DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Programiranje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Programiranje Java, Perl, VB, ASP, .NET, C, C++, Pascal, Delphi Sponzor: VIP izazov 3

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 01. 2007.   #11
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Glupo je očekivati da u punom radnom vremenu imaš 8h efektive. Od 3 do 4 je normalno, 6 je baš kad te krene. Jednostavno, nekad ima dana kada ne možeš da se pomakne (mozak eq. kaša), a opet ima dana kada se pritisne pa se nabije strašna satnica. Sve zavisi.

Ja ovako gledam na satnicu

- do 5e po satu - početnici. Obično im treba više vremena, a i rezultat njihovog rada često ne može da se poredi sa onim što naprave što naprave iskusniji developeri
- 10 - 25e po satu - iskusni developeri. Više urade za taj jedan sat, a i kvalitet odrađenog posla je često na visokom nivou.
- 25e + - istaknutiji developeri, situacije kada je malo ljudi koji kvalitetno mogu da odrade posao, ljudi koji cenom filtriraju posao koji im dolazi itd.

Update: smatram da bi početnici trebalo da rade po projektu, ne po satu čisto dok ne dobiju osećaj za to koliko im vremena treba da urade nešto. Kasnije, kad se nabije kilometraža, lako je prebaciti se na naplaćivanje po satu.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 01. 2007. u 16:33.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

al sam ja jeftin
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #13
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
al sam ja jeftin
Kako stojiš sa vremenom?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #14
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Ivanhoe: Batali Ilijinu računicu, on tripuje da virtuelno živi u USA, a da pare krši na NS snayke
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #15
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ilija, lepe su ti ove cifre samo 99% ljudi ne samo kod nas vec i u svetu ce ti reci 'pali brate, narodnjaci su zakon'

Daleko su ove cifre od realnosti...
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #16
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

pa jedino za taj 25 + deo ... ali jako zavisi sta se programira ... da li je to neki prostiji sistem,ili neki gde je samo iskustvo krucialno da to proradi , ili da radi kako treba
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #17
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Jako zavisi u koje svrhe se programira - ako se programira kao deo iskusnog tima, sigurno da covek koji po "defaultu" pise shpagetti kod nije odgovarajuci, nema veze koliko je jeftin. A do kvalitetnog nacina razmisljanja se dolazi vremenom, odnosno iskustvom, ako se ne varam.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 24. 01. 2007. u 23:30.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2007.   #18
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Pretpostavljam da cete u tu racunicu o platama dodati tih famoznih 78% (ili koliko vec) koje zaposleni (hteli / ne hteli) daju drzavi? Mislim da bi trebalo. Freelanceri ne brinu o tome, ali ipak ovi zaposleni na kraju krajeva i vide taj novac (jednog lepog dana, jeli)...

Mislim da je Ilijina racunica skroz na mestu, sto se tice balkanskog trzista. Doduse, ne znam za primer od 25$/h a da je klijent bio nas. Za nase imam info do 15tak$/h. Stranci su vec neka druga prica...
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #19
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Daleko su ove cifre od realnosti...
Kako čije... *

1. Cifre se ne odnose na domaće klijente kod kojih sve ide uglavnom po projektu i uz dužno poštovanje situacije u kojoj se nalaze (osim ako nisu Teleokom ili neko javno preduzeće )...
2. 25e pa naviše je realna satnica ako možete da pružite nešto što ogromna većina ne može.
3. Vrhunski profesionalci zarađuju i mnogo ozbiljnije satnice od 50e. Samo treba raditi i ući u te krugove, naravno - ako imate te ambicije.

* Ne želim da ovo bude pogrešno shvaćeno (kao ja radim za neke visoke satnice). Dok sam freelanceovao moja satnica je bila 15 eura. Freelance sam batalio i posvetio se stalnom poslu uz jedan side projekat (activeCollab). Te dve stvari u potpunosti okupiraju moje vreme, ali ako bih odlučio da se vratim freelanceu podigao bih satnicu na 20, 25 eura i iskoristio activeCollab da mi nabaci dovoljno posla. Mislim (bar se nadam) da tu ne bi bilo problema.

Znam još par ljudi sa DPT koji bi mogli da traže (i dobiju) tu satnicu na osnovu referenci i preporuka (kada ti dođe project manager firme koja zapošljava par desetina programera i u preporuci napiše "He's our go-to guy" to zlata vredi kod stranih klijenta).

To je realnost u krugovima u kojima se krećem. Za druge ne znam...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 01. 2007. u 00:36.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #20
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

tja, fino je to, ali sta vredi kad indijci rade za manje pare

nisam ni ja freelance vec neko vreme, ali jurim poslice sa strane povremeno i vise puta mi se desilo da me otkace ameri ako im trazim $10/sat... a nije problem u nedostatku mojih referenci, nego nisu to neki posebno komplikovani projekti (vecina nije) pa ljudi gledaju iskljucivo da prodju sto jeftinije..

ti imas specificnu situaciju zbog popularnosti activeCollaba, jer pretpostavljam da ljudi tebi nude projekte, a ne obrnuto kao sto je slucaj sa vecinom developera koji moraju da biduju za poslove..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 01. 2007. u 00:47.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Cena.rs stOrm Web site, dizajn i multimedia 27 28. 10. 2010. 22:25
Cena banera kickloop e-Business 7 23. 07. 2010. 12:07
Jel postoji pravilnik rada foruma? AG.RS Sva početnička pitanja 8 18. 01. 2010. 23:08
pazite na posledice dugog rada za racunarom! flash_back Opušteno 3 04. 09. 2009. 18:46
14-dec: Seminar o javnosti rada RATEL valeksic Komunikacije 2 08. 12. 2006. 02:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.