mi ovo sve jako lici na RTS 90-tih i na sve one vizionare koji su nam pricali o "nebeskom narodu" ???
I kakve sve to ima veze sa bezicnim prenosom energije ???
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prenos vlasnistva .rs domena?! Tane Sva početnička pitanja 8 05. 02. 2009. 13:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.