DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 10. 2010.   #51
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Verovatno je njima Malta ta ofšor destinacija na koju misle. Ipak je to ostrvo, zar ne?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #52
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Vrlo verovatno. Meni uopste nije jasan ovaj stil saopstenja, tako malo detalja, tako puno nedoumica i nedorecenosti, stvarno ne vidim zasto se to lepo ne napise u jednoj recenici, pa posle u detalje, ali tek posle sudjenja.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #53
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
"oni su omogućili većem broju lica iz država na teritoriji Evrope i SAD da se kockaju i polažu svoje uloge putem elektronskih transfera prema of šor destinacijama, da bi potom novac podizali i prenosili u Republiku Srbiju radi daljeg ulaganja u nelegalan posao."

Kratko pitanje - zasto su zaradjene pare unosili na racun u Srbiji, zar ne bi trebalo pare da idu sa Malte na racun firme u Srbiji, koja je radila tehnicku podrsku?
Kad napisu ovako kako napisu, ajd sad neka javnost bude pametna pa neka desifruje.
Ko je podizao novac i prenosio u Srbiju?
"Oni" (organizatori) ili "veci broj lica" (kockari)?
Mi mozemo samo da tupimo, ali imam osecaj da ce za ove u zatvoru njihove drzave debelo da se zaloze, a onda i debelo da naplate.
Oni siguro nece tamnovati u istrazi kao ona dva nesretnika.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 20. 10. 2010.   #54
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@Markok interesovalo me je zašto ljudi žele da žive bolje a pri tom su protiv akcija države koje su u njihovom interesu. Na to pitanje sam dobio odgovor. U tvom slučaju razlog leži u neobrazovanosti na polju prava i ekonomije što je i logično jer je ovo forum namenjen prvenstveno programerima koji po vokaciji ne moraju da razumeju pravo i ekonomiju mada bi im poznavanje tih oblasti pomoglo u radu.
p.s. nisam predlagao da se samobanujem
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #55
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
@Markok interesovalo me je zašto ljudi žele da žive bolje a pri tom su protiv akcija države koje su u njihovom interesu.
Tako je, ako ovo ponoviš dovoljan broj puta ne navodeći nikakve činjenice što je ovo tako blagotvorno za nas na kraju ćemo ti i poverovati.

Mi smo ovde svi neuki programeri koji se ne razumeju u pravo i ekonomiju pa su nam potrebne činjenice i obrazloženja ovog tvog stava. U pravima i ekonomiji dovoljno je izgleda samo da kažeš ono što misliš i to se odmah nameće kao jedina istina svima ostalima?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #56
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@vidak: umesto sto se posipas pepelom(da ne upotrebim neki drugi nekulturniji izraz), ajd ti lepo u par recenica nama neobrazovanim developerima objasni kako ove akcije drzave doprinose nasem boljem zivotu, te ekonomskom prosperitetu i vladavini prava? Slucajno u svom okruzenju imam par dilpomiranih pravnika, i jednog magistra ekonomije, pa niko od njih ne deli to tvoje jedinstveno misljenje. Sve vreme nesto zapitkujes i izcudjavas se, ali nisam procitao nikakvu argumentaciju sa tvoje strane.

Zasto je dobro za drzavu i pravno i ekonomski opravdano da uhapsis ljude koji se bave affiliate marketingom stranih kazina? I to ne sve, nego samo dvojicu odredjenih ljudi. Na osnovu kog zakona je opravdano da ih uhapsis? Zasto je dobro da razbucas firmu koja pruza tehnicku podrsku strancima koji se klade na stranom kazinu, i koji pri tome unose neki novac u Srbiju (po saopstenju). Da li je po tebi pozitivno da Lutriji Srbije dopustis da radi van zakonom propisanih okvira? Gde je u tome moj interes? Koji procenat budzeta dodje meni, a koliko se potrosi na besmsleno visoku javnu potrosnju? Da li takav nacin rada pogoduje korupciji u zemlji?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 20. 10. 2010. u 12:25.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 20. 10. 2010.   #57
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Da li je po tebi pozitivno da Lutriji Srbije dopustis da radi van zakonom propisanih okvira?
Off Topic: Pa to je "strateški resurs", mora da se iskoristi do kraja. Zamisli da iz rudnika ne iskopaju svu rudu već pola ostave.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #58
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

to je pljacka naroda, isto kao Jezda i Dafina... narod trosi i ono malo para sto ima na kocku/lutriju, a onda oni kao deo toga daju u budzet i zato je to strasan "resurs". Uzmes ljudima 100% iz dzepa i onda drzavi das 40%, Mr.Vidak ocigledno smatra da je to odlican nacin stimulacije privrede...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 20. 10. 2010.   #59
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Tako je, ako ovo ponoviš dovoljan broj puta ne navodeći nikakve činjenice što je ovo tako blagotvorno za nas na kraju ćemo ti i poverovati.

Mi smo ovde svi neuki programeri koji se ne razumeju u pravo i ekonomiju pa su nam potrebne činjenice i obrazloženja ovog tvog stava. U pravima i ekonomiji dovoljno je izgleda samo da kažeš ono što misliš i to se odmah nameće kao jedina istina svima ostalima?
Objasnio sam ekonomsku logiku zašto država reguliše odnose na tržištu igara na sreću u ovom postu http://www.devprotalk.com/showpost.p...&postcount=563 a i više puta sam ponovio taj link. Ljudska potreba da se iracionalno ponaša i kocka je strateški resurs. Potrebu za kockanjem nije moguće smanjiti obrazovanjem ili informisanošću jer će se ljudi uvek tako ponašati a kada je to tako zašto bi igre na sreću organizovao bilo ko osim države i time ulivao novac u državni budžet?

Nisam rekao da se programeri ne razumeju u pravo i ekonomiju već da se Markok ne razume u pravo i ekonomiju.

Poslednja izmena od vidak : 20. 10. 2010. u 12:54.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #60
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Evo ja pročitah tu poruku još jednom i ni dalje ne shvatam kakve veze kazino na Malti u kome se kockaju građani SAD i EU ima sa resursima Srbije?!
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapšeni zbog internet kladionice borstale e-Business 737 25. 12. 2012. 21:21
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.