DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 07. 2010.   #1
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Talking Adsense forum?

Pade mi jedna zanimljiva ideja na pamet za sajt ali posto nemam uslova za tako nesto a ni vremena resih da objavim ideju. Zamislite na primer otvorite forum, dozvolite Adsense u potpisu i u pravilnik ubacite da svaka nova tema mora da bude unikatna, znaci ne copy paste tekstova sa neta. Namestite da moze da bude samo 3 poruke (odgovora na temu) po stranici (zbog adsense, po 1 u svakom postu), i onda dobijate posete, dobijate reklamu. Dozvolite samo smislene odgovore na temama, i dobijate content, a ko sto kazu content je king.

Mislim da bi tako nesto bilo veoma popularno, ali interesuje me dal je ovo dozvoljno po adsense TOS-u i sta mislite o ideji?
HexTex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 07. 2010.   #2
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

na sajtu može biti adsense kod od više vlasnika
ali
na jednoj stranici može biti kod od samo jednog vlasnika

tako da nije izvodljivo na taj način
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #3
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

postoji nesta drugo, a slicno
http://forums.digitalpoint.com/faq.p...evenue_sharing
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #4
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

A zasto bi neko postavljao u potpisu tako nesto, plus da dozvoli tvoj sajt da mu se objavi adsense kod?? Zbog zarade sigurno ne jer takve teme ne bi imale u proseku mnogo poseta, eventualno ako je neka ekstra zanimljiva tema najvise oko 2000 posetilaca a to ne donosi vise od evra zarade. Ali obrati paznju da prosecno (pod uslovom da ti forum bude posecen kao devprotalk forum sto je gotovo nemoguce) temu psoeti oko 100 do 200 posetilaca a to donosi zaradu svega oko 10 dinara. Znaci stvarno nema nekih potreba za tako nesto sa aspekta zarade.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #5
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Da forumi nisu najbolje mesto za adsense - mislim da vlasnik digitalpointa zaradjuje svega $300 000 mesecno.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #6
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Da forumi nisu najbolje mesto za adsense - mislim da vlasnik digitalpointa zaradjuje svega $300 000 mesecno.
Koliko sam razumeo mi ovde govorimo o Srpskom trzistu a ne o americkom. amerika je druga prica sto se tice adsense ali u sustini ista je prica i da tamo neko radi tako nesto jer verovatno se ne isplati za tamnjosnje prilike. Tamo je zarada mnoooogo veca od adsense nego ovde ali sa druge strane opet dolazimo na isto da se ne isplati. U ostalom neka covek proba pa da vidimo ali treba mu reci da se previse ne nada sa takvim necim pogotovu zato sto forumi vise nisu aktuelni jer postoje fosili od foruma kao sto je ovaj koji je steko reputaciju i ne vidim kako moze neki novi forum da stekne popularnost??? Naravno osim ako ima jedno 1 000 000 evra pa ga reklamira na B92, RTS, FOX i ostalim najacim domacim televizijama. Mada za ozbiljnu takvu reklamu pitanje je da li bi ga pokrpilo i 1 000 000 evra
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #7
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Uvek sam govorio da svako moze da uspe sa svakom idejom , ako zna da je dobro plasira. Uvek su me iritirali odgovori tipa "ovoga ima vec" ili "ne moze se zaraditi na srpskom trzistu" .
Pre svega ako pricamo o forumu na srpskom, to nije samo srpsko trziste, vec i ex yu .
Po meni je ovo dobra poslovna ideja, poenta je da pokretac posla, nadje par odlicnih moderatora, odnosno lica koja su strucna u svom poslu. Kvalitetan sadrzaj+ rad moze relativno brzo da se isplati. Osim adsense-a, vlasnik moze dogovoriti podelu sa moderatorima dobiti i od zakupa banera, pr textova i slicno .
Dobar seo i dobra kampanja, gde bi se ljudima prezentirao nacin zarade. Pogledajte mnoge nase forume , pa milion njih radi sa buxom ili slicnim scamovima, gde po 8 sati klikce na neke gluposti , za par dolara ili za nista. Kada bi ti svi dobili mogucnost da pisu o necemu sto ih zanima, i znali da imaju realne mogucnosti da dobiju neke pare za svoj trud, forum bi se brzo punio.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ekvador za poruku:
Staro 26. 07. 2010.   #8
bane06
Branimir Ivanov
Qualified
 
Avatar bane06
 
Datum učlanjenja: 19.09.2007
Lokacija: Sofija, Bulgaria
Poruke: 143
Hvala: 62
24 "Hvala" u 19 poruka
bane06 is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Da forumi nisu najbolje mesto za adsense - mislim da vlasnik digitalpointa zaradjuje svega $300 000 mesecno.
A jel moze da podelis sa nama kako dodje do te sume?

P.S. Vec neko vreme na tom forumu postoji premium account koji za 12 meseca kosta oko 100$ (tacnije 125$).

Poslednja izmena od bane06 : 26. 07. 2010. u 18:39.
bane06 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #9
Aleksandar Mitić
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2007
Poruke: 47
Hvala: 2
10 "Hvala" u 4 poruka
Aleksandar Mitić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Aleksandar Mitić
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Da forumi nisu najbolje mesto za adsense - mislim da vlasnik digitalpointa zaradjuje svega $300 000 mesecno.
Ma 2 miliona i $300.000 mesečno.. Odakle ti ta informacija?

Inače, skoro su ih isključili iz programa pa vratili (http://blogs.digitalpoint.com/entry.php?b=192), posle toga su napravili svoj "in house" advertising sistem (http://forums.digitalpoint.com/advertising.php).

Pre nekih par meseci sam razmenio par poruka sa jednim moderatorom (pokačio sam se sa jednim "internet marketer" tipom od čoveka, pa je moderator izbrisao celu temu i poslao mi obaveštenje) i on mi je rekao da otprilike izlaze $10.000 mesečno i to max... Koliko je i to tačno, ne znam i ne zanima me...

U svakom slučaju iz tuđeg iskustva znam da adsense najbolje funkcioniše sa posetiocima iz pretraživača. Relevantnost, i samo relevantnost... I to je što se tiče "traffic" dela priče. Što se tiče desetine drugih faktora, to je druga priča..
Aleksandar Mitić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2010.   #10
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bane06 Pogledajte poruku
A jel moze da podelis sa nama kako dodje do te sume?

P.S. Vec neko vreme na tom forumu postoji premium account koji za 12 meseca kosta oko 100$ (tacnije 125$).
Fora je u tome sto imaju targeted IM niche u kome se dosta dobija po kliku ne mogu da zamislim ista ispod 100 000$ mesecno (sa site targeting u adsensu) sa tolikim trafficom.

Mislim da je dobra formula za niche forume kao npr benchmark ... pa napraviti forum za mobilne telefone samo.

Poslednja izmena od buksula : 26. 07. 2010. u 21:21.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
HTML forum? mirko Sva početnička pitanja 2 28. 10. 2007. 14:48
PHP forum robi-bobi Web aplikacije, web servisi i software 22 22. 01. 2007. 22:26
Frustriran - Forum BabaAli Linkovi 0 26. 11. 2006. 09:54
internetprodavnice.com forum zoro Linkovi 2 07. 11. 2006. 14:36
Forum za web tehnologije Pedja Obaveštenja, predlozi i pitanja 1 24. 08. 2006. 13:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.