DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 09. 2009.   #21
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Petar Marić Pogledajte poruku
Vi to pokušavate da odgovorite nas mlađe od rađanja dece?
Напротив - са епидуралом и присуством "коуча" цео доживљај постаје ако не пријатан онда бар подношљив за породиљу.

Наравно, мушкарци могу само да завиде својим очевима и дедама јер је у њихово време порођај био "женска посла" - њихово је било да часте друштво и да се напију.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #22
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Vidim da su iskustva razlicita, pa evo ja da podelim sa vama zenino. Kod prvog porodjaja zena se mucila ali je sve u svemu proslo jako dobro i relativno brzo. Za drugi porodjaj smo bili iskusniji pa je isti prosao za nekoliko sati (manje od 4h od uslaska u porodiliste do rodjenja deteta). Kuriozitet je da nije bila secena ni prvi ni drugi put. Prvi put epiduralna nije bila realna opcija (300e su trazili ispod ruke) a drugi put zena nije htela.

U NS nije moguce prisustvovati porodjaju.
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #23
Betelgeuse
Дејан
Na probnom radu
 
Avatar Betelgeuse
 
Datum učlanjenja: 02.10.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Betelgeuse is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Па како си издржао пријатељу?
Prvi porodjaj je bio duzi i samim tim tezi jer je supruga u toku trudnoce dobila 40 kg (geneza price je malo duza - okvirno receno hormonska eksplozija) pa je to malo ometalo pricu, ali ne nesto strasno. Druga je bila puno brza.
Mislim da su porodjaji, svaki ponaosob, posebna prica te ih ne treba uporedjivati. Neka zena rodi troje dece u tripu da bi cetvrto mogla sama kod kuce da rodi, a onda joj upravo sledece zagorca zivot i overi je koliko ovo troje prethodnih nije ni moglo. Epidural je OK stvar, ali me nerviralo tada sto je svuda sve trebalo debelo da se podmaze a opet je sve nesto ispod zita i ponekad sa skupljom darom nego merom. kao sto pomenuh, svastika je imala iskustvo da doziranje i trudovi nisu isli planirano pa joj se isto uhvatilo kao i da nije dobila epidural. Opet, neka ortakinja je imala loseg doktora i nesto joj je ostetio. Nije nepokretna ali ima posledice. Ja sam i pored toga sto se plasim aviona leteo, iako se plasim zubara, isao kod istog, tako da ne mislite da sam seljacina i zbog toga ignorisem epidural... To je bila zelja moje supruge. Ima pravo na to, mogla je i carskim rezom na kraju krajeva, ali je htela ovako.Meni je frka bila samo prvi put jer ne gotivim nesto da ima puno krvi na jednom mestu, ali je ovde definitivno sve ono sto je uzasno otislo u drugi plan kad sam ugledao malog vanzemaljca kako se koprca u babicinim rukama. I to jos devojcica, moj zivotni san.... ma, idi, bre kakvo odgovaranje od porodjaja.... Radjajte decu i probajte da budete tu u tom velicanstvenom trenutku, nije tako strasno a moze da bude najlepsa uspomena ( i niposto nemojte da se na racun toga izvlacite od bracnih obaveza posle )
Betelgeuse je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #24
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Наравно, мушкарци могу само да завиде својим очевима и дедама јер је у њихово време порођај био "женска посла" - њихово је било да часте друштво и да се напију.
Hm, ne znam zašto bi danas bilo drugačije... Meni lično nije jasno šta bi ja trebalo da tražim tamo... Mislim, kad majstor popravlja auto volim da budem tu jer koliko toliko mogu da primetim ako nešto fušari. U akušerstvo se ne razumem uopšte, tako da i taj argument otpada...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #25
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

e, bre jablane ... jel' se zezaš ili si ozbiljan?

Prvo, to što žena treba da rodi je tvoje dete, a ne akumulator ili felna. Niko neće od tebe da traži da "zavrneš rukave i omastiš ruke", niti da im lupaš plus ili minus, nego da budeš prisutan dok se rađa tvoje dete.

Drugo, osećaš se usrano jer si isključen iz svega, kada sam odveo ženu na prvi porođaj, ladno me nisu pustili unutra (ne u salu nego čak i u porodilište) uz komentar "idi kući, javićemo ti kada bude gotovo". Da li možeš da zamisliš kako se osećaš tada? Kao da je majstor krenuo da kreči pa kao "idi da ne smetaš, javiću ti kada možeš da dođeš". Na kraju, nisu mi čak ni javili nego me je žena zvala telefonom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #26
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
e, bre jablane ... jel' se zezaš ili si ozbiljan?
Ozbiljan sam (mada je poređenje tu više humora radi)...
Citat:
Niko neće od tebe da traži da "zavrneš rukave i omastiš ruke", niti da im lupaš plus ili minus, nego da budeš prisutan dok se rađa tvoje dete.
Štaznam, dete pri porođaju samo promeni mesto za par desetina santimetara, nije mi baš jasna poenta mog prisustva ili neprisustva. Ok, da je ženi iz nekog razloga izuzetno stalo da budem pored nje, potrudio bih se da budem, to poštujem.
Citat:
uz komentar "idi kući, javićemo ti kada bude gotovo". Da li možeš da zamisliš kako se osećaš tada?
Mogu, jer sam prošao kroz to isto (doduše pustili su me u hol). Nije prijatno, ali sam bio svestan da zaista nemam šta da tražim tu, osim da širim nervozu.
Citat:
Kao da je majstor krenuo da kreči pa kao "idi da ne smetaš, javiću ti kada možeš da dođeš". Na kraju, nisu mi čak ni javili nego me je žena zvala telefonom.
Dobro, sad zalaziš u naš zdravstveni sistem, svi znamo kakav je i da ne valja. BTW, iskreno, kad mi kreče stan volim da bude baš tako...

Da se razumemo, apsolutno nemam ništa protiv toga da očevi prisustvuju porođaju, samo iznosim svoje mišljenje...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #27
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

DPTate.com

Ja sam trostuki tata i nisam prisustvovao porodjajima. Prvog puta smo ranije razgovarali i meni stvarno nije prijala pomisao da budem u sali za porodjaje. Jednostavno. Ja bih se mogao podvesti pod tradicionalnog, ali nije samo to, no ako draga zeli da budem na porodjaju, bicu. Ispostavilo je da je beba povukla moje hercegovacke gene, tako da je bila malo velika za malenu mamu iz Srbije (hm, u stvari za vecinu mama, 4.850kg) tako da je carski rez iskljucio moje prisustvo. I slicno i ostala dva puta. I vjerovatno mi je teze bilo to iscekivanje satima nego da sam bio prisutan. Ipak (dogovoreni) doktori u Frontu su bili korektni i javili mi odmah, par minuta po rodjenju.

Tako da je to indivudualno, ko zeli da prisustvuje i moze i draga mu to zeli, vjerujem da je lijepo.

A sto se tice odgovaranja, sada najiskrenije: daleko najpametnija, najznacajnija i najbolja stvar u zivotu koju sam uradio, to su ono troje klinaca. Sve ostalo je beznacajno naspram toga.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #28
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ozbiljan sam (mada je poređenje tu više humora radi)...

Štaznam, dete pri porođaju samo promeni mesto za par desetina santimetara, nije mi baš jasna poenta mog prisustva ili neprisustva. Ok, da je ženi iz nekog razloga izuzetno stalo da budem pored nje, potrudio bih se da budem, to poštujem.
Чисто да знамо да си озбиљан

Са моје тачке гледишта уопште се не ради о моралној подршци нити жељи да се присуствује "величанственом тренутку доласка на свет" већ сасвим практичним разлозима (види Динкетов пост о детету): породиљи је потребна пажња - додај лед, сипај воду, подметни јастук, итд. Теоријски, медицинске сестре су задужене за то, али у пракси не можеш да очекујеш да сестра посвети пуну пажњу свакој жени за све време порођаја, чак и да има најбоље намере. Да и не поменем да породиља воли да држи руку неког блиског кад крену трудови (а док епидурал не почне да делује).
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku:
Staro 16. 09. 2009.   #29
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Haha ne mlgu da verujem Izgleda da i novinari prate nas forum
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #30
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Ne idu oni tako daleko, pre će biti da prate Krugolinu.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prisustvo brenda - online marketing glaspodrinja.com Marketing i SEO 0 03. 08. 2010. 14:10
'alo ... pošto najbolji TV? noviKorisnik Opušteno 2 01. 02. 2006. 10:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:47.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.