DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 11. 2010.   #1
ssijak
novi član
Na probnom radu
 
Avatar ssijak
 
Datum učlanjenja: 29.03.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
ssijak is on a distinguished road
Question Android in-app payment sistemi

Koje su trenutne mogucnosti za naplacivanje malih transakcija unutar android aplikacija (npr. kupovina game kredita, dodatnih mogucnosti, koncentrata za prasice itd. )? Ja sam nasao samo nekoliko i to su :

1. Boku - http://www.boku.com/publishers/opportunity/ - Dobra pokrivenost, dobar postotak zarade (uzimajuci u obzir da se placa sms-om), dobar UX, ALI je u beta fazi i treba da vam odobre koriscenje -_-
2.Zong - http://www.zong.com/android/androidBeta - Slicno kao Boku, i isto u beta fazi i treba da vam odobre koriscenje -_-
3. Paypal - https://www.x.com/community/ppx/xspaces/mobile/mep - Problem naravno vec znate, nema paypal accounta u Srbiji, jos jednom -> -_-
4. Merchantplus - http://www.merchantplus.com/pages/in...t-for-android/ - Nisam ga probao ali cini mi se da je ok. Problemi : samo za kreditne kartice (opet, poenta inapp paymenta je da se naplata obavi stooo bre, npr one-click placanje sms-om ima conversion rate oko 50-60%), i mesecni fee od 10-20$ sto je realno malo ako zelite da zaradjujete od svoje aplikacije.
5. Fortumo - http://fortumo.rs - Probao, UX je ok, lako se jako implementira i za kratko vreme testiranja sve je ok. VELIKI problem je sto amerika uopste nije podrzana => -_-

Znaci is Srbije, ne mozemo da naplacujemo aplikacije preko marketa, i ne mozemo da pokrijemo sve relevantne zemlje sa sms inapp paymentom sem ako nemamo srece da nam odobre Boku ili Zong (u sta sumnjam ako vec nemate neku popularnu igru na marketu). Postoji li jos neki servis slican njima?? Skoro sam procitao na techchunchu da je izbacen jos neki sistem za CC inapp procesuiranje, ali ne mogu da se setim ko i da nadjem opet taj clanak. Mada opet, najvise bih zeleo da nadjem nesto slicnu Boku, Zongu ili Fortumu, da ima dobru pokrivenost i da moze odmah da se registruje svako.
ssijak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2010.   #2
ssijak
novi član
Na probnom radu
 
Avatar ssijak
 
Datum učlanjenja: 29.03.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
ssijak is on a distinguished road
Default

I sta mislite o sledecoj stavci Android Market Developer Distribution Agreementa :
Citat:
3.3 You may also choose to distribute Products for free. If the Product is free, you will not be charged a Transaction Fee. You may not collect future charges from users for copies of the Products that those users were initially allowed to download for free. This is not intended to prevent distribution of free trial versions of the Product with an “upsell” option to obtain the full version of the Product: Such free trials for Products are encouraged. However, if you want to collect fees after the free trial expires, you must collect all fees for the full version of the Product through the Payment Processor on the Market. In this Agreement, “free” means there are no charges or fees of any kind for use of the Product. All fees received by Developers for Products distributed via the Market must be processed by the Market’s Payment Processor.
Koja u sustini zabranjuje takav vid in-app naplacivanja. Mada opet je diskutabilno, u sustini nekako se najvise oslanja na to da ako imamo free verziju aplikacije koja u sebi nema neke mogucnosti, npr. nema svo oruzje otkljucano u igri ili sve nivoe, da full app koji se placa mora da se naplati preko marketa tako sto bi postavili tu verziju cele igre i naznacili cenu.
Medjutim, sta ako imamo aplikaciju koja je ista i 'full' i 'free'. Npr. imamo igru gde imate odredjeni broj 'kredita' i svaka akcija u igri skida odredjeni broj kredita. Krediti se kupuju. JEDINI nacin da se to uradi je preko 3rd party firmi koje pruzaju in-app payment sisteme, jer market npr. ovakav slucaj ne pokriva.
A s obzirom na ekspanziju ovakvih servisa i broja aplikacija, sumnjam da ih sve sklanjaju sa marketa ili nisam u pravu?
ssijak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2010.   #3
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

prilicno sam siguran da je in-app naplacivanje SMSom sasvim dozvoljeno, jer, ti ne ides ionako oko marketa. ti distribuiras svoj app preko marketa, a ako neko hoce da ti plati SMSom, mozes da mu izbacis poruku "Hey, please type AAA and send it on 4545 to buy more credits.", i niko to ne moze da ti zabrani. A ako imas integrisani SMS servis za to u app - jos bolje. Mislim da je to skroz ok.

pravo pitanje je - jesi li uspeo da zaradis makar 1 euro od bilo kog takvog servisa?
ja sam implementirao fortumo isto uspesno, ali ne mogu da testiram sam, jer dobijam stalno "Your country is not supported", kada pokusam sam sebi da platim nesto u sopstvenoj test-igrici :P

any luck?
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
M-payment Miljana e-Business 22 07. 03. 2011. 10:19
Mobilni telefoni - operativni sistemi i marke robi-bobi Hardware 100 30. 11. 2009. 23:01
Koji "Payment Gateway to accept online payment"? raindog e-Business 3 03. 09. 2009. 21:49
m payment dark_mark e-Business 3 09. 05. 2007. 20:00
Payment Processors cvele e-Business 8 26. 07. 2006. 00:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.