DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 10. 2007.   #11
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

kvalitetnih sajtova naravno
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #12
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

U razgovoru posle jednog predavanja kojem sam prisustvovao Miloje Sekulic je rekao da agencija u kojoj radi ima klijente koji bi ulozili novac u kampanju na Internetu, ali da nema dovoljno kvalitetnih sajtova da bi se kreirala uspesna kampanja. Miloje je takodje rekao da je proslo vreme portala i da treba raditi kvalitetne sajtove sa odredjenom tematikom koji privlace odredjeni krug lojalnih korisnika, a naravno i sponzore. I ja se slazem sa misljenjem da su mala ulaganja u on-line marketing pre svega rezultat nedovoljnog broja kvalitetnih sajtova na nasem trzistu. Dobar je primer sajta www.poslovnimagazin.biz koji je za prvih godinu dana poslovanja prihodovao 60.000 evra od prodaje oglasnog prostora na sajtu. Napraviti web sajt je najmanji problem, za kvalitetan sadrzaj potrebno je uloziti mnogo vremena i okupiti dobru ekipu ljudi koji ce kreirati sadrzaj (a te ljude treba i platiti, tesko da ce neko da radi po principu "kad zaradimo novac bice i za tebe nesto").
kubit je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #13
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Iskreno, meni ovo pre zvuci kao neinteresovanje marketing agencija da organizuju ovakav vid "malog" oglasavanja, gde je samim obimom kampanje i iznos za agenciju mali, plus moraju da odgovaraju za rezultate koji se mnogo efikasnije mere nego u drugim vidovima oglasavanja.

Slazem se da su portali proslost i da treba teziti ka specijalizaciji i fokusiranju. Dosli smo u jednom trenutku da su nicali iskljucivo portali, no taj trend je izgleda proslost.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #14
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

[shameless plug on]

Obzirom da je tema odgovarajuca, a mi smatramo da pravimo nesto novo na ovim prostorima, dopusticu sebi par redova.

Oglasavanje na mobilnom telefonu - "next big thing" sto bi rekli stranci

Oglasavanje je u vidu bannera 240x30 / 176x22 / text koji se smenjuju na vrhu niza aplikacija koje su u razvoju i pred izbacivanjem. Na sajtu play2go.com imate demo kako to izgleda, aplikacija i sajt bi trebalo da se pusti u javnost do kraja meseca, zajedno sa press releasovima (generator, anyone?).

Oglasavanje SMS-om nije default opcija jer je smatramo narusavanjem privatnosti, ali postoji mogucnost da korisnik trazi SMS update ponude oglasivaca. Svaki oglasivac ima mogucnost navodjenja detaljne ponude i sl. Tako da teoretski korisnik app moze da vam dodje u radnju sa kuponom na telefonu.

Aplikacija sa demoa se moze vec sad downloadovati, ali trenutno ima neke "greskice" i totalno je neoptimizovana i ne radi na !@#$%! Motorolama. Veselo radi na 6300 (hi-res), 6630 (mid-res) i K510 (lo-verzija bez grafike).

Oglasi se dele medju nizom mobilnih aplikacija u radu&razvoju od kojih je jedna pomenuta (city guide - trenutno samo business directory), druga je dating/social network mobilna aplikacija takodje iz potpisa. Dele = kao sto narucite AdWords za hranu, pa vam se javi oglas donesi.com u pretrazi "jeftina dostava", ali i u GMailu dok pisete pismo "al sam se najeo juce". Oglasi se takodje nalaze i na sajtovima koji prate nase mobilne aplikacije

Ako ima zainteresovanih ZA OGLASAVANJE, dok testiramo i promovisemo sistem nudicemo vrlo povoljne pakete, skoro pa besplatne.

[shameless plug off]
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #15
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kubit Pogledajte poruku
Dobar je primer sajta www.poslovnimagazin.biz koji je za prvih godinu dana poslovanja prihodovao 60.000 evra od prodaje oglasnog prostora na sajtu.
Ko te je to slagao?
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #16
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic Pogledajte poruku
Ko te je to slagao?
Objavljeno u E-magazinu i na navedenom sajtu.
kubit je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #17
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Bez ljutnje ali... ti si poverovao u to?

Pratim sajt povremeno i nisam baš nešto primetio da se oglašivači grabe za njega, jedino sam primetio infostudov banerčić.

Gledajući one podatke za broj pregleda neke strane ne bih rekao da su i posetioci kod nas preterano zaintresovani za takvu vrstu sadržaja pa me baš intresuje kako sajt sa malo posetilaca i još manje oglašivača pravi tako zavidne prihode za naše tržište, preko advertajzinga.

Ok, možda grešim, ispravite me... hoću i ja to da radim pa da ukradem tajnu

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 18. 10. 2007. u 21:30.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #18
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Hm... a kako osim prodaje oglasnog prostora zarađuje sajt? Cenama na http://www.poslovnimagazin.biz/marketing tu cifru postići nisu mogli.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #19
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Samo da razjasnim (pa se vratite na originalnu temu) - radi se o prometu firme WDA koja je vlasnik i tog sajta, a radi se o zvaničnim podacima za 2006 (kada je ovaj sajt proradio u novembru). Skoro kompletan promet je tada stigao i sada većinski stiže za www.surfer.co.yu, dok se za pomenuti sajt udeo u prometu povećava, ali nije naročito velik...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2007.   #20
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Thumbs down ko prodaje oglasni prostor na vasem sajtu

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Iskreno, meni ovo pre zvuci kao neinteresovanje marketing agencija da organizuju ovakav vid "malog" oglasavanja...
Off Topic: Da se u startu ogradim ne radim u marketinskoj niti u njenoj podvrsti - agenciji za zakup oglasnog prostora pa ne stajem ni na ciju stranu


Za ljubav, rat i prodaju oglasnog prostora u medijima je potrebno dvoje. Oni koji bi eventualno da kupe, ako ce imati koristi, i oni kojima je imperativ da prodaju jer od toga (bi trebali da) zive.

Upitajte se kako se i ko prodaje oglasni prostor na sajtovima. Kada se pokrece stampano izdanje odluci se o tipu i uredjivackoj politici pa krene u potragu za glavnim i odgovornim urednikom i marketing menadzerom (komplikovan naziv za sefa tima koji prodaje oglase). Kada se pokrece sajt kod nas u 99% slucajeva to rade osobe koje znaju da ga naprave.

Evo primera o znaacju prodaje oglasnog prostora za medije. U GSM Publicu koji izdaje dva magazina, Mobilni i e magazin, situacija je u moje vreme bila ovakva. Svaki magazin je imamo urednika i njegovog pomocnika ili zamenika (mada smo dugo radili i samo urednici), postojao je jedan novinar koji je radio za oba magazina i lektor.

Dakle redakciju dva mesecna magazina cini 5-6 ljudi.

U prodaji je radio sef, dva pomocnika, sekretarica izdavackog preduzeca je sredjivala papire a i sam vlasnik se vrlo aktivno ukljucivao + sto je veci deo redakcije imao mogucnost da proda reklamu i uzme procenat.

Odnos snaga produkcija/prodaja je dakle ili isti ili malo na jednu stranu.

Ovo jeste ekstreman primer, jer je redakcija veoma mala, ali su ekstremni primeri i veb sajtovi koji u 99% slucajeva uopste nemaju resenu prodaju reklamnog prostora niti ideju kako bi i ko to trebao da radi.

Zaprepastio sam se kada sam cuo pricu iz agencijskih krugova (a ubedjen sam da je istinita) da je na upit o uslovima oglasavanja koji je poslan na e-mejl adrese pet veoma ozbiljnih sajtova jedna ponuda stigla u roku, jedna posle urgencije telefonom a tri nikada.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Miloje Sekulic za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Godina on-line oglašavanja Miloje Sekulic Marketing i SEO 201 04. 11. 2010. 09:45
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 04. 05. 2009. 23:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 12:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 19:28
Srbija u virtuelnom svetu Sekond life STELLANOVA e-Business 9 21. 11. 2007. 16:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.