DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 11. 2006.   #31
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Bizi mozes li da razradis razlog 2 uz primer da ljudima bude jasnije.
A sta je tu nejasno ?
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2006.   #32
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Crno beli oglas u Novostima velicine 1/4 strane kosta ako se ne varam 30K dinara, a za te pare mozete da se reklamirate na najposecenijem sajtu u Srbiji.
Ali samo u pojedinim slucajevima net je mnooogo isplativija kombinacija, jer postoji mnogo ljudi koji uopste ne koriste net. Ovih dana ce biti konferencija zavoda za statistiku o broju korisnika neta kod nas, pa ce jos neke stvari izaci na videlo.

Poslednja izmena od Eniac : 18. 11. 2006. u 23:11.
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 11. 2006.   #33
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Nije 30 000 din nego 300 000 din mesecno.
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 11. 2006.   #34
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent
Nije 30 000 din nego 300 000 din mesecno.
Svejedno, sta mozes da dobijes za te pare sa mesec dana reklamiranja na netu?
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #35
srlexic
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 37
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
srlexic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za srlexic Pošaljite poruku preko MSN za srlexic
Exclamation

Nazovite me negativcem, ali ove priče pričamo već 10-tu godinu i dalje nemamo velikih rezultata u pogledu online oglašavanja.

Dok god online populacija ne premaši 1/3 stanovništva, dok ne budemo imali bar 100.000 broadband konekcija, dok ne bude velikih online servisa (statistike govore da se među 50 najposećenijih sajtova u Srbiji nalazi 2/3 news sajtova) neće doći ni do razvoja online oglašavanja. Takođe, treba ulagati i u edukaciju Media Managera i Planera kako bi shvatili prednosti reklamiranja na Netu.

U organizaciji UEPS-a održano je prošle nedelje veoma interesantno predavanje na temu razvoja online oglašavanja s brojnim gostima iz medija i marketinških agencija.
__________________
Economy Internet Group

------------------------------------------------------------------------
Economy.rs | Inventa hosting | Inventa domeni
srlexic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #36
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Sajt sa 3.000 poseta ukoliko je specijalizovan i orijentisan na reklamirajući proizvod ili uslugu može dovesti mnogo više kvalitetnih poseta u odnosu na sajt generalne tematike. Tačno je da sa porastom poseta raste i broj CT-a ali je problematičan njihov kvalitet i potencijal.
Slazem se s ovim, potpuno.
Ja imam iskustva da se sponzori na mom sajtu zadrzavaju ako je njihova ciljna grupa ujedno i ciljna grupa mog sajta.
Moj sajt je tehnicki orijentisan, i ima vrlo jaku Windows/Zastita sekciju...
Pre vise od 20 meseci, tri antivirusne distributerske firme su pocele istovremeno da se reklamiraju na mom sajtu, i evo i dan danas njihovi baneri stoje na mom sajtu, svo vreme su tu, iako su jedni drugima konkurencija, i znam da ce jos dugo biti tu...
I sa ostalim sponzorima imam slicna iskustva, u 95% slucajeva nastavljaju reklamu bar u naredna 3-6 meseca.
A imao sam recimo slucaj kad se kod mene reklamirao sajt tipa online aukcija, i nije produzio baner, jer posetioci mog sajta nisu zainteresovani za tako nesto...

Dakle, vrlo je bitno pogoditi sajt sa vasom ciljnom grupom.

Sto se tice komentara da veliki sajtovi uglavnom imaju losiju ponudu od manjih ... i ja mislim da pojedini sajtovi imaju astronomske cene... ali postoje i sajtovi gde je cena sasvim OK, kao sto je Elitesecurity (600.000 unikatnih poseta / 80 eura) ili moj sajt (230.000 unikatnih poseta / 50 eura)

I naravno, ko sto rekoh, bitno je da ciljna grupa oglasivaca bude ujedno i ciljna grupa sajta na kome se on oglasava.
Cist primer je moj sajt. Ako gledas gde je povoljnije, to je ES, ali se Antivirusne kompanije ipak reklamiraju na mom sajtu, jer ima mnogo ozbiljniju i vecu sekciju o zastiti od virusa.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 02. 12. 2006. u 04:54.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #37
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Jaka Windows/zashtita?!?!? Uh... ajde za prvo da poverujem... ali bash za zashtitu nisam siguran...

BTW. Poznato je da svega 2% posetioca sajta na kome se reklamiras poseti tvoj sajt, isto tako svega 2% postane tvoj klijent. Naravno to vazi za
sajtove opste namene, ne specijalizovane.

E sada vidi, Pay Per Click, uopshte nije loshe resenje za takvo reklamiranje. S'obzirom da ispadne dosta jeftinije...
__________________
http://weevify.com

Poslednja izmena od LiquidBrain : 02. 12. 2006. u 08:39.
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #38
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao LiquidBrain
Jaka Windows/zashtita?!?!? Uh... ajde za prvo da poverujem... ali bash za zashtitu nisam siguran...
Sto je to cudno, to je opste poznato. Navedi mi ijedan drugi domaci forum na kojem imas bar 5 zvanicna predstavnika antivirusnih kompanija, na kojem imas skolu za borbu protiv malware, zaseban (obucen) tim koji resava probleme sa infekcijama u zasebnom podforumu koji se zove Ambulanta, itd... ?
Drugo, forum Zastita je nastao utapanjem sajta Zastita.co.yu u MyCity. Upravo je ta Zastita bila glavni pokretac celog MyCity foruma, baza korisnika sa Zastita.co.yu je bila pocetna osnova za MyCity. I danas je Zastita/Windows jedan od najbitnijih foruma na MyCity-ju.
Ali odosmo skroz offtopic.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 02. 12. 2006. u 16:43.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #39
pbogdanovic
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.12.2006
Poruke: 42
Hvala: 0
7 "Hvala" u 3 poruka
pbogdanovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Mr.Paja
Ako neko ima još neki kvalitetan sajt nek napiše, možda bi na kraju mogli da napravimo i neku listu sajtova za oglašavanje, za interne potrebe ....
Pa imas i Sportsku centralu (http://www.sportskacentrala.com) sa nekih 20.000 poseta dnevno, ali je to opet pravi primer specijalizovanog sajta sa uskom publikom.

Stvarno sve zavisi sta hoces da prodajes, ako su u pitanju kese za pijac, onda ti ne bih preporucio sportski sajt :-)
pbogdanovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Popbox in-line oglašavanje Dragan Varagić Marketing i SEO 12 11. 11. 2010. 06:13
Kako napraviti ponudu za oglašavanje na sajtu? Dragan Varagić Marketing i SEO 22 21. 09. 2010. 15:41
Kako naci klijente za web dizajn u Srbiji? SqlByte Sva početnička pitanja 10 05. 01. 2010. 18:33
2005. g. 0.5 miliona EUR za oglašavanje u Srbiji Dragan Varagić Marketing i SEO 4 08. 05. 2006. 10:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.