DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Obaveštenja, predlozi i pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Obaveštenja, predlozi i pitanja Sve što može biti važno u vezi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 05. 2007.   #11
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default cemu selektivno pluvanje?

U duhu sve cescih diskusija/recenzija odredjenih usluga odlucih se da se prikljucim ovoj temi.
-----------------------------------------------
Mislim zaista... "ne znam koliko je trajalo" zar se na svim "normalnim" hosting platformama ne odrzava servis za pracenje uptime masine i servisa na njoj ?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 05. 2007.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim zaista, zar ti ne mozes da procitas temu pre nego sto postavis pitanje? Nije problem uptime, vec pogledaj attachment uz prvu poruku pa ces valjda shvatiti da su svi servisi bili up, ali je iz nekog razloga prikazao skremblovanu stranu na DPT. Na ostalim sajtovima je bilo sve ok (bar na mojim ostalim sajtovima a ni drugi se nisu zalili).

Osim toga, meni je lakse da pitam ljude koji su to primetili nego da bunarim po logovima, zar je to toliko strasno? Prosto pitanje - prost odgovor, ali se uvek nadje neko da uvuce pricu o uslugama i platformama, normalnim i nenormalnom stvarima. Ovo stvarno postaje hejtersko drustvo, verovanto u nedostatku boljih tema...

Pored toga je praznik, ovo nije firma sa 100 zaposlenih gde njih 10 sedi round-the-clock i prati servise, ima nas tek nekoliko i ako se desi problem, resicemo cim saznamo za to (kao sto smo i uradili, u roku od 120 sekundi). Kome tako ne odgovara, uvek ima drugih hosting provajdera - sve ima svoju cenu.

A kad smo vec kod toga, ionako sam planirao da zatvorim hosting - oni koji hostuju - mogu da hostuju koliko zele, nove ne primam i tu je finish price. Jednostavno je tu suvise nekih drugih uticaja nad kojima nemam potpunu kontrolu i ne volim da radim nesto gde svaki dan moze da me iznenadi neka "visa sila". Mozda se ja tu ne uklapam sa tvojom prica o "normalnim" i "nenormalnim". Eto, ja sam nenormalan, jer je zelim da svaki put kada se desi neki (sitan ili krupan) problem gubim zivce sa nekima koji ce da me uporedjuju sa normalnim i nenormalnim.

Eto koliko sam nenormalan, na serveru se hostuju bar 15 sajtova kojima je u aprilu i maju istekao hosting, neko bi trcao da im pise fakture, juri ih da plate, meni to nije primarno i naravno da mi ne pada na pamet da nekome ugasim hosting... kada stignu, platice. Ima i ljudi koji mi sami salju "hajde posalji mi fakturu, istekao mi je hosting"... ima i onih koji se ne javljaju, kod mene je sve opusteno - pokusavam da imam prijateljski odnos sa svima, valjda se zato i "usudjujem" da pitam "koliko je trajalo" umesto da gledam logove, , ali tako je - i nemam nameru da se menjam.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 05. 2007.   #13
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Mislim zaista, zar ti ne mozes da procitas temu pre nego sto postavis pitanje? Nije problem uptime, vec pogledaj attachment uz prvu poruku pa ces valjda shvatiti da su svi servisi bili up, ali je iz nekog razloga prikazao skremblovanu stranu na DPT. Na ostalim sajtovima je bilo sve ok (bar na mojim ostalim sajtovima a ni drugi se nisu zalili).

Osim toga, meni je lakse da pitam ljude koji su to primetili nego da bunarim po logovima, zar je to toliko strasno? Prosto pitanje - prost odgovor, ali se uvek nadje neko da uvuce pricu o uslugama i platformama, normalnim i nenormalnom stvarima. Ovo stvarno postaje hejtersko drustvo, verovanto u nedostatku boljih tema...

Pored toga je praznik, ovo nije firma sa 100 zaposlenih gde njih 10 sedi round-the-clock i prati servise, ima nas tek nekoliko i ako se desi problem, resicemo cim saznamo za to (kao sto smo i uradili, u roku od 120 sekundi). Kome tako ne odgovara, uvek ima drugih hosting provajdera - sve ima svoju cenu.

A kad smo vec kod toga, ionako sam planirao da zatvorim hosting - oni koji hostuju - mogu da hostuju koliko zele, nove ne primam i tu je finish price. Jednostavno je tu suvise nekih drugih uticaja nad kojima nemam potpunu kontrolu i ne volim da radim nesto gde svaki dan moze da me iznenadi neka "visa sila". Mozda se ja tu ne uklapam sa tvojom prica o "normalnim" i "nenormalnim". Eto, ja sam nenormalan, jer je zelim da svaki put kada se desi neki (sitan ili krupan) problem gubim zivce sa nekima koji ce da me uporedjuju sa normalnim i nenormalnim.

Eto koliko sam nenormalan, na serveru se hostuju bar 15 sajtova kojima je u aprilu i maju istekao hosting, neko bi trcao da im pise fakture, juri ih da plate, meni to nije primarno i naravno da mi ne pada na pamet da nekome ugasim hosting... kada stignu, platice. Ima i ljudi koji mi sami salju "hajde posalji mi fakturu, istekao mi je hosting"... ima i onih koji se ne javljaju, kod mene je sve opusteno - pokusavam da imam prijateljski odnos sa svima, valjda se zato i "usudjujem" da pitam "koliko je trajalo" umesto da gledam logove, , ali tako je - i nemam nameru da se menjam.
odgovor nije u duhu skorasnjih diskusija/recenzija.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #14
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Ja dobijam ove greske trenutno:

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: URL file-access is disabled in the server configuration in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94

Warning: file_get_contents(http://news.google.com/nwshp?oe=UTF-...c=t&output=rss) [function.file-get-contents]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: URL file-access is disabled in the server configuration in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94

Warning: file_get_contents(http://rss.news.yahoo.com/rss/personaltech) [function.file-get-contents]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: URL file-access is disabled in the server configuration in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94

Warning: file_get_contents(http://rss.news.yahoo.com/rss/rssblog) [function.file-get-contents]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /includes/init.php(273) : eval()'d code on line 94
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #15
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

ponovo pre nekih pola sata ...
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	dptagain.gif
Pregleda:	569
Veličina:	43,8 KB
ID:	379  
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #16
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Neka cron okida malu skriptu koja skuplja RSS i kešira rezultate u običan fajl. U sam forum samo staviš da učitava sadržaj fajla tako da te ne zanima da li RSS-ove sporo odgovaraju na zahteve, da li imaš problema sa izlazom skripte itd. Ono što je bitno (forum) uvek radi.

Tako nešto smo trebali srediti za Twitter skriptu na Dnevniku kada je Twitter imao problema sa loadom, ali nije bilo potrebe pošto je Twitter prilično stabilan u zadnje vreme. Bar se Dragan ne žali
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #17
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ilijin script je do jaja, samo sto nekada timeoutuje zbog overloada sa twitterove strane (koriste Ruby) pa se isti twit vrti u headeru po pola dana, a treba da se osvezava na 15 min. Other than that - lovely jubbly.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #18
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Pa to je i osnovni problem. Propratan sadržaj (kao npr twit na Dnevniku ili RSS na DPT) ne bi smeo da "ubije" primaran sadržaj (blog ili forum).

Sredićetemo te probleme sa twitterom, samo ako je hosting provider voljan da doda jedna cron entry koji će se okidati svakih 15 minuta
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #19
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije to bio problem, da ne objasnjavam sada detaljno, admin je nocas testirao nesto pa je iskljucio neke PHP funkcije, kada sam ustao vratio sam php.ini kao sto je bio i sada sve radi. Meni nije jasno zasto warning prekida izvrsenje scripta.

Sto se RSS tice, tako je i napravljeno, kesira se sve u fajl, svaki rss ima svoj cache ... hvala ilija na ponudi, nisam ni sumnjao da ti imas to odradjeno kao i da imas gotovo resenje za problem, ali to je ovde odmah odradjeno i to nije bio problem ovde.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2007.   #20
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Nismo se razumeli Nisam nudio gotovo rešenje već samo naveo da smo imali sličan problem kada glavni sadržaj zavisi od dostupnosti pratećeg (pa blog pada jer čeka na twitter RSS da se učita) i kako je taj problem najlakše rešiti. Kada odvojiš učitavanje pratećeg sadržaj u drugu skriptu koja rezultate čuva u tekst fajl onda je primarna skripta nezavisna. Jedino što može poći na loše je da primarna skripta ima malo bajate podatke ako sekundarna pada i to je sve...

No dobro
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Jedno brzo pitanje, script shutdown Ilija Studen PHP 4 06. 09. 2006. 20:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.