DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 12. 2006.   #11
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Smile

Citat:
Originalno napisao Baic
Pogledas li postove na digitalpointu da netrazim sada linkove videces da ljudi gledaju da im CTR bude 20-30% neki cak smatraju da je optimalan CTR za dobijenje najveceg procenta od vrednosti klika cak 1/3 tacnije preko 33%.

Google nablokira naloge zbog visokog CTRa vec zbog fraud klikova, postavi adloger i prati koliko koji user napravi klikova ukoliko je jedan klik po useru onda nemas zasta da se brines. Ja sam na ~55 poseta imao i preko 20 klikova na jednom novom domenu i tako funkcionise vise od godinu dana stim da sada ima mnogo vise poseta ali i mnogo vise klikova, CTR za taj domen nikada nije bio ispod 25%, a nalog nikada nije blokiran.

Za blokiranje naloga je potrebno da se mnogo sponzora zali googleu da im saljes fraude onda google na osnovu tih zalibi odluci da vise nesaradjuje sa tobom da mu nebi inicirao neki sudski spor u kome bi oni imali gubitaka. Obicno neko radi sam klikove par meseci i onda resi radi posteno, pa mu tek posle par meseci ukinu nalog iako vise nema fraud klikova.

Da li e neko od vas zatrazio da mu google isporucuje reklame u RSS formatu, taj feature je u opciji vec godinu dana, ja nisam pokusavao da ih kontaktiram da mi to aktiviraju, ali bi bilo dobro jer je veoma lako razviti custom aplikaciju i blokirati fraud klikove.
Pazi sad prvi put cujem da neko ima tako veliki CTR a da mu nije ukinut nalog(samo je pitanje da li su mu isplatili)U svakom slucaju cu njih kontaktirati u vezi toga pa cemo videti koji ce odgovor biti.
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 12. 2006.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

svaka cast ljudima sa digital pointa za takav CTR, meni je 33% neverovatno visok procenat...

cisto teoretski gledano kad bih imao toliki CTR ispada da bih zaradjivao skoro $20.000 mesecno od jednog sajta, sto je ludacki mnogo para za omanji sajt...ja licno nisam nikad presao iznad 1,8% za CTR, stvarno ne znam kakvu prevaru moras da izvedes da bi svakog treceg posetioca nagovorio da klikne na reklamu (a pritom cak nemas ni kontrolu nad reklamom koja se prikazuje)

Takodje, ovo sto se adlogera tice, nije to tako jednostavno... ja ti za cas napravim spajder koji ce da koristi anonimne proxije za kliktanje, ili ono sto profi prevaranti rade, zaraze masu kompjutera trojancima, pa onda preko njih klikcu.... Nije dovoljna kontrola da li je jedan covek kliknuo samo jednom, nego se sigurno gleda i CTR i broj impressiona i postoji garant neki algoritam koji racuna verovatnocu da takav sajt, sa takvim sadrzajem i PR-om, ima takvu posetu... nisu googlovci glupi, svakog vraga oni znaju...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 17. 12. 2006. u 17:02.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 12. 2006.   #13
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Pa sve zavisi od broja strana. Ako imas neki sajt koji drzis na Sedo ili tako nesto gde ce svaka osoba koja dolazi videti samo reklame onda moze i vise, ja na jednom sajtu na Sedo-u imam 10% CTR tako da verovatno da nije nemoguce.

Sto se tice na sajtu imam ovog meseca oko 2.5% ali imam 4.5 strane po posetiocu tako da ti je to opet po unique oko 10%.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 12. 2006.   #14
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

U tome i jeste caka sajt od jedne strane automatski nema mogucnosti da se klikne na interne linkove, sve externe nabijes dole u dno, postavis 3 reklame, najbolje pali da se gore u vrhu postavi 4 slicice u redu pa ispod 728x90, i CTR preko 30% dodje ko od sale. Na digital pointu sam nalazio toliko objasnjenja kako to uraditi da je prosto neerovatno da niko nemoze da prebaci 2% ja i sa jednim shopom imam ~5% i cena klika je visoka sto znaci da nije fraud, uz to prikazujem reklame samo engleskom govornom podrucju, cak sam i nemce izbacio iako je i za njih visoka cena nogo vole da lupaju po reklamama.

A ES ekipa, mislim olesnici koji posecuju teme o adsense, odma da kazem nije to niko ko posta na ES, vec samo gleda ko radi sa adsense, organizovano rade fraude drugim webmasterima, Gojko mi je davao logove da bih analizirao koje su potencijalne opasnosti, posto znam neke od njih onda znam da su neki od njih u srbiji, bosni, hrvatskoj, svetskoj, svajcarskoj, onda sa logovima sam naleteo i na neke iz nemacke i engleske, njima vise neplasiram reklame i nijedan jedini fraud nisam imao.

A da kada sam jednom bio objavio jedan svoj url na ovom forumu, dosao lik na moj site i raspalio 40 frauda SBB IP adresa.

U svakom slucaju google nije glup, redovno razmenjujem mailove sa njima, i nikada vam nece ugasiti acount zbog dripaca, osim ako taj dripac nekoristi istog providera kao vi
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Baic za poruku:
Staro 26. 09. 2007.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
svaka cast ljudima sa digital pointa za takav CTR, meni je 33% neverovatno visok procenat...

cisto teoretski gledano kad bih imao toliki CTR ispada da bih zaradjivao skoro $20.000 mesecno od jednog sajta, sto je ludacki mnogo para za omanji sajt...ja licno nisam nikad presao iznad 1,8% za CTR, stvarno ne znam kakvu prevaru moras da izvedes da bi svakog treceg posetioca nagovorio da klikne na reklamu (a pritom cak nemas ni kontrolu nad reklamom koja se prikazuje)

Takodje, ovo sto se adlogera tice, nije to tako jednostavno... ja ti za cas napravim spajder koji ce da koristi anonimne proxije za kliktanje, ili ono sto profi prevaranti rade, zaraze masu kompjutera trojancima, pa onda preko njih klikcu.... Nije dovoljna kontrola da li je jedan covek kliknuo samo jednom, nego se sigurno gleda i CTR i broj impressiona i postoji garant neki algoritam koji racuna verovatnocu da takav sajt, sa takvim sadrzajem i PR-om, ima takvu posetu... nisu googlovci glupi, svakog vraga oni znaju...
Bitno je da stavis reklame na mesto gde se vide cim se otvori strana.
Takodje najbolja boja je 000080 ili 0000FF(obicna plava) za linkove,mada ako imas linkove koji su crveni,onda i link na adsensu treba da bude crven.
Takodje boja url-a=boja texta strane=boja text-a ads-a.

Druga opcija je da stavis ads-ove tamo gde je neko prometno upecatljivo mesto na stranici.

To se moze analizirati sa ovim:
Clickdensity.com ima free trial 30 dana.

Znaci ide 1 ili 2 ..336*280 odmah na vrhu strane.
Iznad link menija sa leve strane stavis adlink.
(pri tome gledas da link i ads ne lice isuvise sto se tice oblika---ipak moraju da lice malo da bi imao neko kliktanje).

Takodje adlink mozes da imas i sa desne strane.

Glavno je da koristis boje koje se slazu sa okolinom,ads treba da izgleda kao deo sajta.I da 90% slicajeva koristis 336*280 ili 300*250 jer po mom testiranju svi ostali formati imaju mnooogo manji ctr,cak poenekad manje od 2%.


Naprimer:
http://celica.eduardomaio.net ----nisam siguran da li zadovoljava tos ali je ctr sigurno preko 20%.

Ovo je solidno ali moze i bolje:
http://www.askthebuilder.com/NH006_A...itioning.shtml

Pa ako zaradis 20 000 castis pivo

Poslednja izmena od buksula : 26. 09. 2007. u 19:50.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 09. 2007.   #16
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

dobro, shvatili smo... razumes se u adsense...
ne moras sad da podizes teme od pre godinu dana.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #17
_eW
član
Certified
 
Avatar _eW
 
Datum učlanjenja: 11.05.2007
Poruke: 58
Hvala: 35
3 "Hvala" u 3 poruka
_eW is on a distinguished road
Lightbulb

Samo cepaj, Buksula...
Ne obaziri se...

Što se tiče tvojih saveta da se reklame 'ulepšavaju' slikama iznad ili pored njih, i na taj način povećava CTR/broj klikova, gotovo sam siguran da sa na digitalpointu ili na webmasterworldu, a i još na par mesta pročitao da to više nije po TOS-u, tj da je izricito zabranjeno, kao i postavljanje linkads-a tik iznad navigacije.
Mrzi da trazim linkove; ako ih iščeprkam postovaću ih.

Care to comment?
__________________
Daft Punk is playing at my house

Poslednja izmena od _eW : 30. 09. 2007. u 03:28.
_eW je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #18
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default 33% al zamalo

Evo ti stvarni primer sajta koji zaradjuje preko 1k USD mjesecno
Page impressions 667,517
Clicks 18,459
Page CTR 2.77%

Zamisli kad bi sad ovde CTR bio 33% ja bi sad bio na Karibima.. Cuj 33%
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #19
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao _eW Pogledajte poruku
Samo cepaj, Buksula...
Ne obaziri se...

Što se tiče tvojih saveta da se reklame 'ulepšavaju' slikama iznad ili pored njih, i na taj način povećava CTR/broj klikova, gotovo sam siguran da sa na digitalpointu ili na webmasterworldu, a i još na par mesta pročitao da to više nije po TOS-u, tj da je izricito zabranjeno, kao i postavljanje linkads-a tik iznad navigacije.
Mrzi da trazim linkove; ako ih iščeprkam postovaću ih.

Care to comment?
Da slike ne smeju da se koriste blizu ads-a.
Kao ni video.
Zato na strani
http://www.askthebuilder.com/NH006_A...itioning.shtml
Donji ads nije ok,ali gornji je savrsen primer.Svejedno njega nesto nece da banuju,a on koristi razne niske fazone.Siguran sam da ima ctr preko 40%.
Sebican i pohlepan.

Daj mi taj link za ads iznada navigacije.
Trebalo bi da moze da se stavi,ja imam iznad levog navigacionog menija,ali ne
licu nimalo na navigacioni meni.Mada bez problema mogu da ga uklonim jer ima mali ctr....


Znam sigurno da sme ispod navigacije - prikaze na adsense blogu :
http://adsense.blogspot.com/2007/05/...al-clicks.html
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #20
_eW
član
Certified
 
Avatar _eW
 
Datum učlanjenja: 11.05.2007
Poruke: 58
Hvala: 35
3 "Hvala" u 3 poruka
_eW is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Znam sigurno da sme ispod navigacije - prikaze na adsense blogu :
http://adsense.blogspot.com/2007/05/...al-clicks.html
Ako kažu na AdSense blogu da je ok, onda je ok.
To je stara google-ova fora: nejasna uputstva, magloviti odgovori, pa se ti češi šta smeš, a šta ne. Ovaj post na AdSense blogu razjašnjava stvari koliko-toliko.

A čak i ako ne može iznad, može ispod, što proizvodi isti efekat.
Dakle, opušteno!

Malo offtopica:
Kakav je CTR, za stranice sa sadržajima na srpskom? Kako (i koliko) Srbi klikću?
__________________
Daft Punk is playing at my house
_eW je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
veliki csv fajovi -> DB dee SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 7 16. 03. 2007. 14:29
B92: Reklame i Veliki brat DejanVesic Opušteno 83 12. 10. 2006. 12:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.