DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 12. 2007.   #21
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Koliko sam ja skapirao boccia on je obavio registraciju direktno kod nic-a???
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2007.   #22
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Koliko sam ja skapirao boccia on je obavio registraciju direktno kod nic-a???
Kod njih je najvaljena cena registracije (koja još uvek nije počela), 8000din. tako da nije kod njih. A i mogao je samo da proba da predregistruje.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2007.   #23
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Wink

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Postoji mnogo razloga zbog kojih neces dobiti refund, zavrzlama sa bankama. Umesto novca nazad imaces kredit kojim ces moci da registrujes neki drugi domen bez placanja.
Zasto ne mozes da vracas novac? Nije nista komplikovanije nego kad ga primas
torbica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Staro 26. 12. 2007.   #24
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

@torbica

Nazalost kada nudis siroku lepezu nacina placanja, neki od njih imaju komplikovanu proceduru povracaja i pravdanja istog. Kada nacine placanja kupcima ogranicis na nesto skromnije, znatno je lakse handlovati to.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2007.   #25
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Nisam hteo da se trudim da pojasnjavam "javice ti se neko".
Vidim ipak da moram

Zaista neznam gde je boccio iskopao taj termin
YUBC. Ma ja digo ruke od cele akcije...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2007.   #26
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Voleo bih da dobijem na jednom mestu odgovore na ova pitanja. Bilo bi dobro da dobijem konkretne odgovore

1) Do kada je krajnji rok da postojeci vlasnici .co.yu domena podnesu zahtev za isti domen u .rs ekstenziji, u slucaju da zele i ekvivalentni RS domen i koje podatke treba da priloze kao dokaz o vlasnistvu nad .co.yu domenom, gde i kome?

2) Da li je ista procedura i kada se radi predregistracija od strane vlasnika za postojeci .co.yu domen u rs domen i predregistracija za novi rs domen, tj. da li neko moze da kaze kada neko izvrsi predregistraciju rs domena koji je trenutno slobodan kada ce ga i dobiti?

3) Kako se vrsi provera medju razlicitim registrarima ciji potencijalni klijent je pre izvrsio predregistraciju?

4) Sta se desava sa parama ako se zeljeni domen ne uspe registrovati?

5) Znam Ko su sve ovlasceni rs domen registri ali kako se cene krecu? Ne bih da idem po svim sajtovima pa ako moze neko da napise ko je najjeftiniji a ko najskuplji. Vidim da je izlozena cena od RNIDS ka registrima 1500 dinara.

Hvala unapred.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2007.   #27
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

1) Rok je 6 meseci od prvog dana početka registracije. Za dokumenta ne znam, ali pretpostavljam da će ona koja su korišćena za registraciju biti dovoljna, odnosno njihove skenidane verzije.

2) Ako ima pravo prednosti dobiće ga sigurno. Ukoliko ga nema onda nema garancije da će ga dobiti.

3) Apsolutno nikako. Predregistracije se beleže u interne baze ORova.

4) Zavisi od registra do registra. Neki potpuno refundiraju novac, a neki uslovljavaju da se mora uzeti drugi domen u istoj vrednosti.

5) cene koje nađoh:
http://blog.cri.co.yu/8/cene-rs-domena/
http://www.bitsyu.net/nic/IndexRS.htm
http://www.verat.net/?q=sh/registracija-rs-domena
https://my.eunet.yu/domains/search.php
http://hosting.yubc.net/regcenovnik.html
http://www.tippnet.co.yu/yu/price/price.php?id=9&lg=yu
http://hosting.neobee.net/regdomrs.html
http://www.ninet.co.yu/sr (cene se pojave na popupu kad se otvori sajt)
http://hosting.beotel.net/rsdomen.php
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.

Poslednja izmena od pcigre : 26. 12. 2007. u 11:26.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" pcigre za poruku:
Staro 26. 12. 2007.   #28
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Najjeftiniji su ovaj TippNet (prvi put čujem, 2714 din sa PDVom*) i Verat (2830 din sa PDVom)

Vidim da je TippNet iz Subotice... jel ima ovde nekoga ko koristi njihove usluge, pa da možda zna koliko je pouzdana firma?

* - Na sajtu nije naglašeno da li su prikazane cene bez PDV-a ili ne, dok za neke druge cene piše da su bez PDVa, tako da sam pretpostavio da je bez
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Nemanja Avramović za poruku:
Staro 26. 12. 2007.   #29
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

@Bizi

1) Do kada je krajnji rok da postojeci vlasnici .co.yu domena podnesu zahtev za isti domen u .rs ekstenziji, u slucaju da zele i ekvivalentni RS domen i koje podatke treba da priloze kao dokaz o vlasnistvu nad .co.yu domenom, gde i kome?
Rok je 6 meseci. Podatke mozes dostaviti bilo kom OR preko online formulara.
Po podnosenju zahteva treba dostaviti dokumentaciju o pravnom licu: resenje iz apr-a.

2) Da li je ista procedura i kada se radi predregistracija od strane vlasnika za postojeci .co.yu domen u rs domen i predregistracija za novi rs domen, tj. da li neko moze da kaze kada neko izvrsi predregistraciju rs domena koji je trenutno slobodan kada ce ga i dobiti?
Da ne bude zabune. Vise puta sam napomenuo da se predregistracija ne radi. Predregristracija bi podrazumevala da informacije bivaju prosledjene nic-u pre zvanicnog pocetka registracije.
Ono sto je trenutno moguce uraditi jeste poslati zeljeni domen sa svim potrebnim informacijama nekom od OR. Onog trenutka kada registracija bude pocela svi domeni ce biti poslati na registraciju u nic (prakticno u prvih 30ak sekundi), redom po datumu pripeca (ovo mogu da garantujem za Eunet, za ostale nemogu jer nemam info. Verujem da i ostali spremaju nesto slicno). Zato sam i napomenuo koliko je bitno kom OR cete ukazati poverenje, odnosno da li ce vas domen biti pusten iste sekunde kada pocne registracija ili u toku prvih sat vremena, ili cak u toku prvih par dana.

3) Kako se vrsi provera medju razlicitim registrarima ciji potencijalni klijent je pre izvrsio predregistraciju?
Ne vrsi se. Ponovo pogledaj gore. Ako je OR tvog konkurenta ima vece tehnicke kapacitete i bolju organizovanost budi siguran da ces izgubiti bitku.

4) Sta se desava sa parama ako se zeljeni domen ne uspe registrovati?
Zavisi od OR do OR. Kod euneta, recimo, novac nece biti vracen ali ce ta stretstva biti moguce iskorisiti za registraciju drugog domena.

5) Znam Ko su sve ovlasceni rs domen registri ali kako se cene krecu? Ne bih da idem po svim sajtovima pa ako moze neko da napise ko je najjeftiniji a ko najskuplji. Vidim da je izlozena cena od RNIDS ka registrima 1500 dinara.
Po mojim informacijama trenutno je najjeftiniji Eunet sa cenom sa popustom od: 2360.00 Din.
Ostali OR idu do oko 2900.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku:
Staro 26. 12. 2007.   #30
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Nemanja Avramović Pogledajte poruku
Vidim da je TippNet iz Subotice... jel ima ovde nekoga ko koristi njihove usluge, pa da možda zna koliko je pouzdana firma?
Posto sam rodom iz SU i bio sam tamo do 19. godine, znam za Tippnet. Nisam koristio njihove usluge, znam osobe koje jesu, a s obzirom da vec imaju tradiciju od oko 10 godina u Internet biznisu, mislim da su sasvim pouzdani, tj. nista manje pouzdani od drugih :-).
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Bizinger za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Registracija .co.uk domena Captain Sva početnička pitanja 2 28. 02. 2010. 21:28
Registracija .de domena artur_dent Domain Name Service (DNS) 3 17. 06. 2009. 23:42
Neko pokusao da mi se uloguje na DPT?!?! Dzordz Opušteno 6 24. 12. 2006. 00:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:41.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.