DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 03. 2006.   #31
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ti nemaš pojma šta si sad bubnuo Siroti Google, koristi nedovršen, nestabilan i u svakom pogledu sranju jezik...
Cemu teske reci? Mislis da bih ja restartovao server svaki cas? pa na sw je da provali da li je ista promenjeno.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #32
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Ili sto je python los, hvala na informaciji (posto su ovo odlike nedovrsenog softvera koji nije za production use).
Daleko od toga!

Problem je što (IIRC) i PHP kada se koristi FastCGI protokol (koji se btw. koristi za production servere) zahteva restartovanje procesa da bi oni pokupili izmene u kodu. Stvar je u tome što FastCGI (a i mod_python) ne učitavaju kod svaki put kada stigne zahtev nego to urade prilikom startovanja procesa (ili thread-a), tako da procesi (koji btw. mogu da se nalaze i na drugom serveru) moraju da se restartuju.

Ako hoćeš da to radi bez toga možeš da koristiš mod_php ili čak i čist CGI i onda nemaš problema .

Moj development server ne zahteva restartovanje, ali to plaćam povećim gubitkom u performansama.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cemu teske reci? Mislis da bih ja restartovao server svaki cas? pa na sw je da provali da li je ista promenjeno.
I to plati dodatnim pristupima file sistemu, trošenjem CPU-a, memorije, ...

BTW. production serveri se po definiciji i onako ne restartuju često, tako da samo restartovanje procesa (a za to je FastCGI idealan jer ne mora da se restartuje www server, dovoljno je samo "pobiti" FastCGI procese) nikada i nije neki problem.

Trenutno koristim lihttpd+FastCGI(python&PHP) sa odličnim CPU-Memory-etc/request rezultatima i 2 (i slovima dva) restarta procesa u zadnjih 4 meseca zbog update-a samog lighttpd-a.

really, vrlo nedovršen sw

Ceo moj (citirani) post se odnosio na to da (iako restartovanje procesa nije tako često) ja ne želim da zavisim od volje/vremena/etc admin-a servera da mi restartuje proces kada se za to ukaže potreba i za to postoji rešenje VPS|Full time server.
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #33
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Cek malo, FastCGI je OK kad imas svoj dedicated, i treba ti maksimalna brzina, a ne da hostovima posluzi kao opravdanje za overselling i nabijanje petsto sajtova (i toliko instanci lighthttpd - to nece biti toliko brzo koliko mislis) na jedan server - u kontekstu ovog topica, podrska za Python je way off topic. Ako ti treba za development mozes ga imati u lokalu na Win ili Linuxu. Sama cinjenica da imas 500 lighthttpd na serveru nije bas ono sto bi znacilo i, kako ti kazes, brzinu, jer rade uz Apache, i to samo s toga sto takve stvari nisu za shared server vec za dedicated. Bas mora python ili ruby a ne moze perl ili php? O tome se radi. Drugo je kad imas sopstveni server pa radis sta hoces. Mnogo je vaznije od Pythona da li server ima mod_security, ali to ne spominjemo.

Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 29. 03. 2006. u 18:08.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #34
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cek malo, FastCGI je OK kad imas svoj dedicated, i treba ti maksimalna brzina, a ne da hostovima posluzi kao opravdanje za overselling i nabijanje petsto sajtova (i toliko instanci lighthttpd - to nece biti toliko brzo koliko mislis) na jedan server - u kontekstu ovog topica, podrska za Python je way off topic. Ako ti treba za development mozes ga imati u lokalu na Win ili Linuxu. Sama cinjenica da imas 500 lighthttpd na serveru nije bas ono sto bi znacilo i, kako ti kazes, brzinu, jer rade uz Apache, i to samo s toga sto takve stvari nisu za shared server vec za dedicated. Bas mora python ili ruby a ne moze perl ili php? O tome se radi. Drugo je kad imas sopstveni server pa radis sta hoces. Mnogo je vaznije od Pythona da li server ima mod_security, ali to ne spominjemo.
500 instanci lighttpd-a!?!? Čemu? Dovoljna je samo jedna instanca da "vozi" xxxx FastCGI procesa.

DH koristi lighttpd iza apache-a (kao i TextDrive), ali to je baš zbog lakše konfiguracije kod shared hosting-a. Apache + mod_proxy je neverovatno (za apache) light and fast aplikacija.

A što se tiče python-a .... well, ako je PHP jedini jezik dozvoljen za www aplikacije (napomena: mislim na mod_<foo> a ne na čist CGI), što bi se goomila provajdera hvalila podrškom za python (&zope), ruby, ....

PHP za nešto OK jezik (flames >/dev/null), ali to ne znači da se samo on koristi za razvoj.


Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...
Ako imaš toliki protok shared i ne dolazi u obzir u svakom slučaju. Za manje od $8/m ja stvarno i ne mogu da očekujem da mi neko obezbedi neki ogroman protok (prava, realni protok & etc su lepo napisani u EULA koji se nalazi na sajtu). Ako sajt već ima toliki protok onda, verovatno, dovoljno zarađuje da bi "zaslužio" da dobije mesto na nekom VPS-u ili dedicated serveru, ako ne, onda čemu to.

A što se tiče podataka, pa kada imaš ssh pristup jednostavni cron job i rsync lako prave backup-ove na neki drugi server. Lepo je što provajder radi backup, ali se nekako lepše osećam kada i ja imam svežu kopiju .

Citat:
Originalno napisao nesh
22. 11. 2005., 09:24:
Imao sam sličan problem i odabrao ..... dreamhost ili textdrive. Jedini problem sa strancima je ako plaćaš preko firme pošto je to kod nas prilično komplikovano.
Takođe ja sam naveo DH i TextDrive kao primer (DH nisam uspeo ni da probam jer sam imao problema u plaćanju sa kartice, ali je Petru uspelo pa on može da kaže nešto o njemu) a, kao što sam napisao u drugom thread-u, na kraju sam zakupio VPS na TekTonic-u (UM1 1Mbit flat $15/m) jer, jednostavno, ono što sam planirao da tamo držim nije za shared servere, ko zna, možda uskoro i pređem na dedicated .

Slučnu priču smo vodili na yu.os.linux i došli do sličnog zaključka: veliki protok/CPU usage/etc = min VPS ako ne i dedicated server, shared je za "light" stvari.

Off Topic: Ako ne voliš python, OK, ali flame kada god se on pomene.....
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #35
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...
A ko kaze da ce da te iskljuce? Ne vidim da je igde napisano tako nesto, jedino sto vidim je oni ne garantuju toliki protok tj da to zavisi od opterecenja njihovog linka. A ako ti skripte intenzivno koriste CPU, prebacice te na drugi server, i lepo zamoliti da smanjis usage, i vratiti kad to i uradis.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #36
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Nije flejm zbog pythona nego zbog dreamhosta

Sad - on topic, dobar li je Tektonic, ja sam razmisljao o Amen http://www.amenworld.com za VPS (400Mb, unmetered bw, Linux VPS, 6 funti mesecno+VAT).
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #37
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Nije flejm zbog pythona nego zbog dreamhosta
NHF

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sad - on topic, dobar li je Tektonic, ja sam razmisljao o Amen http://www.amenworld.com za VPS (400Mb, unmetered bw, Linux VPS, 6 funti mesecno+VAT).
Tektonic mi je sasvim OK, imali su skoro malih problema za njihovom distribucijom pa nisu radili par sati inače su OK.

Cena je, kao što rekoh, $15/m ....... nemaju to više u ponudi sada unmanaged planove prebacuju na unixshell.

Moj plan (UM1) nemaju više u ponudi 256Mb/10Gb 1Mbit link, Virtuozzo, izbor između gomile OS-va (ja sam uzeo debian), unmanaged, tj. bez ikakvih kontrol panela (osim samog Virtuozzo-a).

U suštini vrlo sam zadovoljan sa dosadašnjom saradnjom sa njima, server radi savim brzo, za sada sam "izletao" iz limita samo kod memorije (a i to kada sam kompajlirao lighttpd, python, php & stuff). Ne čekaju da pređeš limit pa da ti "kukaju" kao na DH ili TxD već su lepo postavili soft & hard limite pa kada pređeš ti jednostavno dobiješ out of memory a ne "#$&"#$%"#$ mail od uprave, VPS rULez
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #38
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Iskreno rečeno, veoma sam zadovoljan DreamHost-om kao hosting provajderom. Za cenu koju plaćam ($93.4 za prve dve godine) dobijam neke prilično egzotične stvari(poredeći druge hosting provajdere koji se nalaze u dotičnom cenovnom rangu). Lično mene je privuklo bogatstvo opcija, mislim da je DH host po meri web developer-a, a toliki prostor/protok mi je potpuno nebitan.

Dodatan plus je što su prilično fleksibilni. Pre neki dan sam pokušavao da instaliram Trac na svoj nalog, ali mi nije išlo - najverovatnije zbog nedostatka root privilegija Kada su saznali za moj problem instalirali su Trac debian paket na server na kome se nalazim - doduše stariju (čitaj: stable) verziju, ali Bože moj

Jedini ozbiljniji problem mi je bio inicijalno plaćanje usluga, ali sve se može kad se hoće.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #39
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Cool

Kolegza je naleteo na ovu ponudu.
Evo link.
http://www.forumiranje.com/forum/ind...id=9366&st=0&#
Da li ovo zaista vredi para?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #40
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Moze on da nudi sta hoce, pitanje je da li ces i dobiti..

Nema nikakav info koja je to hosting kompanija, ili je to neka custom varijanta..
Nemoj da se bakces sa takvim neproverenim ponudama, moze da ti se obije o glavu.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za hosting NixoN Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 02. 04. 2010. 15:09
Preporuka za kvalitetan DNS hosting? misk0 Domain Name Service (DNS) 5 17. 06. 2008. 13:24
Preporuka za hosting Pedja Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 20. 01. 2008. 00:29
Preporuka za hosting, ali ASP.NET James Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 12 20. 11. 2006. 10:39
Preporuka za hosting misk0 Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 18 28. 04. 2006. 20:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.