DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 11. 2010.   #1
messmedia
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.11.2010
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
messmedia is on a distinguished road
Default hosting za joomla! sitove

Pozdrav svima.
Novi sam clan, i potpuno nov u svijetu webhostinga, web designa ... ...
Uglavnom, planiram da u Joomla!-i uradim prvenac sajt. No, odluka o hostingu ide malo teze, jer bih volio da je JEFTINO, ada NE OGRANICAVA PUNO! :{DD

Opcije su bile iPage, Hostgator ili FatCow.
1. sa vise strana sam dobio/procitao info da je iPage spor, pogotovo kada se radi o bazama.
2. Hostgator generalno hvale, no, malo je skuplji od konkurencije, plus, osnovni paket ima ogranicenje na 1 domen ... ...
3. FatCow - nijesam chuo ni dobre ni lose stvari, a da ih mogu smatrati objektivnim. Medjutim, pogledao sam par site-ova hostovanih na fatcow i interesantno, svaki je kochio pri otvaranju.

Onda sam vidio ovaj: http://webhostingworld.net/index.php Chini se ok, pogledao sam par sajtova tamo hostovanih, ide to prilicno glatko. Imaju osnovni reseller paket od 8 dolara mjesecno koji mi pored unlimited protoka, domena i sl, nudi i do 30 cpanela, sto mi omogucuje i da se malo "rasirim", eventualno.
Da li neko ima iskustva sa webhostingworld.net-om? Pretragom sam provjerio ovaj forum i chini se da ranije nije spominjan ovdje. Ukoliko ga neko koristi ili ga je koristio, molio bih vas za utiske, savjete i sl.
Naravno, ukoliko neko ima nesto drugo da mi preporuchi za moj hosting - shoot!

Hvala unaprijed ...
messmedia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #2
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

GoDaddy? Mislim da je tipa sve neograniceno (25 MySQL baza samo) bilo $70 (trazi godaddy coupon mislim da je sajt fatwallet)
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #3
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
GoDaddy? Mislim da je tipa sve neograniceno (25 MySQL baza samo) bilo $70 (trazi godaddy coupon mislim da je sajt fatwallet)
+1

i ako ima ograničenje na 25 MySQL baza, u svakoj bazi možeš instalirati koliko god hoćeš instanci Joomle korišćenjem prefiksa tabela. To je advance opcija prilikom unosa podataka o bazi pa umesto jos_ koristi ime domena kao npr. example_ ili devprotalk_ . Jedino ograničenje jeste da baza ne sme biti veća od 1GB.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2010.   #4
Filip
član
Certified
 
Avatar Filip
 
Datum učlanjenja: 10.06.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 40
16 "Hvala" u 13 poruka
Filip is on a distinguished road
Default

GoDaddy je dobar za domene, sto se za hosting ( osim odlicne podrske) ne moze reci... Moja preporuka DreamHost.
__________________
Filip Andrejević | Svet gitara
Filip je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2010.   #5
messmedia
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.11.2010
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
messmedia is on a distinguished road
Default

Hm, vidim na ovom forumu da se dosta ljudi zali na DreamHost??

A za GoDaddy - ne uvrstih ga u uzi izbor jer je bilo dosta pljuvanja i oko uptime-a i oko ukupne usluge hostinga na raznim sajtovima.

Naime, review siteovi su uglavnom placeni, na nekima je to toliko ochigledno, da bih se smijao da mi nije zhalosno kad vidim toliko traljav posao - toliko mogu da provalim.

Ovoga je malo teze provaliti:
http://www.10-cheapwebhosting.com/hosts/HostGator.php
Ali se ovaj chini ok obzirom da su ponudjeni statisticki podaci koji su rezultat testiranja duze vremena:
http://hostpeek.com/ipage/ipage-web-...nd-charts.html

Na poslednjem se i brojevno vidi sporost iPage-a u odnosu na testiranu konkurenciju koje je nadgledana. A go daddy je jos sporiji, za joomly, i ako je vjerovati podacima.

Ovaj webhostingworld.net nije listan nigdje, no ono sto sam vidio (ne mnogo) djeluje mi ok na prvi pogled. Zato me zanimalo da li je neko koristio duze vrijeme njihove usluge.

Poslednja izmena od messmedia : 24. 11. 2010. u 13:24.
messmedia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2010.   #6
Filip
član
Certified
 
Avatar Filip
 
Datum učlanjenja: 10.06.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 40
16 "Hvala" u 13 poruka
Filip is on a distinguished road
Default

Ne znam sta bih ti rekao, koristim DreamHost i jos jedan domaci hosting i oba rade odlicno...
__________________
Filip Andrejević | Svet gitara
Filip je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2010.   #7
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Puno izvoljevaš ako hoćeš da je baš jeftino... Generalno svi imaju problem sa SQL load-om, što se tiče shared hostinga.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2010.   #8
Dusan Filiferovic
profesionalac
Qualified
 
Avatar Dusan Filiferovic
 
Datum učlanjenja: 01.08.2009
Lokacija: Bor
Poruke: 126
Hvala: 4
177 "Hvala" u 9 poruka
Dusan Filiferovic is on a distinguished roadDusan Filiferovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Puno izvoljevaš ako hoćeš da je baš jeftino... Generalno svi imaju problem sa SQL load-om, što se tiče shared hostinga.
Svi??? Koji to svi?
__________________
www.contrateam.com > Shared i Reseller Hosting, Audio Streaming, Domeni, Counter-Strike Serveri...
Dusan Filiferovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2010.   #9
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Hostgator, Hostmonster, GoDaddy... vidim tvoj server je u DE, tako da se ova moja konstatacija ne odnosi baš na tvoj.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2010.   #10
Dusan Filiferovic
profesionalac
Qualified
 
Avatar Dusan Filiferovic
 
Datum učlanjenja: 01.08.2009
Lokacija: Bor
Poruke: 126
Hvala: 4
177 "Hvala" u 9 poruka
Dusan Filiferovic is on a distinguished roadDusan Filiferovic is on a distinguished road
Default

Ja nikad nisam cuo niti video da gator ima problema sa mysql
__________________
www.contrateam.com > Shared i Reseller Hosting, Audio Streaming, Domeni, Counter-Strike Serveri...
Dusan Filiferovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Joomla + VirtueMart sloba_kg Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 16. 09. 2010. 15:13
Joomla vs Wordpress vs Drupal PeTkO Web aplikacije, web servisi i software 12 09. 02. 2010. 20:53
Joomla sajt za 30.000 eur bluesman e-Business 68 03. 11. 2009. 17:16
Joomla.org curug07 Sva početnička pitanja 3 12. 05. 2008. 21:47
joomla day 17.11.2007 dmaricn IT događaji 1 10. 11. 2007. 13:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.