DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 07. 2005.   #1
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default Cinculiranje PopUp-a

Neko možda i ne voli PopUp-e, ali mora im se odati priznanje da su lepi i efektni (kad je isključen PopUp blocker, naravno :-))

Imam sledeći scenario:
1) dolaskom na stranicu, treba da se otvori prozor koji prima sadržaj 550 x 400 px, da se otvoreni prozor smesti u donji desni ugao ekrana i da se zatvori otvarač;
2) po učitavanju sadržaja prozora, treba da otvori još jedan prozor (gornji levi ugao, to je valjda default pozicija);
3) po učitavanju sadržaja u drugi prozor utvrđuju se dimenzije drugog prozora i treba da se postavi da on tačno prima sadržaj;
...
n) tokom rada aplikacije u prvom prozoru mogu da se menjaju vrednosti dimenzija drugog prozora, nakon izmene vrednosti drugi prozor treba da se prilagodi novim dimenzijama.

Sadržaji prozora su Flash aplikacije, a igru oko prozora treba da odradi JavaScript. Normalno, tražim cross-browser rešenje.

(... nešto ću još da istestiram, pa kačim i zapažanja o dosadašnjem rešenju i uočenim konkretnim nedostacima
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2005.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jel ovo neko pitanje koje ne kapiram ili neko "obećanje"?

Što se tiče PopUp, ne samo da ih ljudi ne vole, već totalno suprotno, mrze ih i plaše ih se. Da, plaše ih se oni "slabiji" korisnici jer ih uplaši kad god se desi na računaru nešto što oni nisu "uradili"... a ti bi da otvoriš 3 komada... nc nc nc...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #3
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Da, baš sam provokator, da znaš :-) (kad već nisam dobar diplomata da izbegem PopUp-e...

Evo, primer je na http://xlt.viaphoenix.net/dpt_0000001/

(testiram na FF i IE, a kad stignem proveriću u svim ostalim browserima ;-) - hoću da kažem, ako neko koristi neki treći browser, neka se oseti slobodnim da istestira i prijavi ovde šta i kako radi.)

Tačka 1:
Kôd:
function openEditor_2downRight_closeWindow ()
{
    var editor = window.open ("editor.html", "editorWin", "width=550,height=400");
    editor.moveTo (screen.availWidth - editor.outerWidth, screen.availHeight - editor.outerHeight);
    window.opener = "";
    window.close ();
}
Ovo sa window.open radi valjda svuda gde ima JS i gde milost korisnika ipak dopusti da PopUp može da se pojavi. Kod oba testna browsera vidi se tačno testni sadržaj, ni pix manje ili više.

---

window.moveTo poznaju i FF i IE, ali je problem što IE ne konta window.outerWidth i window.outerHeight, pa se tu ne dešava ništa značajno. FF ovo odradi perfektno, prozor se smešta u donji desni ugao slobodnog ekrana (iako se ipak zbunio kad sam testirao na sistemu s 2 monitora, to buni sve redom).

- Postoji li način da se IE prozor smesti u donji desni ugao? (ovo je prilično bitno, jer se otvaraju 2 prozora, te se teranjem u naspramne uglove ekrana minimalizuje moguće preklapanje prozora)

---

Za zatvaranje prozora (otvarača) koristio sam foru imenovanja openera, ali ta prevara prolazi samo kod IE, FF otkulira window.close bez pardona.

- Postoji li način da se zatvori stranica kod FF? (ovo nije baš toliko bitno, ali originalna stranica gubi funkciju kada se otvori prvi PopUp, pa je najkomotnije da se ubije, ako može)

...
(ostale tačke kad dođem do daha... dotle ostaju 2 konkretna pitanja, zna li ko odgovor?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #4
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Koliko sam ja skontao. NE RADI.

prvo otvori prozor ( taj 500xnesto ) i stavi ga dole desno. Zatim drugi koji prvo ide preko skoro celog ekrana a zatim ode gore levo i malko se poglopi sa donjim.

Skoro da sam se uplasio.

edit: malo sam pobrkao levo i desno, sad sam ispravio, nikada ne procitam 2x pa stalno editujem.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kôd:
window.outerWidth
je u IE:
Kôd:
document.body.clientWidth
Sto se tice smestanja desno dole, imas
Kôd:
screen.width
screen.height;
A ako znas sirinu svoj prozora, znas i kako da ga smestis dole desno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #6
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Skoro da sam se uplasio.
Hvala ti za primedbu.

Tačka 2:

Kôd:
function openPreview ()
{
    window.open ("preview.html", "previewWin", "width=100,height=100,resizable");
}
... do malopre su inicijalne dimenzije za prozor bile 1000 x 1000, veliki prozor - "strašilo" :-)

resizable ostaje za vreme testiranja, da mogu da vidim koliko sam omašio u cinculiranju dimenzija drugog prozora.

Inače, po bluesmanovoj primedbi o strašljivim korisnicima, ukinuo sam automatsko otvaranje prvog prozora - sada se otvara aktiviranjem linka, uz opis daljeg dešavanja (strašljivi su upozoreni šta ih čeka... :-))

Takođe sam izbacio zatvaranje otvarača, jer ovaj link može da se nalazi na nekoj korisnoj stranici pa je šteta ubijati po svaku cenu (ipak i dalje stoji pitanje o zatvaranju stranice iz FF).

(... opet odoh da testiram, najveća mi muka s trećom tačkom...
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #7
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Kôd:
window.outerWidth
je u IE:
Kôd:
document.body.clientWidth
Uf, pa nije.
document.body.clientWidth je isto što i window.innerWidth, a treba mi ono što odgovara outeru :-(
Citat:
Sto se tice smestanja desno dole, imas
Kôd:
screen.width
screen.height;
Ne treba prozor da se zavlači pod taskbar i ostale džidže - screen.width je širina celog ekrana, a screen.availWidth širina raspoloživog dela.
Citat:
A ako znas sirinu svoj prozora, znas i kako da ga smestis dole desno.
Ne znam širinu prozora :-(((
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #8
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
document.body.clientWidth je isto što i window.innerWidth
Da popljujem i sebe za neproverene izjave... ovaj clientWidth odnosi se na širinu bodija i nema veze s veličinom prozora - ja imam Flash širine 1000 px i to mi određuje širinu bodija, itd.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #9
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Eh, taj IE je čedo blesavo samo za sebe, neverovatno :-)))

Meni su dokumenti u quirks modu, pa onda koristi jedan DOM, a obično koristi neki matoriji. (i tako su komentari poslednjih par poruka quirks-relativni...

Evo, ovi quirksi me hintnuli... http://www.quirksmode.org/js/winprop.html

... konačno -

Tačka 3:
Kôd:
function resizeWindow (width, height)
{
    var deltaWidth = 0;
    var deltaHeight = 0;
    if (window.outerWidth)
    {
        deltaWidth = window.outerWidth - window.innerWidth;
        deltaHeight = window.outerHeight - window.innerHeight;
        window.resizeTo (width + deltaWidth, height + deltaHeight);
    }
    else
    {
        window.resizeTo (width + deltaWidth, height + deltaHeight);
        while (document.documentElement.clientWidth != width)
        {
            deltaWidth++;
            window.resizeTo (width + deltaWidth, height + deltaHeight);
        }
        while (document.documentElement.clientHeight != height)
        {
            deltaHeight++;
            window.resizeTo (width + deltaWidth, height + deltaHeight);
        }
    }
}
Uslov zadovoljava FF, a else granu izvršava IE metodom pipanja u mraku (čak i u quirks modu :-)).

(... i sada, rekao bih, metod pipanja u mraku može da reši i pozicioniranje u donji desni ugao, zar ne? Odoh da proverim...
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2005.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kôd:
window.document.body.offsetWidth
probaj ovako da vidis:
HTML kôd:
<script>
w1 = document.body.clientWidth;
w2 = window.document.body.offsetWidth;
document.write (w1 + "<br>");
document.write (w2 + "<br>");
</script>
Ali pazi, ne znam zasto se mucis? Treba ti sirina prozora?
Uzmes lepo ovako:
HTML kôd:
<script>
w = sirina koju hoces;
h = visina koju hoces;
self.resizeTo (w, h);
</script>
i tako sigurno znas sirinu i visinu.

ako uradis recimo resizeTo (800, 600)
dobices na primer:
document.body.clientWidth = 772
window.document.body.offsetWidth = 792

to je zbog bordera i ostalih margina...

Meni nije jasno zasto ti je toliko bitna sirina i visina u pixel preciznosti?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Animirani popup ReLaX Sva početnička pitanja 3 18. 07. 2007. 19:33
Flash popup MorenoArdohain Flash 20 31. 03. 2007. 07:07
Firefox - skloniti URL iz popup bluesman Web aplikacije, web servisi i software 7 15. 01. 2006. 05:55
Potreban popup MorenoArdohain Poslovne ponude i zapošljavanje 6 25. 10. 2005. 21:20
Mali problem, popup Ilija Studen (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 3 19. 10. 2005. 17:20


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.