DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 11. 2005.   #1
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default Borba protiv RTS harača

Počelo je

http://www.boox.co.yu
Citat:
ODLUKA VLASNIKA BOOX-A POVODOM TV PRETPLATE RTS-A
Povodom odluke RTS-a da dana 14. novembra na adresu preduzeća Boox Computers pošalje Račun br. 0026975/10-05 i iznosom od 300.00 DIN fakturiše RTV pretplatu za mesec oktobar 2005. god., tj. uslugu koja nije učinjena, vlasnik preduzeća Boox Computers je doneo odluku koju možete pročitati u nastavku vesti. Svi predlozi za proširenje i poboljšanje ove odluke su dobrodošli.
Pa kaže dalje:
http://www.boox.co.yu/vesti/index.php?id=418
Citat:
5. Od današnjeg dana na svaki račun RTS-a odgovoriti odgovarajućim računom za nepostojeće i neobavljene usluge u visini od 300.00 DIN + PDV. Primeri mogućih računa: Internet pretplata, ceđenje limuna, sakupljanje lišća, hvatanje magle, pranje zuba morskim fokama, ...
A evo i izgleda računa:
http://www.boox.co.yu/images/rts/200...ata_za_rts.jpg
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #2
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Čovek kralj!

Kakav je vaš stav prema ovom (što Dinke reče) haraču? Ja sam blago rečeno popizdeo (samo da još smislim kako da reagujem ).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #3
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Ma svaka čast, ja sam uvek za bunt protiv haračlija!!
Samo ne znam šta se može osim da čekamo nove izbore ...
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Iskreno ja sam se čudio kako još niko nije digao ustanak. Najozbiljnije, toliki bezobrazluk je nepoznat na ovoj planeti.

RTS naplaćuje nepostojeće usluge, ne razumem tu logiku. Znači ja sada mogu da pošaljem fakture RTS za hosting, a ako ne hostuju kod mene, baš me briga: "mogli su - što nisu". Isto tako je i za TV, plaćaš nešto što "možeš ali ne moraš". Naplaćuje se 1 pretplata na 20 zaposlenih. Ko je to izračunao i kako i zašto. 90% firmi i nema TV u svojim prostorijama, a i pored toga, svi ti ljudi, zaposleni ili vlasnici, već plaćaju pretplatu na kućnoj adresi pa dolazi do dvostrukog plaćanja.

Ja ću još da ispitam mogućnost TUŽBE protiv RTS-a zbog fakturisanja nepostojećih usluga.

Pored toga, niko da mi odgovori šta je sa onima koji plaćaju kablovsku televiziju i time i pretplatu za RTS? Znači to je dvostruko fakturisanje i takođe je podložno krivičnoj prijavi.

Na kraju, to treba da ide na dušu onima koji su doneli ovaj zakon, RTS je tu manje kriv.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #5
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
niko da mi odgovori šta je sa onima koji plaćaju kablovsku televiziju i time i pretplatu za RTS?
Otkud to da plaćanje kablovske uključuje pretplatu za RTS?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #6
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Budite pažljivi, mislim da ovaj zakon još nije stupio na snagu, tako da je u pitanju prevara. Na adresu većine firmi u SCG stigla je lažna faktura RTS-a, imao sam priliku da je vidim. Faktura je identična originalnoj, međutim ako obratite pažnju na broj računa, to nije račun RTSa.

Poslednja izmena od kai : 22. 11. 2005. u 15:51.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2005.   #7
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
Otkud to da plaćanje kablovske uključuje pretplatu za RTS?
Pa ja sam na PTT KDS, i placam pretplatu tamo. RTS pratim preko doticne kablovske, a ne putem antene. Prema tome?!

Osim toga, evo sta mene ceka:

- 300 kinti kuci (rentam gajbu)
- 300 kinti u ofisu (rentam gajbu za ofis...)
- 300 kinti kuci kod matoraca (jbg, nece valjda keva od penzije da placa)

Znaci meni soma dinara momentalno... goveda bre...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2005.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ih, ali ce zato za te pare 3K da posalje celu ekipu na neko egzoticno mesto na moru da se zajebavaju tamo 3 meseca i prave krsh od programa..a tek koliko ce negledljivih sapunica da snime....pa da zaposle gomile nepismenih spikera, kafe kuvarica i ostalih (cija radna mesta ni nemaju ime, ali su "neophodni" firmi, a i kum me zamolio, fino je dete :P..svaki trenutno zaposleni ima u proseku dvoje dece, pa vi vidite..cista geometrijska progresija potrebnih radnih mesta u RTS-u)...pa ukljucenja uzivo, kao sad za ove nerede u Fransuckoj, kad reporterka nije uspela ni jednoj ulici da izgovori ime makar i priblizno pravilno, ali sam siguran da se jako lepo provela u shopingu u Parizu..zar vam nije odmah lakse kad znate da ce tih vasih bednih n * 300din da ucini toliko dobrog?

ps. ovo iznad je sarkazam, cisto da ne bude zabune...
pps. jednom smo ih palili, drugi put ce biti samo lakse...sad bar poznajem unutrasnjost zgrade...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najavljena borba protiv internet kriminala... gaganed e-Business 48 25. 06. 2010. 19:51
.BIZ domen - za i protiv ? glaspodrinja.com e-Business 0 24. 11. 2007. 19:50
Borba protiv domaćeg SPAM-a bluesman e-Business 157 15. 01. 2007. 03:10
protiv droge! nixa Opušteno 2 11. 05. 2006. 23:02


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.