DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 11. 2007.   #1
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Question Program za turističku agenciju

Da li neko zna da postoji već gotow software za vođenje turističke agencije?

Treba da ima prijavu putnika, ispis vaučera, rezervacije, fakture....

Jedan moj klijent ima nešto slično ali jako zastarelo i voleo bi novi. Radi se o maloj agenciji. Ja nešto nisam raspoložen da se upuštam u taj domen ako već postoji gotovo, radije bih trgovao

Sve informacije su dobro došle!

Unapred hvala!
Croll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2007.   #2
benjamin
omladinac
Certified
 
Datum učlanjenja: 03.09.2006
Lokacija: beograd
Poruke: 78
Hvala: 17
4 "Hvala" u 4 poruka
benjamin is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za benjamin
Default

Citat:
Originalno napisao Croll Pogledajte poruku
Da li neko zna da postoji već gotow software za vođenje turističke agencije?

Treba da ima prijavu putnika, ispis vaučera, rezervacije, fakture....

Jedan moj klijent ima nešto slično ali jako zastarelo i voleo bi novi. Radi se o maloj agenciji. Ja nešto nisam raspoložen da se upuštam u taj domen ako već postoji gotovo, radije bih trgovao

Sve informacije su dobro došle!

Unapred hvala!

ima, neka kontaktrira YUTA nebi li mu dali listu autorizvanih aplikacija. ako se ja dobro sećam ima ih 4 trenutno
__________________
I hate signatures on IT forums
benjamin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 11. 2007.   #3
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Najbolje rešenje je da programerima daš konkretne zahteve, šta bi ti najvišeo voleo da imaš, kako si navikao ručno da vodiš te beleške i da ti napravi software aplikaciju.

Ja sam konkretno radio na aplikaciji za vođenje restorana: konobari su bili oduševljeni:

1. Ne moraju da pamte cene,
2. Prostim klikom iz kategorije i klikom na artikal (1,2,3,x klikova...) kreiraju račune
3. Ne moraju da sabiraju iznos računa i računaju muziči dinar, popust i sl.
4. Sve je predefinisano: stolovi, rezervacije, prijave, odjave, predaja pazara na kraju dana, isečak za kuhinju, stanje magacina i sve ostalo...

Sada je to nezamenjiv deo poslovanja tog restorana, sve je urađeno krajnje jednostavno, a identično onome na šta su oni već navikli u svojim sveskama.

Izbor tehnologije je sad pitanje, ja sad iz ove perspektive preporučujem web tehnologiju za aplikativni softver. Isti je slučaj i sa turističkom agencijom, nađi 10 najboljih programa i iz svakog izvuci najbolje i prilagodi svom načinu i potrebama poslovanja, nađi kvalitetne programere i investicija će biti ispativa veoma brzo.
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 11. 2007.   #4
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Default

Citat:
Originalno napisao benjamin Pogledajte poruku
ima, neka kontaktrira YUTA nebi li mu dali listu autorizvanih aplikacija. ako se ja dobro sećam ima ih 4 trenutno
Odličan savet - hvala!

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
Najbolje rešenje je da programerima daš konkretne zahteve, šta bi ti najvišeo voleo da imaš, kako si navikao ručno da vodiš te beleške i da ti napravi software aplikaciju.
Ne, Gorane, nisi me razumeo, možda sam se loše izjasnio. Oni već imaju nešto što ih sada ne zadovoljava. Ako se krene u razvoj novog programa biće verovatno skuplje od već gotovog rešenja sa manjim prilagođavanjem.

E sad, ako su gotova rešenja skuplja od njihovog budžeta onda će se praviti nešto u skladu sa postojećim budžetom (ili se neće praviti uopšte).

Ja nisam voljan da programiram takve stvari ali ću rado da budem trgovac u toj priči i zaradim koji dinar i usput da održim blisku vezu sa klijentom.


Kada proverim sa YUTA, videćemo na koju stranu treba ići.

Hvala obojici najlepše, javiću ovde dalji razvoj događaja.
Croll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #5
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Thumbs up Magelan - Web aplikacija za poslovanje turističkih agencija

Iako je tema prilično zastarela, zabeležiću pa možda nekome bude bilo od koristi...

Generalno, drug i ja već duže vreme radimo na razvoju jedne takve aplikacije i trenutno je u fazi testiranja u realnim uslovima i za mesec-dva dana očekujemo da će i zvanično biti u ponudi.

Aplikacija se zove Magelan i na www.magelanapp.rs možete pronaći dodatne informacije o njoj.

Ukoliko budete imali pitanja, stojim Vam na rasplaganju putem mail-a, privatnih poruka, web sajta i sl.

Pozdrav. Milan
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #6
jabre
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.11.2010
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jabre is on a distinguished road
Default

Najozbiljnije što sam ja video u ponudi je imala jedna hrvatska firma. Problem je u tome što je sve na njihovom serveru a ti plaćaš korišćenje, što nije prihvatljivo. Postoji varijanta da kupiš ali je cifra prevelika i nema podrške. Viđao sam i neka rešenja koja su OK radila (filemaker) ali nisu bila optimizovana za web.
Najveći problem je što naše agencije rade na drugom principu nego strane, pa je sistem za rezervacije skoro neupotrebljiv ili treba mnogo prepravki.
Ajd da vidimo šta će magelan da uradi, mada su već probili rok
jabre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #7
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

http://tourist.mojareklama.net

pogledaj ovde.

Soft, vidim, opsluzuje nekoliko lokalnih agencija.
Napravi kontakt sa autorom.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 23. 11. 2010. u 02:00.
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #8
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jabre Pogledajte poruku
Najozbiljnije što sam ja video u ponudi je imala jedna hrvatska firma. Problem je u tome što je sve na njihovom serveru a ti plaćaš korišćenje, što nije prihvatljivo. Postoji varijanta da kupiš ali je cifra prevelika i nema podrške. Viđao sam i neka rešenja koja su OK radila (filemaker) ali nisu bila optimizovana za web.
Najveći problem je što naše agencije rade na drugom principu nego strane, pa je sistem za rezervacije skoro neupotrebljiv ili treba mnogo prepravki.
Ajd da vidimo šta će magelan da uradi, mada su već probili rok
Magelan jeste probio rok, ali zbog nekih testiranja, dorada i korekcija koje su bile neophodne kako bi početna verzija aplikacije što bolje zadovoljila uslove poslovanja naših subagentskih agencija.

Što se tiče načina rada naših agencija, stoji da je malo komplikovan, ali se trenutno konsultujemo i sa nekim agencijama iz bivše SFRJ kako bi smo uvideli kolika je ta naša razlika u odnosu na njihove načine poslovanja (mi u startu imamo dvovalutni sistem i duplu računicu ).

Inače, Magelanov model poslovanja će biti kao ovaj koji ste naveli - web aplikacija koja se mesečno iznajmljuje po nekoj nižoj ceni, a o novim verzijama, doradama, korekcijama i sigurnosti brinemo mi. U pitanju je klasičan SaaS (Software As A Service), ali je možda mali problem to što na našem tržištu nema mnogo takvih aplikacija pa je ljudima teže da se referenciraju na tako nešto.

Za sada, tokom beta testiranja, koncept aplikacije na "tuđim" serverima ni u jednom trenutku nije bio doveden u pitanje (ni jedan od beta tester nija našao to kao primedbu), tako da se čini da je takav model ipak prihvatljiv i na našem tržištu.

U svakom slučaju, za 2 nedelje očekujemo lansiranje (jer jer sajt već u izradi) tako da ćete moći videti detaljnije o svemu tome

Pozdrav. Milan
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kwisko za poruku:
Staro 25. 12. 2010.   #9
SinisaD
novi član
 
Datum učlanjenja: 25.12.2010
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
SinisaD is on a distinguished road
Default Program vec postoji

Takav software vec postoji.Radi sve to sto je trazeno, Najave, ugovore, baza podataka klijenata, organizatora, racune, prfakture, fakture, razne statisike i evidencije. Progfram je bio 2 godine u izradi i testiranju u Funtours-u iz Novog Sada. Od Aprila ove godine instaliran je u preko 20-ak agencija.Za koji mesec izlazi nove verzija koja ce raditi preko web-a.Ista vec radi i testira se u 3 agencije .
Sve informacije mozete dobiti funtours@sezampro.rs
021 6624079

Osnovni paket ovog programa omogućava:

* Ažuriranje matičnih podataka (poslovni partneri, kursna lista, vrste troškova...)
* Izradu dokumenata
o aranžmani
o ugovori (Ugovor "prepoznaje" i povlaci automatski i uslove putovanja organizatora putovanja )
o vaučeri
o rezervacije hotela i rent a car-a
o priznanice
o izvodi
o računi i predračuni
o Ukoliko fiskalna kasa moze da radi u print modu ceo postupak je automatizovan i nije potreban nikakv unos podataka u kasu.Print komandom se na isecku odstampaju svi relevanti podaciu cena.
* Na osnovu dokumenata moguće je dobiti sledeće izveštaje
o stanje kupaca i dobavljača (ISO) sa pregledom i štampom kartice kupca i dobavljača
o rekapitulacija troškova u periodu po vrstama troškova (plate, prevoz, smeštaj,...)
o pregled svih uplata (priznanice i izvodi) vezanih za ugovor
* Cena osnovnog programa za agencije 350 € u dinarskoj protivrednosti.

U cenu programa je uracunata
instalacija programa na 3 kompjutera (ukoliko postoji mreza i to podrzava),
prezentacija
5 casova obuke.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 12. 2010. u 16:07. Razlog: spojene 2 poruke u jednu
SinisaD je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #10
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Thumbs up Magelan je uplovio na tržište Srbije

Obaveštavam Vas da je Magelan web aplikacija lansirana i da sve detalje možete pronaći na sajtu www.magelanapp.rs.

Posebna pogodnost može biti 30 dana besplatne probe ove aplikacije, uz svaki novi registrovani nalog.

Želimo Vam srećne Novogodišnje i Božićne praznike i puno uspeha u novoj 2011. godini.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje kwisko za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
TV Program stOrm Web aplikacije, web servisi i software 6 22. 10. 2010. 09:54
[REŠENO] Adsense čekovi na agenciju kaizen e-Business 16 07. 04. 2009. 00:56
Legalan softver za agenciju kaizen Sva početnička pitanja 13 19. 10. 2008. 01:33
C Program orangem Sva početnička pitanja 12 22. 08. 2008. 16:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.