DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 12. 2006.   #31
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagic
Jedan od meni interesantnijih primera za pomenuto već više godina je sajt www.photonino.com (od nedavno i subotica.info) koji se sa pravom tretira kao najposećeniji sajt u Subotici. Neka subotičani ispričaju malo o ovom sajtu, a pogledajte ko se sve tamo oglašava.
I pored toga sto sam i zvanicno Beogradjanin od nedavno, mislim na trajno prebivaliste i vec sam vise od 6 godina u Beogradu, odrastao sam u Subotici i idem u SU barem jednom mesecno. Slazem se da je Photonino dobar primer sajta, ali sam prilicno siguran da taj sajt vise nije najposeceniji suboticki sajt. Vlasnik sajta je dobro razvio biznis, kako sam cuo vec duze vremena ima tim od nekoliko ljudi koji slika po gradu, ali se pojavom sajta www.suphoto.com prosle godine a od nedavno preimenovanog u Subotica.com pojavio novi posecen suboticki sajt a po nekim statistikama i poseceniji od photonino.com sajta. Inace, Subotica.com sajt drzi moj dobar drugar sa kim sam isao u Gimnaziju i povremeno se vidimo na picu a u timu je i webmaster Infostud.com sajta.

Primer dobre price oko web sajta bih upravo naveo sajt Infostud.com Secam se njihovih pocetaka kada su imali gerila marketing i lepili plakate A4 formata po Subotici a danas je to vrlo respektabilan web sajt sa dobro uhodanim timom i koji su A4 format na ulici zamenili sa cetvrtinom oglasa u Blicu.

Uvek volim kada vidim inicijativu jednog ili vise pojedinaca koji od neceg malog naprave uspesan projekat. Entuzijazam je jako bitna stvar. Mnogi ne poseduju tu osobinu a zapravo, samo se tako moze uspeti.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #32
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
jopa:
Pojam nezavisan u ovom slučaju znači da im je temeljna djelatnost isključivo bazirana na radu i plasiranju usluga preko interneta (weba).
Očigledno ne vladaš adekvatnom terminologijom, prvi put čujem da se riječ nezavistan i Web koriste u ovom kontekstu.

Citat:
mislim da si dosta gluposti izrekao u svom postu tako da mi je uopće glupo odgovarat na takav ho-ruk post. Malo najprije razmisli pa onda ponovo napiši post ili ako ti nije jasno opet nema problema, razjasnit će ti se, al prvo ispeci pa onda reci jer ovako nema smisla konstruktivno razgovarat

Dečko, konkretno napiši koje sam ja to gluposti izrekao u svojoj poruci. Jedno je odakativno ocjenjivati da li neki sajt pravi profit ili ne, druga je sasvim stvar poznavati ljude koji stoje iza tih sajtova.

Što se tiče HR Weba, tu postoji jedan ogroman mit o profitabilnosti tih sajtova. Tačno je da se godinama dosta (u odnosu na Srbiju i BiH) ulagalo u hrvatski Web, ali je još tačnije da se najveći dio tih investicija još nije vratio... a ka' će, ne zna se.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #33
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Jedan od meni interesantnijih primera za pomenuto već više godina je sajt www.photonino.com (od nedavno i subotica.info) koji se sa pravom tretira kao najposećeniji sajt u Subotici. Neka subotičani ispričaju malo o ovom sajtu, a pogledajte ko se sve tamo oglašava.
da, to je zanimljivo, na sličan način nastao je i vrlo posjećen sajt www.destinacije.com za koji je navodno bilo već više vrlo dobrih ponuda za prodaju no odbijene su.
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #34
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Jedan od meni interesantnijih primera za pomenuto već više godina je sajt www.photonino.com (od nedavno i subotica.info) koji se sa pravom tretira kao najposećeniji sajt u Subotici. Neka subotičani ispričaju malo o ovom sajtu, a pogledajte ko se sve tamo oglašava.
Mi smo zaduženi za izgled i funkcionalnost pomenutog sajta www.subotica.info . Sajt postoji vec 8 godina. Nastao je kao plod entuzijazma subotičkog fotografa Nikole Tumbasa, kasnije se priča znatno proširila.

Glavna vrednost je da se stvara živa arhiva dešavanja jednog grada, a pošto se radi o online glasilu, zabeleženi događaji mogu imati opušteniji ton, pa ima nekada na prvi pogled nevažnih događaja, koji se meni najviše sviđaju.

Ima stvarno dosta reklama, fotografi koji postavljaju vesti mogu da postavljaju svoje reklame. Čak i obični registrovani članovi koji vode svoj photoblog mogu postaviti svoju reklamu. Vesti se mogu postavljati i telefonom, pošalje se fotografija telefonom ako je neki događaj u toku, npr. "Dođite na trg, dobra je svirka".

U toku je reorganizacija sadržaja i menija, pošto sadržaja ima dosta. Neće se više koristiti engleski jezik koji je bio tu od početka, ali će svakako ostati multijezičan (događaji se postavljaju na raznim jezicima).

Drago mi je da je sajt pomenut, mislim da ovo jeste pozitivan primer kako i u relativno maloj sredini može da funkcioniše sajt koji živi od reklama.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #35
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Jopa: poznajem, što posredno što direktno, ljude sa polovine sajtova sa tvoje liste i mogu ti provjereno reći da ni jedan od njih ne pravi pare. Prave samo troškove i uglavnom su spin-off firma nekog profitabilnijeg biznisa čiji novac krše u nadi da će jednog dana biti para od Interneta...

Adriatica.net vise od pola godine nije "nezavisan sajt" (ma sta to značilo), nego ih je kupila jedna mnogo vece grupacija
- siguran sam da ne poznaješ niti 5 ljudi od svih koje sam nabrojao
- pravi pare? što je to?
- oni koji su dio profitabilnijeg biznisa su zasebno navedeni
- nezavisan kao što sam rekao je termin savršeno na mjestu
- adriatica.net je dio adriatica.net grupe unutar koje su i druge tvrtke i koja se brzo širi, zasigurno zahvaljujući i dodatnim ulaganjima. Ono što je bitno je da je start-up sajta pokrenulo 2 dizajnera i jedan programer, a sada na sajtu imaju preko 100 zaposlenih. http://www.poslovni.hr/27952.aspx
- ukoliko je netko uložio u sajt to znači da je procijenio da je projekt perspektivan i da tu ima svoj interes. to može biti direktna financijska dobit, marketinški vid, upotpunjenje ponude... i to je na kraju i cilj projektnog menadžera i javnosti općenito - Potaknuti ulaganja u web. Nažalost ni u Hrvatskoj to nije kako bi trebalo biti, ali potencijalna dobit se prepoznaje i profit ostvaruje te je 2007. najavljena kao godina u kojoj će web oglašavanje doživjeti veliku ekspanziju. Jedan od pokazatelja je i planiranje pokretanja još jednog!! novog news portala bluenet.hr...
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #36
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Neki od vas (ni)su videli/čuli priču www.bebadolazi.net (ima i na mom blogu) - obratiti pažnju na partnere i pokrovitelje. Pratite razvoj ovog Net, wap, sms projekta, a naročito pojavu novih sponzora/partnera.

Npr. na sajtu ne možete videti pokrovitelja EAR, obzirom da po njihovim pravilma ne može se postaviti znak EU ako ista organizacija ne da neka sredstva. U slučaju ovog projekta nalaze se tamo od njegovog početka, a nisu dali ni EUR (daće uskoro, pa će i znak EU biti na ovom sajtu).

Znači, dobrar odabir ciljne grupe i dobra prodajna priča mogu svašta i u ovoj državi.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #37
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
- siguran sam da ne poznaješ niti 5 ljudi od svih koje sam nabrojao
Ma jok, ne poznajem ih. Ali ih anonimus Jopa, o kome ne postoji nikakav pisani trag na Webu izuzev klinačkih blogova na blog servisima, sve redom poznaje i sa njima je "na prst u dupe"

Citat:
adriatica.net je dio adriatica.net grupe unutar koje su i druge tvrtke i koja se brzo širi, zasigurno zahvaljujući i dodatnim ulaganjima. Ono što je bitno je da je start-up sajta pokrenulo 2 dizajnera i jedan programer, a sada na sajtu imaju preko 100 zaposlenih. http://www.poslovni.hr/27952.aspx
Za početak, Adriatica.net je u 50% vlasništvu Europapress holding (EPH). http://www.business.hr/show.php?id=7610&src=limun

Da ne dužim priču, jer nije ovo kviz znanja, ukoliko te još interesuje u koje je Internet kompanije sa tvoje gornje liste nedodirljivi EPH još uložio i smatra ih svojim "kćerkama tvrtkama", slobodno se javi preko pp


End of discussion.

Poslednja izmena od mungos : 20. 12. 2006. u 22:46.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #38
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Ma jok, ne poznajem ih. Ali ih anonimus Jopa, o kome ne postoji nikakav pisani trag na Webu izuzev klinačkih blogova na blog servisima, sve redom poznaje i sa njima je "na prst u dupe"



Za početak, Adriatica.net je u 50% vlasništvu Europapress holding (EPH). http://www.business.hr/show.php?id=7610&src=limun

Da ne dužim priču, jer nije ovo kviz znanja, ukoliko te još interesuje u koje je Internet kompanije sa tvoje gornje liste nedodirljivi EPH još uložio i smatra ih svojim "kćerkama tvrtkama", slobodno se javi preko pp


End of discussion.
nemaš ti pojma tko sam ni što sam nit ti ja imam potrebu obrazlagat niti to ima ikakve veze s temom. tvoj post je odličan primjer kako ne treba diskutirati i komunicirati na određenu temu kada nestane argumenata.

Ako si pročitao članak onda si mogao zaključiti da je adriatica.net i prije ulaska EPH bila najveća riba weba ovih prostora, a samo ulaganje nije ništa promijenilo u negativnom smislu, dapače. Naći jednog takvog ulagača u sajt tj. tvrtku koja na njemu radi svakom od kolega s foruma bilo bi ispunjenje poslovnih ambicija i dokaz da se kvalitetan rad i trud u sajt isplati. A po svim pokazateljima isplatit će se sigurno i ulog ulagaču.

mogao bih ti još ja napričati toga i o radu u adriatica.net i o nadolazećim projektima Nine Pavića, čelnika Europa Press Holdinga no vidim da tebi to nije potrebno jer razgovaraš ko da si Boga za bradu povukao.
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #39
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

E, a da vas dvojica malo otkulirate? Još samo da skinete gaće pa da merite čiji je veći
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #40
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se sa Bluesmanom, nema potrebe za takvom diskusijom.

Jopa, mene zanima da saznam nesto vise o sajtu adriatica.net i nadolazecim projektima EPH. Interesuje me i pratim trziste u regionu ali nemam neke informacije za te dve stvari.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebna osoba za SEO i Internet Marketing vladagiga Poslovne ponude i zapošljavanje 1 21. 04. 2009. 16:44
Šta je IMA - Internet Marketing Agencija? Nikola Vavic Marketing i SEO 18 22. 11. 2007. 00:03
Internet Marketing saradnik g@rfild Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 11. 2006. 10:07
Internet marketing tematika u marketing časopisu Taboo Dragan Varagić Marketing i SEO 0 17. 08. 2005. 12:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.