DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 01. 2007.   #21
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

a onda sa druge strane sto bih ja otisao od mojih sa 22 godine i bacio 300-400 evra od onog sto zaradim, kad mogu da budem jos uvek kod mojih.

Naravno druga je prica kad preces recimo 25-27 godina.

Sad treba da se steka (mada je tesko kad si mlad, tacnije ne ide nikako ) i pokusava da napravi nesto
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 01. 2007.   #22
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao [nq]
Naravno druga je prica kad preces recimo 25-27 godina.
pa da budem iskren ziveti sam je mnogo sladje kad imas 20 i nesto... pravis zurke, skuplja se drustvo kod tebe, dovodjenje devojcica i slicno...

Sto se ove teme tice, iz moje perspektive nekog ko ima 31 i zivi sa roditeljima, mislim da je to malo naduvana prica. Znam gomilu ljudi koji zive odvojeno, ali su i dalje potpuno zavisni od roditelja. Svaki vikend idu kuci da im mama opere ves, spakuje klopu i da para, i bukvalno bez roditelja ne bi preziveli ni mesec dana. Ne vidim da je njihov kvalitet zivota ili nivo odgovornosti superioran u odnosu na mene koji zivim sa roditeljima, ali naravno placam dobar deo troskova i pomazem roditeljima u kuci, idem u kupovine i slicno.

Ziveo sam i sam, i u nekoliko navrata sa devojkom, jedno vreme i u inostranstvu. Od nedavno sam single i da budem iskren trenutno mi bas prija da budem u punoj kuci, da uvek imam nekog sa kim mogu da popijem kafu i popricam, ili gledam tv. Ziveti sam zna da bude super, ali ponekad je uzasan smor.. kad imam dosta posla, (bivsa) devojka je na poslu po ceo dan, a drugari su zauzeti (sto je vrlo cesto stanje stvari) desavalo mi se da skoro ceo ****in dan, do 10 uvece, ne vidim ni jedno ljudsko bice, osim kasirke u samoposluzi.. mom karakteru to uopste ne odgovara, ja sam vise dog-type nego cat-type osobe, treba mi moj copor i tako to

Mislim da je tu presudno kako se covek slaze sa svojim roditeljima i koliki je stan. Ja se sa svojima lepo slazem, i imam sasvim dovoljno prostora za sebe i izdvojen ulaz, da ne moram da ih gledam ako ne zelim, plus sam navikao na ovaj stan i kraj grada, tako da (trenutno) uopste nemam zelju da bacam 300-400 evra da bih ziveo u necijem tudjem stanu.. kad mi se sklope uslovi za stambeni kredit kupicu si stan, ali do tada mi je ovako bolje.. a verovatn ima veze i sa vaspitanjem, nekako su me naucili da su mene roditelji izdrzavali do sad, pa zato sad ja treba da im se oduzim tako sto cu im biti pri ruci...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 21. 01. 2007. u 21:21.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 01. 2007.   #23
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

Ma neznam sta da Vam kazem na ovo, tako je to kod nas ovdje, ljudi ne zele da se osamostale, oni koji to zele to i urade. Ja sam jos 2000-te otisao od staraca tad sam imao 17 godina , i od tada sam sam, prije dvije godine se ozenio i volim svoj mir i svoj hljeb nego ista na svijetu, da je tesko jest, ali beu truda nema ni proizvoda.
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 01. 2007.   #24
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
U super smo društvu ... Ja govorim ono što znam, iskreno Kinu, Indiju, Zimbabwe i Okinawu nešto i ne pratim sociološki
Naravno da bih jako voleo da je Srbija u društvu sa Luksemburgom, Švajcarskom i Amerikom, ali na žalost nije. Kad se (Bože zdravlja) nacionalni dohodak popne, onda će i mladi ranije da napuštaju roditeljske domove.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #25
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

mislim da ce se, nazalost, taj nacionalni dohodak popeti samo ako ti isti mladi ljudi pocnu da rade na tome, pre svega od sebe - mislim da je sumanuto racunati na drzavu i sposobnost nasih politicara i institucija da obezbede bolje uslove za zivot i bolja radna mesta, osim ukoliko ti isti "mladi ljudi" nisu u stanju da hiberniraju jedno 20-30 godina. imam nebrojenu plejadu "blejaca" u svojoj bliskoj okolini, tako da mi je zaista tesko da imam mnogo razumevanja, iako su ljudi u IT-u, u sustini, zaista prilicno privilegovani u pogledu mogucnosti zaradjivanja za zivot i odnosu na veliki broj drugih profesija kod nas, sto omogucava relativno komforan i dostojanstven zivot, ali budimo realni - to je krvavo zaradjen novac i posle 14-16h riljanja zaista gubim razumevanje za ljude koji po ceo dan traze shemu za buksnu, grebu se za pivo i cepaju blejstejshn - a to radi dobar deo moje generacije.

Poslednja izmena od caboom : 22. 01. 2007. u 00:28.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #26
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao caboom
mislim da ce se, nazalost, taj nacionalni dohodak popeti samo ako ti isti mladi ljudi pocnu da rade na tome, pre svega od sebe - mislim da je sumanuto racunati na drzavu i sposobnost nasih politicara i institucija da obezbede bolje uslove za zivot i bolja radna mesta
Naravno - ko je pomenuo državu i institucije? Govorim samo o redosledu stvari: najpre moraš da imaš prihod na nekom nivou, pa tek onda da se iseliš, osim naravno ako ne ideš negde gde očekuješ dovoljno veliki prihod pa računaš da živiš od rezervi dok ne nađeš posao. Lako je Amerima da se isele čim završe srednju školu - oni lako mogu da iznajme stan i ako kelnerišu, posebno ako nađu par cimera; u zemljama sa niskim zaradama i visokom nezaposlenošću je to malo drugačije.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #27
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Lako je Amerima da se isele čim završe srednju školu - oni lako mogu da iznajme stan i ako kelnerišu, posebno ako nađu par cimera; u zemljama sa niskim zaradama i visokom nezaposlenošću je to malo drugačije.
Beograd:
- Svrseni srednjoskolac koji radi kao konobar u kaficu moze sa dobrom napojnicom da uzme sigurno 300E. Kladio bih se da moze i vise neko ko se bas satire od posla, eventualno radi samo nocne smene, etc. ali for the sake of clarity nek bude ovako. Verovatno ih ima i koji rade za 100E, ne znam, pa da ne lupam bas.
- Stan u manje excluzivnom delu grada, skomniji, za 3 cimera kosta oko 200E + 100E za komunalije. Znaci po glavi cimera troskovi su 100E.

Da ne cepidlacim vise, ali jasno je da se bas i ne razlikujemo previse. Stvar je samo u zelji da se uradi nesto a ne kuka, nista vise...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #28
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

U Novom Sadu su stvari još pogodnije jer se zaradi skoro ista kinta kao u BG, ali su stanovi i troškovi života osetno jeftiniji.

Dvosoban stan u kome troje može da živi bez guranja (ili četvoro ako je baš frka za pare) košta ~300e sa svim troškovima (komunalije, grejanje, struja, telefon, kablovski TV i net) što bi trebalo da bude prihvatljivo svakom ko radi. Garsonjera za dvoje sa sve troškovima izađe od 150e do 200e u zavisnosti od lokacije, gazda itd.

Ako neko ne oseća potrebu da se osamostali to je njegov izbor. Troškovi su samo puko opravdanje. Znam da je često frka - da li ću imati dovoljno itd ali ako stvarno želiš samostalnost zagrizeš i to je to. Ako do problema dođe uvek se nađe neko rešenje (roditelji ulete sa nekom kintom, pozajmi se da se reše hitne stvari itd).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 22. 01. 2007. u 09:38.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #29
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To za kintu je samo izgovor. Ja mogu da vam kažem da sam otišao u podstanare (iz stana od 95m2) mesec i po dana posle bombardovanja (kada sam potrošio sve rezerve novca pa sam ostao liht-roze), ostao bez posla u agenciji (posao je u stvari bio na "hold"-u dok se agencija ne "oporavi" što mu dođe na isto), pri tom mi je žena bila u 5. mesecu trudnoće. Hrabar i lood su braća, ali sve se vrlo brzo sredilo - samo je potrebno da imaš hrabrosti, da si vredan i ne čekaš da ti padne sa neba. Ne znam šta drugo da kažem po pitanju tog izgovora "prosečna plata u srbiji ... ovo-ono"....
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2007.   #30
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Tema je zanimljiva, nažalost kasno se uključujem...

Ja lično ne vidim ništa loše u tome da ljudi žive pod istim krovom sa roditeljima, to je deo tradicije i kulture i to ne bi trebalo (mada znam da je lako i većina vas upada u tu zamku) dovoditi u vezu sa lenjošću. A ni sa time je li u pitanju urbana sredina ili ne. U tom smislu, slažem se sa Ajvanhom.

Ako neko hoće da bude samostalan - otići će. Ako neko ne želi - neće, i ne treba ga prozivati zbog toga.

Da rezimiram: pa šta ako imam 30 i živim sa roditeljima?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
database pretraga (and pa posle or) LiquidBrain PHP 12 08. 05. 2009. 11:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.