DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 12. 2005.   #71
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Nisam poredio Outlook i TB. Rekao sam da sam prešao sa Outlooka na TB i da sam izuzetno zadovoljan odlukom: import je prošao bez problema i brzo, TB ima manje više sve što mi treba, pre svega jednostavan i odlično rešen interfejs. Nije savršen, ali odnos "cena / performanse" koji pruža je odličan Klasična priča: TB više odgovara mojim potrebama od Outlooka i ja sam izuzetno zadovoljan. U kontekstu ranije diskusije: Outlook objektivno jeste kompletniji program, ali mi se (subijektivno) TB više sviđa. Problem?

---

Što se AdBlock i sličnih ekstenzija tiče bojim se da sam na strani korisnika, ne vlasnika sajtova koji žive od toga. Možda više nekom drugom prilikom, sad ne bih da zalazim u detalje.

Citat:
Zasto onda toga nema u Netscape 7.2 ili Netscape 8 zasto ga nema u Operi?
1. Netscape ima malu bazu korisnika i ne isplati se (ili nije interesantno) praviti ekstenzije za njega.
2. Opera nema kvalitetan (ikakav?) sistem za prosirivanje, a nije ugradila tu mogućnost u osnovnu instalaciju.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 12. 2005. u 08:44.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #72
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Što se AdBlock i sličnih ekstenzija tiče bojim se da sam na strani korisnika, ne vlasnika sajtova koji žive od toga.
Crni Ilija, procitaj celu temu na Sitepointu. Govoris tako zato sto ne zaradjujes od Interneta (cak ni portfolio ne vidim na tvom sajtu). Ima izuzetno kvalitetnih sajtova ciji vlasnici placaju profasionalce za pisanje clanaka, dakle nista Wikipedia, samo zato sto to mogu od reklamiranja. Mislis li da bi http://www.timesonline.co.uk/ uopste bio na webu da se to ne isplati upravo reklamiranjem? Dalje, sajt je u vlasnistvu autora i on odredjuje kako se to moze prikazati u browseru (analogija je npr. TV prijemnik koji sece reklame, da li bi uopste bilo televizije sa takvim cudom?) Mislis li da bi neki geekovi zakupili 100 servera i ponudili Yahoo! mail, Google Gmail ili Hotmail za dzabe, da nema reklamiranja? Ako hoces da vidis kako bi izgledao web bez reklamiranja, ceo dan koristi samo Wikipediu.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 25. 12. 2005. u 11:19.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #73
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Glupo je i misliti da će AdBlock stati na put reklamiranju na interentu ili ga značajno ugroziti. Uostalom, da vidim cifre. Koji procenat korisnika neta koristi sličnu ekstenziju? 1%? 2%? To su ljudi kojima reklame smetaju i znaju da im stanu na put.

Jednostavno rečeno: preuveličavate. Vlasnici sajtova bi umesto jadikovanja mogli da smisle elegantije i manje napadne načine plasiranja reklama (npr. kontekstualne, tekst bazirane reklame). Ako hoćete apsolutno da kontrolišete šta korisnici vide i sa čim dolaze u kontakt lepo se bacite na TV ili novine

Setite se ovoga. I to korisnici treba da trpe? Svašta.

BTW: Koja tema na SitePointu?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 12. 2005. u 12:31.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #74
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?t=320634

To je ta tema. Pazi, Ilija, samo upises 'googlesyndication.com' u Adblock i nikada vise neces da vidis Google Adsense reklame. a ako one mogu da smetaju, zaista nemam reci, kao i tradicionalni staticni ili umesno animirani banner. Vec postoje popup blockeri, Flashblock, iskljucivanje GIF animacije. I moje je misljenje da korisnik pati od bezobraznih napadnih reklama koje koriste zvuk, trepere ili imitiraju Windows prozore, ali adsense nije takav. Mozes da pogledas moj sajt http://maestitia.net/ ili bilo koji drugi dobar sajt na kome je korisnik na prvom mestu, recimo http://kde-look.org/ Bez reklama ne bi bilo ni kde-look.org! Dobri sajtovi trpe sada zbog bezobraznih i drskih webmastera. Blokirati Adsense je glupo, ja normalno ne kupujem preko interneta, ali poknekad, i na svom i na tudjim sajtovima vidim reklamu koja je strasno zanimljiva. Da moj sajt nije moj kliknuo bih
Citat:
Ako hoćete apsolutno da kontrolišete šta korisnici vide i sa čim dolaze u kontakt lepo se bacite na TV ili novine
Cekaj malo Ilija, moj sajt (ili tvoj blog) je cije autorsko delo?

Ovo je iz tvog bloga:
Citat:
Stvarno Bugovci, nije vam dosta što 45% vaših novina zatrpavati reklamama, sad ćete da forsirate gluposti i na vestima na vašem sajtu?
gde si govorio o reklamama koje koriste layere. Umesto da branis adblock, nije li jednostavnije zaobilaziti budale? I ja sam se susretao sa takvim agresivnim reklamama, kad je ima na takav se sajt nikad vise ne vracam. Dobro, ti imas instaliran adblock, i preporucis sajt svom prijatelju, koji, kada ga poseti, bude zatrpan ultranapadnim glupim reklamama... Da li je to dobro? Ili ovaj scenario: neko instalira adblock u internet kafeu, ili klinac instalira adblock za koji njegovi roditelji i ne znaju da je instaliran? Ili bug.hr ima pravo da te zatrpava reklamama ako hoces da ga koristis, nit si ti napravio sajt, nit si ti placao novinare, nit ti placas bandwidth a ako zelis mozes da nadjes vesti na drugom mestu.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 25. 12. 2005. u 13:20.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #75
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Ni meni se neda da diskutujem više na ovu temu, bar dok ne budem na platnom spisku jedne od ove tri kompanije.

Nego interesatno je to poimanje inovacije i revolucije? Odnosno, konkretno inovativno, šta u stvari znači to inovativno?

Konkretno, da li inovacija u pretraživanju informacija na Internetu spada pod zasluge neke kompanije za koju vjerovatno nismo nikad čuli, odnosno spada pod Altavistu ili Yahoo, odnosno ko je već bio prvi veliki pretraživač na Netu ili za Google koji je od tog pretraživanja napravio pravu uslugu? Revolucija je bila u oba slučaja.

Opet, za Apple je karakteristično u zadnjih desetak godina da nikada ne izbacuju na tržište nešto sada apsolutno novo i ne viđeno, nego jednostavno čekaju da određene stvari postanu dovoljno popularne na tržištu i onda u pravom momentu se pojave sa svojim proizvodom koji apsolutno rastura sve ne tržištu, iPod kao direktan primjer te strategije. Safari meni pruža najbolji ugođaj za surfovanje mrežom, šta je sada loše ako oni koriste KHTML engine, koji su u stvari njihovi inžinjeri dotjerali na pravi način (Safari prolazi sve one Acid testove koji su bili aktuelni kad se pričalo o IE7, za razliku od Firefoxa) i napravili jedan vrhunski interfejs, jerbo na kraju krajeva interfejs = softver. I opet, šta je loše što IE u aboutu ima "Based on NCSA Mosaic. NCSA Mosaic(TM); was developed at the National Center for Supercomputing Applications at the University of Illinois at Urbana-Champaign."?
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #76
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Ni meni se neda da diskutujem više na ovu temu, bar dok ne budem na platnom spisku jedne od ove tri kompanije.
Nego sta, Google nije oslobodilac od velikog i zlog Microsofta. Odnosno:
zasto placa $1 za svaki referal ka Firefoxu, ako nisu izracunali da ce im se tih par miliona itekako vratiti? Govorimo o par miliona, ne o sici!
Koristeci zatupele geekove sa mozilla.org postavio je FF home stranicu na Google search? Ko ovde profitira? 'Promovisu FF' tako sto su stavili Firefox logo na FF pocetnu stranu, i to neko smatra adekvatnom kompenzacijom? (otud ono o zatupelosti geekova koji rade na FF)

BTW ako mi Google podudi kao webmasteru mogucnost da instaliram google php skriptu koja ce da vuce podatke sa Google servera, rado cu to uciniti.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 25. 12. 2005. u 13:42.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #77
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Nemam nameru da stajem ni na ciju stranu, ali jedno moram da dodam.

degojs, ja stvarno ne znam o cemu ti pricas kad kazes da ti gmail ne dozvoljava da posaljes zip file?! Upravo sam poslao jedan mail za zipom bez ikakvih problema.
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #78
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@andrej

To je ubaceno nedavno, sto je degojs i napisao...
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #79
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

nije to ubaceno nedavno, slao sam ja zipove ohoho od kad, samo je zabranjivao da saljes zip u kom je zapakovan exe, iz sigurnosnih razloga. mogao si da zapakujes zip u zip 5 puta, on bi opet nasao exe u onom poslednjem. easy workaround je da renamujes zip fajl... ali nije ovde o tome rec, dakle, slanje zipova je moguce jos odavno.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #80
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

zextra: nisam siguran da je samo exe u zipu bio u pitanju. Mislim da je neko na ES jednom slao neki drajver fajl (sys) u zipu koji takođe nije prošao. Neću, ebi ga, da pogađam šta će da propusti a šta ne. Menjanje imena je takođe mnogo cimanja, pogotovo ako šalješ dajlove nekom kome je to nešto neobično..

A možda je i promenjeno u međuvremenu. Isto kao što su ovaj mesec dodali i antivirus.

Možda da sačekamo da i Google Mail bude gotov, a i Yahoo i MSN bi mogli onda da budu blizu.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.