DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 06. 2006.   #11
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Heh nije, ali anonimnim nastupom čovek sigurno odbija deo potencijalnih poslodavaca. Mislim, dok se boccio (kao neko sa imenom) nije javio sa svojim postom, stvar je delovala prilično neozbiljno.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 06. 2006.   #12
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Hvala na predlozima poslusacu ih.

Da bi se bavili ovim poslom morate biti upoznati sa velikim brojem programskih jezika, platformi, tehnologija, alata, itd. Ali da sada ne bi navodio sve sa cime sam radio mislim da je dovoljno reci da najvise koristim C i PHP, *unix i Win*, odlicno poznajem TCP\IP, Apache, SQL. To je nesto sto radim svakog dana, ako imate neki poseban zahtev slobodno pitajte i ja cu da vam odgovorim da li sam upoznat sa tom materijom.

Sto se tice referenci ... hm ... vecina klijenata zeli da ostane anonimna i ja to postujem. Hvala boccio -u na podrsci.

Ivan Markovic

Poslednja izmena od Ivan : 09. 06. 2006. u 17:37.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2006.   #13
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Ja znam jednog Ivana Markovica iz Cacka.

Ivan, meni zvuci, vrlo profi. Mislim da je genuine stuff.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #14
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Voleo bih da dragi "security expert" ne pokusava da radi auditing sajtova bez da pre toga konsultuje vlasnike sajtova... Jerbo (ne daj Boze) da napravi nesto sajtu, momentalno bih uradio "damage repair" tako sto bih jos vise napravio damage. Mislim, svakom kome biznis zavisi od sajta nije problem da da par 100e za jednu seansu koja ukljucuje rad na rebrima. Mlad covek ne moze sebi da dopusti da se ne smeje 5-6 meseci.
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #15
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Hm ... pokusavam da se suzdrzim ali ne mogu ...

Prvo ovo sto radim nije ilegalno niti nanosi neku stetu, cak sta vise
mnogo puta sam za dz pomagao ljudima i skretao im paznju na propuste.

Drugo, jel mozes da malo vise obrazlozis zasto imas takav stav ili vise
volis da igras bejzbol ?
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo molba da otkluirate malo, nikada nije dobro pisati u afektu, iako se i meni to dešava ponekad.

Ivane, mislim, kao što sam ti rekao i ranije, da nije korektno tek tako napadati tuđe sajtove, bez obzira na tvoj motiv. Ako već imaš želju da nekome pomogneš, onda je kulturno da bar pošalješ mail vlasniku sajta i pitaš za dozvolu. Ako ti je motiv novac koji bi dobio za "sređivanje propusta", i to nije problem ali takođe možeš bar da se najaviš vlasniku sajta i ponudiš mu svoje usluge umesto da kao uskok upadaš sa tom kolekcijom exploita.

To bi bilo isto kao kada bi neko išao od stana do stana i pokušavao da obija vrata kako bih pokazao vlasniku stana da mu nije dobra brava. Pa iznabadao bi te prvi u majici na tregere (potkošulji) koji bi otvorio vrata i zatekao te kako čeprkaš oko brave.

Zbog tvog koncepta, tvoj posao (za koji mislim da je potreban ali ne na taj način na koji radiš) deluje kao neko žešće vaćarenje. I bezobrazluk. I onda, nemoj da se čudiš ovakvim reakcijama.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #17
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Da razjasnimo nesto ...

@bluesman
U pravu si sto se tice toga da nije lepo niti kulturno isprobavati tudje brave ali ono sto ja radim nije napad na tudje sajtove vec testiranje.

Postoji vise nacina i pristupa testiranju sajtova\servisa\mreza i sl tako da u zavisnosti od potreba tj strucnosti i vremena osoba koja testira ce koristiti kako ti kazes "kolekciju exploita" ili ce primeniti neke elitnije metode.
Ta "kolekcija exploita" je u stvari aplikacija koju svako moze da skine sa neta i da je koristi gde god pozeli, ona nikako ne moze da nanese bilo kakvu stetu jer ti "exploiti" su napravljeni tako da nemaju "payback".

Tacno je da nekada koristim neki od tih alata ali to samo kada jednostavno nisam previse zainteresovan za testiranje vec jednostvano to radim zbog svoje "profesionalne deformacije". I tada (a ne desava se cesto) obavezno obavestim administratore o nadjenim greskama i da, zasto da ne, eventualno se ponudim da ispravim greske.

Stvarno nemam potrebe da jurim netom i testiram redom sajtove jer imam svoj posao svoje klijente i to mi je sasvim dovoljno. Ponudim se samo onima za koje mislim da im je to potrebno i da shvataju vaznost istog.

@ppavlovic
Ako me vec napadas onda molim te da das neke dokaze jer stvarno ne vidim razlog zbog kojeg imas takav stav.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

sve zavisi koje metode koristis za probe-ovanje... ako kreiras ljudima saobracaj i opterecujes server onda imaju punog prava da se ljute, zar ne?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #19
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Pa da, ali mislis da mogu (tj mogu ali mi nije potrebno osim u specijalnim slucajevima ) da napravim neko veliko opterecenje i saobracaj prilikom npr posete 10-ak linkova sa specijlno kreiranim parametrima uz pretpostavku da vecina sajtova\aplikacija ima kakvo-takvo filtriranje ulaznih podataka\parametara ? I sve to sa npr vezom od 5 -10 kbs (uvek ogranicavam brzinu kod automatizovanog audita na manje vrednosti ) ?
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2006.   #20
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Kôd:
82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:00:22 +0200] "GET / HTTP/1.1" 200 6206 "http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1213" "Opera/9.00 (Windows NT 5.1; U; en)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:43:25 +0200] "GET /acunetix-wvs-test-for-some-inexistent-file HTTP/1.0" 404 1250 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:45:57 +0200] "DELETE /wvs_test_for_inexistent_file.txt HTTP/1.0" 405 1232 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:45:57 +0200] "TRACE /TRACE_test HTTP/1.0" 200 586 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:45:57 +0200] "TRACK /TRACK_test HTTP/1.0" 501 1248 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:45:57 +0200] "PUT /web_scanner_test_file.txt HTTP/1.0" 405 1229 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"

82.117.209.157 - - [08/Jul/2006:16:52:30 +0200] "GET /auto_oglasi_pretraga.php?ad_type=sell&country=all&vehicle_type_id=1&make=+%26cat%20+/etc/passwd%26&model=1&stranac=1&ac=on&abs=on&price_low=0&price_hi=0&airbags=on&year_low=2006&year_hi=2006&gorivo=GASOLINE&sort_by=date_begin HTTP/1.0" 200 19269 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)"
82.117.209.157 = ubr.157.nat-pool-kg.sbb.co.yu

Itd itd...
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DPT Security Day Ivan IT događaji 30 09. 04. 2011. 12:11
ajax & security kodi (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 14 30. 12. 2006. 00:24
Security forum Dejan Bizinger Obaveštenja, predlozi i pitanja 7 04. 12. 2006. 07:29
IE security flow ivanhoe Web aplikacije, web servisi i software 0 07. 04. 2006. 16:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.