DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2007.   #1
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default Delta Nila

Vec danima je jedna od glavnih vesti vezana za angazovanje M. Forcan u nekom savetu Vlade. Jedni predlazu mere, Delta preti tuzbama, za jedne Milka Forcan je neka Marijana ili Jovanka Orleanka necega, za druge (vidi burek.co.yu) jedna od najlepsih zena u zemlji... I tako u nedogled.

Bez namere da analiziram ikoga iz ove i slicnih kompanija, moj stav je vec i zabelezen na nekim IT forumima i kao takav nepromenjen, samo jedna anegdota kao mala plocica u mozaiku kako Delta radi:

Prosle godine u Tempu sa malim detetom, krene kasirka da mi pomaze, pakuje plasticne kese sa robom. Svaka kesa na ivici da pukne. Dovezem se kuci, parkiram skoro pod kameru sa NBS u Kralja Petra, izvadim kesu iz gepeka, ona pukne i razbije se Nutela.

Dodjem kuci, okrenem telefon i objasnim dogadjaj i prijatno zamolim da mi neko iz firme do 5 popodne (znaci, imaju dva sata fore) donese tu teglu na kucnu adresu. I onda, sa telefona na telefon, ali za razliku od skoro svih firmi u ovoj zemlji, razgovaram sa sve visim u hijerarhiji firme. Kao za inat, koleginica otisla da da krv, kolega se nece vracati na posao, pozovite ovaj broj, itd. Na kraju, 4. ili 5. telefonski poziv, uljudno se predstavim, ponovim problem, ponudim resenje (Nutela do 5 i nema frke, i dalje smo drugari, i dalje cu ici u Tempo), pocinje jedan od najsmesnijih razgovora koji sam u zivotu vodio:
Radnik Delte: Da li vi znate koga ste dobili?
Ja: Ne.
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Molim?
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, ali ja vas nista ne razumem.
RD: (Razlaze na slogove) Do-bi-li ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, o cemu mi pricamo, o nekoj stvari, o coveku, stvarno vas ne razumem. Ja ne radim kod vas, stvarno ne znam za tu terminologiju, samo sam bio u sopingu u Tempu.
....
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan, potpresednika Delte.
Ja: Izvinite, stvarno nisam znao, mozemo da se vratimo na moj problem.

Ovo zezanje je trajalo malo duze, ali poenta je tu.

Elem, posle jos par minuta ubedjivanja, posle nekih 30-tak minuta stize covek, sa Nutelom i brdom poklona za dete (igracke, slatkisi). Nutelu uzeo, poklone vratio.

Kad se setim kako me jedan idiot u SBB-u iznervirao pre par nedelja, dodje mi da im vratim Nutelu. Iako i dalje ne bih ni pod razno zaposlio nekog ko je i dan radio u ovoj i slicnim firmama, iako imam drugare i poznanike u ovakvim firmama i znam koliko znaju i kakvi su ljudi. Kad je epidemija u pitanju, karantin je majka.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #2
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Još da je i kasirka dobila otkaz, pravda bi bila potpuno zadovoljena?

Svašta...
jablan je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #3
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Zasto kasirka da dobije otkaz, pa nije ona pravila kese, koje su, btw, i dalje smesne u odnosu na one u Mega Marketu i Rodicu.

A da li pravda treba da bude zadovoljena, pa naravno da treba. Kako drugacije bi to u savremenom poslovanju trebalo da se zavrsi? Ustvari, kakva pravda, kakve gluposti. Nemar u poslovanju, platis stetu. Nema tu filozofije. Posto se ja problemom upravljanja odnosima sa korisnicima bavim malo duze, ne znam zasto bi u zivotu trebalo da bude drugacije nego u teoriji.

PS: Ovo gore je trebalo da bude prikaz ispravnog, mada malcice nespretnog postupka.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 24. 10. 2007. u 17:43.
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #4
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Hehe, pa što onda nisi tražio novu kesu, nego si tražio novu nutelu?

Mislim, postupak je ok, ali, pogotovu u ovom trenutku, ne mogu da se otmem utisku da postom pokušavaš da predstaviš Deltu kao humanu kompaniju... Kod monopola je, naprotiv, apsolutno nebitno kako se kompanija ponaša ne prema pojedincu, već prema tržištu.
jablan je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #5
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Tesko da bi mi neko i poverovao kada bih pokusao tako nesto, posto su moji stavovi o tome "kao u kamenu". Meni licno je stvarno smesno sto su mozda tamo u kabinetu diskutovali u fazonu jadan covek, neki mucenik, on cak i ne zna ko je Milka Forcan.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nije kod nas problem u prodavcima nego u kupcima (pod problem mislim na problem potrosaca, pre svega los kvalitet usluge, ne na mopolizam i sl. trzisne probleme koje jablan pominje..). Naprosto mi kao potrosaci nemamo naviku "da je musterija uvek u pravu", nego smo navikli da nas maltretiraju u redovima, ignorisu u radnjama i slicno...navikli da nas biju po glavi pa to ti je...

Ja sam se silno iznenadio kad je moj drug otisao da vrati kutiju jafa keksa (otvorenu sa pojedena 2 keksa), koju je malo pre toga kupio u nekakvom minijaturnom kiosku u Dusanovoj. Sve se to desavalao u 2 ujutro i bio sam ubedjen da ce prodavac u najboljem slucaju da se nasmeje, a u najgorem da izvadi pistolj ili pozove policiju. ALi nista od toga, covek se lepo izvinio i dao nam neke druge kekse po istoj ceni, i jos obecao da ce se zaliti nabavljacu..

Znaci naravoucenije je treba se zaliti, uvek i svugde, jer je to vase puno pravo kao kupca... i to je ujedno jedini nacin da se izvrsi pritisak na prodavca da poboljsa kvalitet usluge... to i konkurencija, naravno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Meni licno je stvarno smesno sto to zovu "kabinet" umesto kancelarija. To je verovatno podsvesno, cudi me da ne zovu "cistiliste" ili nesto vise divine

Iskreno pokusavam da shvatim situaciju... ti si kupio nutellu i pukla je kesa dok si dosao kuci pa si ih zvao i zahtevao novu teglu nutelle?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #8
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

^ Upravo tako. Meni izgleda kao preterivanje, ajde da je dobio napuklu Nutellu ili da joj prosao rok, ali ovo..?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #9
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Ma bre ljudi... treba da se zapitamo kako je to moguce da je mleko skuplje kod nas nego u inostranstvu a mi ga izvozimo... eeeeee zemljo... propade skroz na skroz... c cccccc
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 24. 10. 2007.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne znam, meni iskreno nikada ne bi palo na pamet da ih zovem i zahtevam tako nešto... Na kraju uvek si mogao da uzmeš više kesa pa da manje trpaš ili da uzmeš one jače kese koje se plaćaju...

Iskreno ne znam ni koja je poenta cele teme? Delta je super? Milka je carica? Ok, svako ima svoje mišljenje, ja ne mogu da ih gotivim iz mnogo razloga pa neka mi daju kazan nutelle.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Delta Banka e-banking bluesman e-Business 18 28. 09. 2005. 21:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:15.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.