DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 02. 2009.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kako to uopste mozes preko adsense da saznas koji oglas ti placa koliko osim ako ti nisi bio jedini koji je klikno na oglas taj dan i pogledao koliko si zaradio?

Osim toga, ako imas sadrzaj na srpskom, bilo bi interesantno videti koliko ce se oglasa pojaviti za srpske keyword. Ako nema oglasa - nema na sta ni da se klikne. A ako imas sajt koji je posvecen akvaristici, tesko da ce neko da klikne na "reverse phone lookup", zar ne? Nije to bas tako jednostrano, mora neko i da klikne na oglas. Ja i dalje ne kapiram logiku iza ovoga, odnosno kapiram logiku ali bih voleo da vidim koje su to razlike. Ako sam dobro video u nekim prethodnim postovima pricamo o dolar-dva dnevno?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #52
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

http://www.devprotalk.com/showpost.p...8&postcount=30

Gde se smanjio broj klikova? Gde se smanjio CTR? Gde se smanjila zarada? Pricamo li mi uopste o istom, ili ne citate prethodne postove? Ili se vrtimo u krug? Pisano je o tome, da nemozes pojedinacno da odredis ko je platisa a ko nije. Stradaju "nevini" ali it's a life.

Da radi se (na zalost o dolar dva dnevno) ali je u stvari u procentima 100% veca zarada, kad sklonis nase oglasivace koji iskorisavaju, nedostatak konkurencije na AdWords. AdWords je napravljen za trziste, a kada trzista nema dobijamo ovo sta imamo sada na srpskom internetu.

Prosto sam sada zakljucio da vecina radi arbitrazu a da nije ni svesna

Teorija:
u Srbiji ti treba "izvikan" sajt, na koje dovedes infostud,vip, etarget, httpool, i neke drzavne firme koje dele reklamu po prijateljskoj liniji...
Od nekih naplacujes reklamu "djuture" na mesecnom nivou, od nekih po pregledu a od nekih po kliku...
Placas adsensu za klik 2-3centa, i dok god si u pozitivu kad odbijes adsense. "pravis poso'".

E sad pitanje je vremena kad ce infostud i ostali ukapirati da im je jeftinije da oni plate adsensu 2-3c umesto tebi 10c. Ili dodje neka normalna uprava u drzavi koja ce se zapitati zasto drzavne pare trose na reklamu na ove koji su u stvari samo posrednici.
Sta ce im middleman? Ako ne ukapiraju oglasivaci ukapirace google pa ce im skrenuti paznju, sve je ovo vec vidjeno na engleskom internetu...
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #53
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da radi se (na zalost o dolar dva dnevno) ali je u stvari u procentima 100% veca zarada
Pa nije baš. Tipa dođu ti dva posetioca na sajt, jedan klikne i to je CTR 50%, WOW, sad samo treba da dovedeš 100 ljudi i na konju si. Ali sa tih 100 ljudi i matematika se menja. Tako da okreni obrni ti tvoji zaključci na tako malom uzorku nisu baš validni i sve to ostaje u domenu 1-2 dolara a ne u domenu 100%.

I opet ponavljam pitanje, zar Googlu nije u interesu da gura više oglase koji više plaćaju a ne one koji manje plaćaju? Što bi Google gurao nekog ko radi "arbitražu" sa $0.01 na ključnu reč "nego" ako na istoj strani postoji ključna reč "advokat" za koju neko plaća recimo $0.05?

Takođe, ne vidim šta je problem u tome što neko potroši 1 cent da bi zaradio dva? Sigurno neće da potroši 10 da bi zaradio 1? Ako je to tako sad prosto kao što ti pričaš eto ti vellikog revenue streama koji možeš da iskoristiš dok mi ostali ne pokapiramo o čemu se tu radi, pošto nam očigledno svima slabo ide.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #54
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

@ Lurker



kao sto rekoh na prethodnoj strani, domaci oglasivaci ne "iskoriscavaju" nikog... rekoh ti, meni adwords sam daje 0.03$ cenu... jer nema konkurencije, pa mi adwords daje realnu cenu.

dakle, stvar je tako jadna jer se niko ne oglasava.
[a to sto ti blokiras srpske oglasivace to ce pomoci da se srpsko trziste popravi, jel ]

no, ok... imas svoju teoriju, i pozdravljam to...

@all
pustite coveka nek radi ono sto misli da je najbolje za njega, iako ne vidimo logiku.
on kaze da funkcionise... ok.
videcemo dokle.

P.S. Koje se to drzavne pare trose za web reklamu?
jedino ako Telekom tu ubrajas, a i njihov baner nisam video 100 god.
ako smatras da Telekom ne treba da se reklamira, onda imamo potpuno razlicita vidjenja po pitanju napretka srpskog web trzista
ako je bolje da potrose 100.000 eura za 10 sekundi na RTS, a da ne daju 10.000 eura za web kampanju... well...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 11. 02. 2009. u 20:45.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #55
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Pa nije baš. Tipa dođu ti dva posetioca na sajt, jedan klikne i to je CTR 50%, WOW, sad samo treba da dovedeš 100 ljudi i na konju si. Ali sa tih 100 ljudi i matematika se menja. Tako da okreni obrni ti tvoji zaključci na tako malom uzorku nisu baš validni i sve to ostaje u domenu 1-2 dolara a ne u domenu 100%.

I opet ponavljam pitanje, zar Googlu nije u interesu da gura više oglase koji više plaćaju a ne one koji manje plaćaju? Što bi Google gurao nekog ko radi "arbitražu" sa $0.01 na ključnu reč "nego" ako na istoj strani postoji ključna reč "advokat" za koju neko plaća recimo $0.05?
WOW.
E pa vidi, ta dole statistika (koju ocigledno nisi ni pogledao) je sa sajta koji ima 2000 UVD. Sto verujem da nije kao "veliki" sajtovi ali nije ni malo u Srbiji.

Taj sajt ima preko 6000 prikaza adsensa dnevno (jedan blok na vrhu, i samo na stranicama gde je kontent, nema na glavnoj niti na navigoacionim stranicama), juce je btw bilo samo 5000 prikaza jer je bio google glich i jedno vreme je bio na #3 umesto na #1 gde je danas i nekoliko prethodnih meseci, verujem da je to neki dovoljni orijentir za stanje sa reklamama u Srbiji (zato i sluzi sajt).
Posetioci su "obicni" ljudi, kontent je UGC, proslog meseca je "izlistao" 400.000 stranica (nije isti broj sa adsense prikazima jer nema na svim stranama adsens)...
Traff je google i WOM, nikakva placena promocija, niti imam ikad nameru da placam za traffic...
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #56
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
@ Lurker



kao sto rekoh na prethodnoj strani, domaci oglasivaci ne "iskoriscavaju" nikog... rekoh ti, meni adwords sam daje 0.03$ cenu... jer nema konkurencije, pa mi adwords daje realnu cenu.

dakle, stvar je tako jadna jer se niko ne oglasava.
[a to sto ti blokiras srpske oglasivace to ce pomoci da se srpsko trziste popravi, jel ]
Dakle da ipak vise verujem tebi nego svojim ocima

A drugi argument je tipa:
nema veze sto ne zaradjujes nista jer ja malo placam, pusti me da ja zaradim a ti cekaj sledeci zivot...
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2009.   #57
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

bre... pa i ja sam publisher, to mi je cak i primarni posao.
i meni je u interesu da klik bude pola dolara...

samo ti kazem da u mojoj probnoj kampanji google sam uzima 0.03$
ne zato sto sam stavio limit [stvarno nemam maximalni bid], vec zato sto nema ko da dize cenu, niko se ne oglasava.

opusteno, ok je... dok to tvoje pije vodu - vozi
ali javi kad izgubi smisao
a po svakoj logici bi CTR morao da ti padne kad sve srpsko blokiras... neizbezno ces doci u situaciju da ti ta veca cena klika vise nece pokrivati toliki pad broja klikova.
za sada ne pada jer jos nisi sve domace oglase blokirao.

Hint: predji na httpool toboads, tamo publisheri dobiju fixno 3.5 din po kliku, plus su ti oglasi na srpskom.
3.5 din je 0.05$ i nema se mucis da tepas srpske oglase
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 11. 02. 2009. u 23:56.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #58
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Hm, zanimljiva diskusija, mozemo i mi manje iskusni nesto da naucimo i cujemo razlicita misljenja.

Ja mislima da ste svi u pravu. Sa jedne starne lurker dobija vise poseta sa googla pa mu je vaznije da ima skuplje oglase. Iako posledicno drzi manji broj oglasa, njegovim posetiocima oni nece dosaditi, jer svaki dan dolaze velikim delom drugi ljudi.

Sa druge strane, sajtovi koji imaju vecu lojalnost, njima je interes sto veci broj razlitih reklama, jer ako dolaze isti ljudi i vrti se mali broj istih reklama, ocekivati je da broj klikova padne.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #59
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
bre... pa i ja sam publisher, to mi je cak i primarni posao.
i meni je u interesu da klik bude pola dolara...
i nema se mucis da tepas srpske oglase
Evo danasnja statistika, sa strategijom "tepanja" (svidja mi se ova kovanica)

3,877 63 1.62% $0.62 $2.41

Manji broj prikaza (google nema sta da prikaze svaki put) Ali veci CTR i VECA zarada. Broj posetioca je cak veci nego pre dva dana, ali manji broj prikaza reklama...

Kao da pricamo o razlicitim stvarima.
Ovaj sajt mi sluzi kao lakmus kada se posvetiti vise sajtovima na srpskom (moguc prihod), nije mi cilj da prikazem sto veci broj reklama, nije mi cilj da neko zaradi na meni...
...ne cilj mi je da JA zaradim na sajtovima na srpskom (usluga koju pruzam posetiocima je ovde sporedna da se razumemo, ali takodje pazim na posetioce i ne bombardujem ih reklamama a pruzam im besplatnu uslugu, tako da vodim o njima racuna, pruzam pomoc i podrsku, nije mi tesko, posto je ovo expiriment, cak brisem spam kontent jer hocu da je sajt familly friendly, ako ga skripta ne prepozna sama...) kontent je unikalni, nije "pozajmljivanje" od drugih... i sve ovo google voli i zato mi salje traff
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #60
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Umesto opisa, lakše bi ti bilo samo da ostaviš adresu sajta, ovako počinje da liči na teaser kampanju.

Poslednja izmena od mileusna : 12. 02. 2009. u 00:24.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 05. 05. 2009. 00:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 13:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 20:28
Srbija nabrže rastuće tržište oglašavanja na svetu! Dragan Varagić Marketing i SEO 31 21. 10. 2007. 23:06
line numbering dee (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 06. 04. 2007. 15:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.