DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 10. 2007.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Evo, stigoh danas popodne pa ću uskoro napisati jedan report, ovde kraći (da ne smaram) a na blogu duži (da smaram )
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2007.   #52
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

evo prilike za jedan razgovi.com interview
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2007.   #53
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Kada smo vec kod tih expo izlagaca, mene je prilicno dojmio yoogoo (grdnog li imena)... za sve one koji rade u timovima na long distance, vrlo korisna alatka. Na prvi pogled je jos jedan instant messenger, ali ima mnogo vise opcija. Recimo, mozete da jednim klikom posaljete nekome screenshot onoga sto vam je na ekranu i da taj odmah vidi u samom messengeru i tako komentarise ono cuveno "mrdni piksel levo, 2 piksela gore..."

Ne samo to, mozete recimo da pruzmete kontrolu nad tudjim desktopom (ako vam taj dozvoli) i da pomerate njegovog misa i pokazujete mu gde i sta zelite. Vrlo korisno za dev timove. Jos uvek je u razvojnoj fazi, planiraju i ostale features kao sto je voice, gtalk kontakti... drugi protokoli.... moze da bude dev messenger #1
Amen to that, da konacno skinemo ICQ sa dnevnog reda!
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #54
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ako želite da pogledate Resig-ovu prezentaciju, možete ovde:

http://www.slideshare.net/jeresig/th...nd-javascript/

Po meni je to jedna od najinteresantnijih stvari koja je mogla da se čuje na FOWA, šteta samo što je mali John tako loš govornik, verujte mi da niste mnogo propustili ovim što vidite samo slide show - sve ostalo što je pričao bile su poštapalice tipa "um, hm, am...", čovek može da bude kakav god ali je činjenica da na žalost ne ume da sklopi jednu rečenicu od 7 reči. Drugi problem je što je stalno skakao počne jednu rečenicu, nastavi drugu pa završi treću, pa onda valjda skapira šta je uradio pa se zbuni pa počne ponovo jendu po jednu. Kao što rekoh, bolje da je ćutao i samo pustio slide show.

A ja još uvek piskaram report
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 08. 10. 2007.   #55
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

A samo kao hint, očekivao sam da čujem puno od više od Dave Morin, facebook, ali nas je lik sve ladno zajebavao. Evo kako čovek odgovara na pitanje:

Q: How did you guys scale so fast and large?
A: We have lots of servers…

Za mene je to vrhunski bezobrazluk i omalovažavanje ljudi koji su došli i platili da ga čuju. Umesto toga on je pričao kako su porasli duplo za godinu dana. Čisto sumnjam da je neko zapucao u London zbog takve informacije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #56
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ima par use case po netu sta su oni radili, ali ako je tako kao sto kazes to jeste bezobrazluk
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #57
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default FOWA report

Evo kao što sam obećao report. Ima svega, potrudio sam se da ovde izbacim sve nepotrebno:

Atmosfera je totalno opuštena, svi su obučeni casual, možeš da na'vataš bilo koga da popričaš (naravno u razumnoj meri, da ne smaraš), pričao sam sa Ryanom Carsonom, slikao ga, pričali smo čak i o Srbiji, reče da je vrlo zadovoljan što je ove godine stavio show u Evropu tako da mogu da dođu i oni kojima je Amerika bila predaleko.

Problem je nastao i oko internet konekcije, navodno su obezbedili jako dobar link, međutim izgleda da isti nije mogao da se izbori sa nekoliko stotina ljudi koji se konektuju istovremeno. Tako da su mnogi bili frustrirani, neki čak i besni pa su toliko galamili da sam se u jednom trenutku osećao kao u Srbiji. Treba razumeti i te ljude pošto im je sav business online, ne mogu tek tako da „nestanu“ na nekoliko dana i da ne overe šta se dešava online. Šta više, nekima je ceo život online.

Internet konekcija u hotelu je posebna priča. Traže 5 funti za 1 sat, 9 funti za 24h, odnosno 102 funte za mesec dana. Richard, kanadjanin, je bio šokiran cenom i kaže da nema šanse da plati toliko pošto on za 35 kanadskih dolara mesečno tamo dobije T1 konekciju. Well, Richard, welcome to the UK Kada bi bar ta veza bila bolja, pa da možeš nešto i da uradiš, jačina veze ne prelazi 20% pa smo pomislili da je možda jača ako platiš ali to mu dođe kao kupovina mačke u džaku.

Na FOWA expo su interesantni štandovi, od Adobe Air, preko Microsofta (xbox 360 je bio poseban štand), do MySQL, Sun... i mnogih drugih. U zamenu za vizitku ili popunjen formular dobijaju se knjige i CD-ovi, majice i razne druge „vašarske“ stvari. O’Reilly je dao „sajamski popust“ od 35% na sve knjige, tako da neko ko mrzi čitanje PDF fajlova na ekranu i ima jedno 150 funti budžeta za knjige, može da dođe u situaciju da prekorači cargo limit za avion.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #58
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Dan prvi

Dan prvi
Od današnjih priča najinteresantnije su mi bile dve, jedna kao developeru a druga kao developeru i korisniku. Host je bio Simon Willison, django-vcima jako poznat ko-autor django framework-a

John Resig, lik koji je napravio jQuery je pričao o interesantnim stvarim na izuzetno neinteresantan način, toliko da su svi počeli da zevaju a moram priznati da sam i ja počeo da „kljucam“. Pored toga što izgleda kao prototip geek-a iz holywoodskih filmova, čovek, uz svo poštovanje njegovog dela, jednostavno nema ni osnovne sposobnosti komunikacije, toliko je koristio „um“, „hm“, „well“... da je moguće da će neko od ovih amera da ga tuži za „verbal abuse“. A sve što je na kraju rekao se svodi na ono što je napisano na slajdovima, tako da sam siguran da bi mnogo bolje prošli da smo samo odgledali slajdove bez njegove „zvučne podloge“. A šta je bila tema? Nije pričao o jQuery već je pričao o razvoju i planovima za Mozilla Firefox (ne znam informaciju, ali očigledno ga je Mozilla angažovala da vodi taj razvojni tim). Dakle, šta se sprema?

- XMLHttpRequest++ , a ono ++ označava poboljšanje postojećeg, između ostalog i mogućnost slanja cross-domain zahteva direktno, a ne kao do sada koristeći posrednika, recimo neki PHP script.
- Cookies++, mogućnost (de-)serializovanja kompletnih js objekata u nešto što će da liči na cookies ali će moći da čuva daleko više informacija „...hundreds of KB“
- SVG + javascript. Moći će da se totalno manipuliše SVG preko JS, a glavna novost je da će moći da se koristi openGL i tako generišu 3D objekti, recimo pokazao je primer učitanih web strana koje su zalepljene na stranice kocke koja je u 3D pri čemu svako funkcioniše kao klasična strana, može da se selektuje tekst, klikne na link... To je još uvek sve u razvojnoj fazi, tako da je teško naći čak i primere na netu
- Javascript koji će moći da izvrašava i pravi C kod? To je nešto što je sve iznenadilo, čak je i prvo pitanje posle predavanja bilo kao „da li ste sigurni da to želite?“ Meni se čini da su oni to bacili kao ideju, nisu ni sami sigurni kako bi to trebalo da funkcioniše.
- <audio /> i <video /> tagovi, kojima Firefox planira da uradi ono što je Opera započela, da pojednostavi ubacivanje multimedijalnih sadržaja bez potrebe instaliranja pojedinačnih pluginova za svaki postojeći format, planiraju da uskoro izbace specifikaciju.
- Adobe im je kao donaciju dao Tamarin
- Full HTML 5.0 specification implementation uz bolju podršku za canvas i sve ostale novotarije
- Takozvane offline aplikacije, gde ćeš moći recimo da prevučeš gmail na desktop i koristiš kao klasičnu windows aplikaciju koju će da tera firefox engine kao da si u browseru.
- Mnogo drugih „sitnica“ za koje na žalost kaže da ne zna da li će biti implementirane i u ostalim browserima

Jedna od boljih priča je ono što je imao da kaže Steve Souders (Yahoo Chief Performance), koja je usput i promocija njegove knjige o optimizaciji web sajtova, ključna reč je : optimizujte frontend jer uz malo znanja i truda može da se dobije mnogo na performansama. Priča je tekla od http request, preko css, js,... od toga kako ih pravilno pozivati pa do same optimizacije mesta na strani gde se ubacuje. Koristeći Firebug i svoju custom ekstenziju pokazao je razlike koje prave neke stvari za koje mnogi misle da su irelevantne.

Robin Christopherson je još jedan od onih koji se sigurrno neće „’leba najesti“ kao govornik, a njegova priča je bila o usability, odnosno pravljenju sajtova za people with disabilities. Kao izuzetno pozitivan primer je naveo google, koji ima stotine skrivenih opcija za koje mi i ne znamo a koje se pojavljuju kada google detektuje software za disabled. To važi za sve google aplikacije. Kao najgori mogući primer je naveo amazon.com i stvaro je zvučalo užasno kada je demonstrirao zvuke koji su čuju kada recimo slepa osoba dođe na taj sajt. Koliko je meni poznato, takvo ponašanje je čak i rizično pošto sevaju tužbe protiv sajtova koji su totalno negostoljubivi „disabled“ osobama, začudilo bi me ako se uskoro ne pojavi tužba protiv amazon.com i sličnih.

Matt Mullenweg, suvlasnik WordPress.com je pričao o... wordPress. Ne toliko o proizvodu već o samom konceptu i svemu oko toga. Možda bi zvučao za nijansu bolje da nije na silu ubacivao totalno usiljene šale koje je očigledno smislio daleko ranije, ali generalni utisak je pozitivan. Pričao je o arhitekturi iza WordPress.com, uglavnom hardware, business modelu i nekim idejama, planovima razvoja. I ova priča je bila više entrepreneur nego developer.

Dion Almaer, co-founder Ajaxian.com je predstavio neki framework koji je još u radnoj fazi, što se lako da zaključiti po tome što je posle nekoliko predstavljenih features napomenuo da će tek da odluče kako će to stvarno da funkcioniše. Sama ideja je prilično ekstravagantna, a radi se o tome da se sve drži offline, uključujući i baze podataka, tako da će centralna baza na web sajtu da se koristi uglavnom za sinhronizaciju, tačno ono gde je najviše ostao nedorečen pa nikome nije baš jasno kako će se odvijati ta sinhronizacija.

Daniel Burka, creative director Digg.com i cofounder Pownce, izabrao je po meni najdosadniju priču koju je mogao da odabere. Pričao je o tome kako se prati feedback korisnika i (ne) reaguje. Ok, rekao je par stvari koje su verovatno interesantne manje iskusnim managerima, napravio je paralelu između starih sajtova sa established community (digg.com sa 2 miliona korisnika) i novih sa „malim“ brojem usera od 100 000 (Pownce), kako se ponaša community na jednom a kako na drugom, šta se kome oprašta a šta zamera, najveći akcenat je stavio na novi feature u vezi komentara na digg.com. Generalna poruka je da na mladim sajtovima imate lufta za eksperimente, čak i za greške jer korisnici to razumeju kao proces rasta, dok na velikim i starijim sajtovima morate da razmislite dobro pre nego što naterate korisnika da promeni stečene navike i ponovo uči da koristi opcije koje sada funkcionišu drugačije. Zašto „po meni najdosadniju“? Pa osim što to i nije developerska tema ili je u najboljem slučaju na samoj granici, sa sajta sa 2 miliona korisnika koji je toliko poznat, mogao je da nađe daleko interesantnija iskustva da podeli sa nama koji maštamo čak i o tih 100 000 korisnika.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 08. 10. 2007. u 13:55.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #59
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dan drugi

Preskočili smo uvodni chit-chat i krenuli od prve potencijalno interesantne priče, Leah Culver (Pownce, cofounder and lead developer): Web apps dos and don’ts – Practical Lessions we learned.

Priča je prilično tehnička, sajt je razvijen korišćenjem Django, a za desktop aplikaciju su koristili Adobe AIR. Cela priča zvuči kao samohvalisanje kako je mali tim, sa puno snage i truda uz kratak rok od 4 meseca i samofinansiranje uspeo da podigne sajt. Koristili su totalno open source rešenja. Bottomline je priča o maloj devojčici koja je krenula da studira jedno pa je onda shvatila da je prirodan talent za programiranje, odlučila da postane web developer. Tako je uz gomilu open source rešenja napravila kompilaciju pretočenu u sajt Pownce. Ja sam razočaran. Hajde da čujem napokon nešto što ne zvuči „ja, pa ja...“, ovo mi sve više zvuči kao „hollywood stories“, odnosno „kako je sniman film ...“. Ova devojčica verovatno ima manje znanja od prosečnog developera u srbiji, a sigurno mnogo manje iskustva, samo je imala neviđeno puno sreće da se nađe sa pravim ljudima u pravo vreme. Jedino što je povezuje sa geekovima je način na koji se oblači.


Zatim je na scenu izašao Dave Morin, senior platform manager from Facebook, ubedljivo najbolji govornik do sada, toliko dobar da bi lako mogao da prođe kao odličan političar, ali kao i svaki političar, puno je izgovorio ali ništa nije rekao. Pričao je o facebook, malo statistike, šta sve imaju, koliko korisnika, koliko su porasli, koje sve features imaju, kako su #2 po broju pageviews odmah iza google, kako su sjajni, fenomenalni, jedni i jedini, ali osim toga ništa što bi me stvarno zainteresovalo. Ok, kao što sam pretpostavio napravili su svoju verziju JavaScripta (FBJS), svoju verziju XML (FBML) i svoje verzije manje više svega što koriste, pa mi je bilo interesantno stoga što postaje očigledno da kada sajt naraste jednostavno preraste postojeće tehnologije pa se autori dovijaju tako što izmišljaju svoje verzije. Kada je upitan da li će možda da „puste na ulicu“ te svoje verzije, očekivano je rekao „ne“. Šta više, na sva pitanja je odgovorio „o tome ne mogu da vam pričam“, čak i na „bezazleno“ pitanje „kakvi su facebook planovi za budućnost“ odgovara sa „We’re very excited about our future but that’s something I can’t talk about”.

To me je prilično iznerviralo, ne toliko što sam očekivao da otkrije sve planove već samo finale je bilo u stilu cele priče “mi smo super, ali to je sve što mogu da vam kažem”. Odlučih da promenim salu, pa svratih u entrepreneur deo da odslušam nešto korisno, …ako je moguće… please? Nisam zapamtio ime ali sam posle 5 minuta slušanja hindu-engleskog čuo da je čovek izgovorio rečenicu: “Dakle, sve što vam je potrebno za uspeh je puno rada i da imate sjajan tim oko sebe”, odmah sam se setio Bilija Pitona i čuvenog “’ajde?”, brzim okretom sam pobegao iz sale.

Iskreno, tu mi se negde i prelila čaša, pa sam se spakovao, otišao na ručak, i kasnije proveo celo popodne šetajući od Tower Bridge do Cannon Street sa obe strane reke, ako ću već da gubim vreme – bolje da to sam sebi radim nego da dozvolim to drugima.

Hajde da vidim sutra i taj workshop, valjda će nešto korisno od toga da ispadne.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #60
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I gde smo potrošili 3 dana?

Ako planirate dolazak ne sledeću FOWA, ponesite obavezno vizit karte jer je to ono što svi traže, a za uzvrat možete dobiti besplatnu knjigi, DVD ili čak operativni sistem. Ja sam pored nekih Adobe Air Lab edition DVD-ova, par knjiga, Visual Studio 2008, dobio i Sun Solaris 10 a malo je falilo da dobijem i Vista Ultimate. Najlepše od svega je što ne morate ništa ni da tražite, ko me poznaje zna da nije moj stil da idem okolo i tražim besplatne stvari, dovoljno je samo da zastanete pored štanda, sami priđu i ponude vam svoje goodies čak i ako ne pokažete veliko interesovanje

Upoznaćete puno ljudi, lako se sklapaju poznanstva, a nije problem čak i ugovoriti posao ako isti tražite. Ja sam imao dve ozbiljne ponude, jednu možda kurtoaznu ali drugu prilično ozbiljnu, ali ni jedna nije bila bolja od „konja kojeg trenutno jašem“, tako da sam zahvalio na ponudama i odbio „magare“.
Uz veliku opasnost da zvučim arogantno, moram da se zapitam „da li sam čuo nešto što nisam znao?“. Ne. Da li sam čuo nešto revolucionarno. To nikako. Da li se isplati dati veliki novac da čuješ ono što si već znao. Sigurno ne ali svi oni kontakti i priča izvan sale vrede svaki peni.

Generalni zaključak, sa kojim su se složili još neki ljudi, je da je prošle godine community networking bio hit, ove godine ne postoji ništa ni blizu toga i svi čekaju na „next big thing“ koja će da proizvede nove internet milionere, samo još nikome nije jasno šta bi to moglo da bude. Ako će neko mene da posluša, to bi moglo biti mobile networking, ali još uvek nije jasno ni u kom smeru to tačno ide.

Puno je priče bilo o offline aplikacijama u čemu prednjači Adobe AIR i još nekoliko predstavljenih frameworks, ali mi se čini da tu ima još uvek puno stvari koje nisu rešene.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
FOWA Miami nixa IT događaji 49 08. 10. 2009. 11:49
FOWA london 2008 miloshz IT događaji 3 25. 08. 2008. 00:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.