DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 01. 2011.   #21
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Kad budemo imali elektronsko plaćanje i naplatu sa elektronskim izdavanjem računa, biće i uslova da se pronalaze niše i razvijaju sajtovi/servisi.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #22
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

U kom smislu elektronsko placanje? Ko hoce ima ebanking, Qvoucher (disclaimer: konsultant sam za njih), sve vise firmi prima uplate kreditnom karticom lako se dobija Internet only kartica, neke firme izdaju samo racun u elektronskom formatu...

Moje dosadasnje bavljenje stvarima vezanima za e-placanje i e-trgovinu dovodi do toga da mislim da tu nije prvenstveno problem nemanja necega kao servisa vec treba da se promeni cesto mindset. Konkretno - ako neko ima mogucnost da plati online ili uplatnicom ili pouzecem (mislim pre svega na robu) pre ce platiti pouzecem jer to je stav "da bude siguran da je robu dobio i video da je OK". Za razvoj servis etrgovine mislim da ce biti potrebno razviti oblast reklamacije usluga ili ako je vec dovoljno razvijen da se potrosaci upoznaju sa pravima. Korisnici u inostranstvu kupuju cipele online, ovde ce proci jos neko vreme da to bude praksa. Zappos je uspeo iz razloga sto nude odlicnu korisnicku podrsku i komunikaciju sa potrosacima i omogucavaju brzu zamenu stvari ukoliko se iz nekog razloga osobi ne svidi/ne odgovara, po principu no questions asked. Osnivac je cak napisao knjigu Delivering Happiness a mnogi znaju njihov success story sa Amazonom.

Ovde kao sto neko vec rece ako imas garanciju a kupio si npr. blender ako ti se pokvari blender ima da cekas 45 dana da prodje garantni rok da ti vrate pare jer taj deo koji treba da se popravi oni cesto nemaju, treba da se naruci iz npr. Francuske a naravno da to nece da rade, ali ti ne mozes da dobijes novi blender dok ne prodje 45 dana i onda ako ti je potreban moras da kupis novi a posle zamenis garanciju za novac.

Ovde i dalje mnogi traze "originalnu kutiju" da bi garancija vazila
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 25. 01. 2011. u 11:36.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Dejan Bizinger za poruku:
Staro 25. 01. 2011.   #23
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

E-trgovina je i dalje trgovina: elektronsko plaćanje nije baš tolika prepreka da je nemoguće trgovati, a nije i da nema mogućnosti da se roba plati (e-banking, qvoucher, platimo, kartice, opšta uplatnica, pouzeće, a uskoro i limundo cash). Veća je prepreka ovo što Dejan kaže: (ne)svest kupca o tome kako funkcioniše kupovina preko interneta kao i koja su mu prava ukoliko nešto krene naopako. Na tome bi trebalo raditi pre svega, ostalo i onako nije u rukama e-trgovca.
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #24
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Ovde kao sto neko vec rece ako imas garanciju a kupio si npr. blender ako ti se pokvari blender ima da cekas 45 dana da prodje garantni rok da ti vrate pare jer taj deo koji treba da se popravi oni cesto nemaju, treba da se naruci iz npr. Francuske a naravno da to nece da rade, ali ti ne mozes da dobijes novi blender dok ne prodje 45 dana i onda ako ti je potreban moras da kupis novi a posle zamenis garanciju za novac.
Baci pogled na novi zakon, tu je dosta toga promenjeno u korist kupca, ako sam dobro shvatio.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #25
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

^ Znam da jeste, nego je stvar u tome sto mnogi potrosaci ne znaju njihova prava, a prodavac naravno nece da ih edukuje. Mislim da bi zakonski trebalo da se stavi u svaki objekat i svaki sajt prava potrosaca, kao u domovima zdravlja sto stoji za pacijente.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #26
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Mislim da to sto ljudi ne znaju svoja prava kod online kupovine itekako problem prodavca, jer to direktno utice na to da oni ne postanu kupci. Ja recimo godinama narucujem sa stranih sajtova (i pored potencijalnih smaranja sa carinom), ali nikad nista nisam kupio na domacem sajtu jer je em nejasno ko, sta, koga, em je obicno skuplje.

mozda i nisam u pravu, mozda je ovo samo moja predrasuda, ali to je predrasuda koju ima vecina korisnika, i upravo prodavci moraju to da promene, jer se o njihovim parama radi...

Jel ima jedan sajt ovde koji nudi 30 days money back garanciju? Ja nisam cuo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #27
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@ivanhoe Po novom zakonu o zastiti potrosaca, svaki proizvod narucen na daljinu (e-shopovi, teleshopovi i sl) moze da se vrati bez ikakvog obrazlozenja u roku od 14 dana.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #28
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Ja sam skoro svu bijelu tehniku, TV, nemam pojma sta sve jos online kupovao preko Tehnomanije, i bio potpuno zadovoljan.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
@ivanhoe Po novom zakonu o zastiti potrosaca, svaki proizvod narucen na daljinu (e-shopovi, teleshopovi i sl) moze da se vrati bez ikakvog obrazlozenja u roku od 14 dana.
Nisam znao da su to uveli, to je super stvar. Da ja imam shop stavio bih onda velikim slovima na svaku stranu nesto tipa: Samo sa nama kupujte 100% sigurno, ako niste zadovoljni vratite u roku od 2 nedelje.

Zar nije to logicno, da to promovises kao svoju prednost i tako povecas prodaju, a ne da se nadas da musterije ne znaju za to, pa se nece buniti... a vecina prodavaca razmislja upravo na ovaj drugaciji nacin...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 01. 2011. u 19:29.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #30
Probus
novi član
 
Datum učlanjenja: 20.01.2011
Poruke: 8
Hvala: 3
3 "Hvala" u 1 poruci
Probus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
Ja sam skoro svu bijelu tehniku, TV, nemam pojma sta sve jos online kupovao preko Tehnomanije, i bio potpuno zadovoljan.
Isti slucaj i kod mene preko 20 porudzbina bez problema
Probus je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.