DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 03. 2011.   #11
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
jedno pitanje oko kontrola, kako se kod agencije koja je u mom stanu gleda sta se kontrolise, jel gledaju sve sto zateknu u stanu ili samo racunare koji pripadaju agenciji? Posto posedujem komp od pre osnivanja agencije (nije kupovan preko agencije) da li je to onda moj poslovni racunar ili privatni, u smislu kontrole (znam da sam ja kao agencija fizicko lice, pa je to sve isto, ali ima li razlike za kontrolu)?

Pitam ovo posto imam Mac koji koristim 90% vremena i bas mi se ne da da kupujem licencu i za ovaj desktop krs koji ja upalim 3 puta godisnje, uglavnom ga moja devojka koristi kad je ovde...
Strogo gledano, firma koja je u stanu mora imati odvojen prostor i taj prostor treba biti označen. Samo ono što je u tom prostoru može biti predemet kontorole i u tom prostoru mora da se nalazi sve što je u bilansu zavedeno da firma poseduje.

Ukratko, ne sme kontola pregledavati tvoju spavaću sobu bez sudskog naloga.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2011.   #12
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Koliko se secam opisa kontrole koju je imao @mileusna, inspektor(ka) je samo trazila da li na racunaru postoji nalepnica koja dokazuje da je windows ili sta vec legalan. Jao nama koji koristimo Mac
Jeste tako bilo, nalepnica je bila glavna, faktura je pomogla, u Windowsu nisu mogli da se snađu jer je Windows 7 a ko zna na čemu su se oni obučavali. I sve što se proveravalo bio je Windows.

No, tu kontrolu su do sada, kao i u mom slučaju, usputno vršili poreski/finansijski inspektori, dakle ljudi koji se bave računovodstvom i finansijama i po mom utisku to su radili preko q... jer nije njihova struka. Ovo što se sad najvaljuje jesu inspektori koji će se baviti samo softverom, ako sam dobro razumeo.

Poslednja izmena od mileusna : 30. 03. 2011. u 19:15.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2011.   #13
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

Odavno sam već prešao na linuks, u .NET sam prestao odavno da razvijam, tako da mogu slobodno da gledaju...
Lap top je kupljen sa preinstaliranim sistemom.

Sve to je, ipak, moja lična svojina jer je firma paušalna i nema uknjiženih sredstava. Ove oblasti i nisu strogo definisane, ali ja zbog sebe volim da sam legalan. Prodajem svoj softver, poštujem tuđi i plaćam za to.


Neko je pomenuo velike igrače - oni ne rešavaju svaki računar posebno već se rade paketi. Kada sam radio u poreskoj sve nam je bilo nelegalno. Onda je postignut dogovor sa M$ da se da kolektivna licenca za stare računare, pod uslovom da se za nove kupuje M$ licenca.

Nalepnica nije dokaz - dokaz je faktura + nalepnica.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2011.   #14
Spale
Miloš Spasić
Certified
 
Avatar Spale
 
Datum učlanjenja: 20.05.2007
Lokacija: Pančevo
Poruke: 52
Hvala: 6
4 "Hvala" u 4 poruka
Spale is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Spale
Lightbulb Microsoft - utvrđivanje legalnosti softvera

Evo šta kažu iz Microsoft-a o utvrđivanju legalnosti softvera.

To je poslato na email od strane Microsoft-a kao odgovor na pitanje o legalnosti softvera.
__________________
“Failure is only the opportunity to begin again more intelligently.” - Henry Ford
Spale je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Spale za poruku:
Staro 26. 04. 2011.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Onda bi FPP verzija trebala da bude jedina verzija koja se prodaje u kutiji. Medjutim meni su ponudili windows 7 starter u kutiji - sto znaci da bi trebalo da bude FPP - medjutim ocigledno je OEM kao sto kaze u pdf-u iznad.

Pa onda kako razlikovati OEM i FPP verzije. Da li je svaki Window 7 Home Basic i bolji FPP (naravno kupljen bez konfiguracije).
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2011.   #16
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ma to je sve smisljeno da bi MS partneri mlatili pare tako sto prodaje "znanje koja je najjeftinija opcija"
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2011.   #17
Rookie
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.03.2008
Poruke: 16
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
Rookie is on a distinguished road
Default

Koja je situacija sa nama kojima je HQ firme u USA i ima Enterprise licencu? Ja imam nalog na Licensing sajtu, mogu da vidim sve licence i do kad važi ugovor (kao što piše u PDF-u), ali da li to pravi problem što je licenca kupljena tamo, a koristi se ovde?
Rookie je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2011.   #18
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ako stoji u ugovoru koji imate sa MS-om da je worldwide (ili da ukljucuje tvoj ogranak barem), nema problema ni kod nase poreske ni BSA. Kod BSA naravno da nema a nasa poreska nije zaduzena za to, jer je neko platio licence za taj ogranak, i on treba da to resava poreski kod sebe.
Ako tvoj ogranak nije nista placao nema sta da brine oko PDV-a i carine kod nas.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.