DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 08. 2010.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To sa klimom je odvratna fora. Ti kupuješ apartman sa klimom, koji je zbog same klime skuplji, ali ako ćeš da je koristiš onda moraš da doplatiš recimo 5-10 eur dnevno da bi dobio daljinski. Tip: prosečan srbin to lako reši tako što podigne prednju tablu i uključi je bez daljinskog

Meni je recimo smetalo na Tasosu kada mi je lik tražio 9 eur za ležaljke. Mi taman došli, rano jutro oko 7 sati, ne možemo još da uđemo u apartman i zapalimo na plažu, od kupača - samo mi i školjke od jednom niče neki lik i traži pare. "Dao sam mu ali po nosu"

U drugim mestima je malo elegantnije, ne plaćaš ležaljku ali moraš da kupiš neko piće, pa te izađe otprilike isto ali bar popiješ nešto.

U hrvatskoj, naročito u Istri, ni nema puno takvih plaža gde mogu da se poređaju falange ležaljki, tako da je to tamo besmisleno. Još ako ima i neka borova šumica - stvarno nema ni potrebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 08. 2010.   #52
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Prelistah ceo thread jos jednom

Ja sam vec bio na "default" lokaciji (Herceg Novi) ali samo 9 dana pa kontam da zapalim ponovo u septembu (Grcka ili Hrvatska). Sad ovde ratujem sa svojom dragom koja me tera da krenemo sa agencijama pa me samo interesuje da li je iko od vas isao preko agencija ili ste sami (preko neta) rezervisali smestaj?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 08. 2010.   #53
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja sam preko "neta" rezervisao Skijatos. Mada nije baš booking u pitanju, nego smo slučajno naleteli na sajt nekih apartmana čiju smo lokaciju znali i svideli su nam se onako "od spolja" prošle godine, pa sam poslao mail i onda smo sa gazdaricom ugovorili rezervaciju.

Malo sam gledao tu problematiku kad smo mi planirali odmor u Grčkoj jer smo gledali i ponudu agencija i booking. Preko agencija ume da bude jeftinije, čak i za isti smeštaj, kontam da negde uzmu unapred pa imaju bolju cenu. Ali je i realnost da agenicje obučno uzimaju što jeftiniji i krš smeštaj, pa su zato i povoljniji. Mi smo sada smeštaj platili kao i prošle godine preko agencije a bio je neuporedivo bolji, čistiji, udobniji...

Čak i u elitnom hotelu, preko naših agencija ćeš da završiš u nekoj krš sobi pored kuhinje ili slično. Takav utisak sam bar ja stekao posle svih letovanja prethodnih godina.

Poslednja izmena od mileusna : 16. 08. 2010. u 11:45.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 08. 2010.   #54
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

A mi smo se odvozali do Kapadokije.

Sto se tice bookinga, mi prebukiramo sve preko bookings.com ili hotels.com (ko da bolje) da imamo smestaj za svaki slucaj, ali i vise nego nam treba. Onda pocnemo da otkazujemo, ili trazimo neke last minute varijante kod postojecih (onaj drugi od nas dvoje proba da napravi rezervaciju isti termin dan pred polazak). Pa se tako desilo da hotel od 100+ eur za noc dobijemo za ~60. Sad ovde nismo to uradili jer smo bas hteli ovaj hotel, ali za nastavak nemamo sve dane odluceno, pa cemo videti. Jedini kriterijum nam je Trip Advisor. Pomenuti sajtovi ne traze kartice za rezervacije.

100 eur za noc mozda deluje puno, ali double room za 10 dana to je recimo 500 eur po osobi, tako da je uporedivo sa agencijskim aranzmanima, s tim da dobijas ono sto platis/proveris i imas slobodu da ne ides preko agencije. Ove godine smo se na gornju foru bas naputovali po blizem inostranstvu.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #55
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam ove godine koristio booking.com za rezervaciju smestaja u Grckoj. Moram da primetim da je smestaj bio mnogo bolji nego sto nude nase agencije, a za slicne pare, uz sve fleksibilnosti koje booking sistem nudi (broj nocenja, dodatni zahtevi i sl).

Tako da i dalje nameravam koristiti taj sistem ubuduce, sve preporuke.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2010.   #56
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Mala napomena za booking.com, da neko ne upadne u problem pred sam put. Neki od hotela vrse rezervaciju sredstava dva dana pred put, i mogu da otkazu rezervaciju ako sredstva na kartici nisu dovoljna.

Nisam licno koristio sistem, ali sam za par gradova ove godine rezervisao bratu smestaj sa mojom karticom, sve radi ok, hoteli su uvek bili prema njegovim ocekivanjima, mada sam primetio da bas nisu dobri za kombinacije gde idu i deca u sobu, skoro uvek je skuplje nego da se rezervise direktno preko rezervacionog sistema samog hotela.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2010.   #57
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja sam našao hotel preko booking.com a onda sam direktno kontaktirao hotel jer me je interesovalo šta tačno podrazumeva soba 3+1, te informacije nema na sajtu a već sam svašta video - neki hoteli zovu 3+1 ako imaš jedan queen size bed i 2 fotelje. Elem, pošto sam diektno kontaktirao hotel, tako sam i bukirao, tražili su broj cc ali nisu ništa ni rezervisali (iako je kartica koju sam dao isticala u junu, mesec dana pred moj dolazak) niti tražili bilo šta unapred - platio sam kada sam izlazio iz hotela.

Za one koji planiraju da rezervišu preko booking.com - preporučujem da obavezno čitaju komentare ljudi pošto su tamo najbolje informacije. Ok, ima onih koji se žale da im je orange juice bio gadan za doručak, to me ne interesuje i to ignorišem, ali ima onih koji totalno protivreče slikama hotela. Na slikama je sve uglancano i lepo a u komentarima piše da je nameštaj star 30 godina i da su sobe prljave. E to je važna informacija.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2010.   #58
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

ako ides sa decom, i moj glas je za Istru:

1. brzo se stigne
2. umerena klima
3. na plazama dosta sadrzaja za decu
4. Odlicni restorani sa "pristojnim" cenama
5. cisto more
Opatija, Pula, Rovinj
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 08. 2010.   #59
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Vratio sam se iz Istre nakon pet kvalitetno provedenih dana tamo. Utisci su veoma pozitivni, priroda je prelepa, primorski gradovi takođe (Rovinj, Poreč, Piran...). Put je neviđeno dobar (put, signalizacija, oznake, sve...), posle 1000+ km na hrvatskim putevima, povratak na srbijanski autoput je delovao kao odlazak u Avganistan.

Cene onako, deluje mi da su restorani za nijansu skuplji nego na grčkim ostrvima, ali su prodavnice zato jeftinije od Grčke i većina proizvoda je nama poznata (Merkator) tako da mahom ono što jedeš kući možeš da jedeš i tamo.

More, onako... Malo su me Egipat i Grčka razmazili pa nikako nisam mogao da se naviknem na stenovite plaže, mada je to i stvar ukusa. Voda je svuda bila dosta uzburkana pa se nisam baš naplivao. Izuzetak je bio sam Piranski zaliv gde je voda bila baš mirna.

U svakom slučaju, Istra mi deluje kao super destinacija za pred/post sezonu, kad nisu velike vrućine, prepodne se malo okupaš, a popodne jedeš sladoled i uživaš po Rovinju ili sl.

Poslednja izmena od mileusna : 25. 08. 2010. u 10:29.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku:
Staro 26. 08. 2010.   #60
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja se vratio posle 5500 km za 2 nedelje.

Lažu nas organi na više polja, prvo, treba viza za Tursku
Drugo, ne znam koji to koridor grade naši, možda neki vazdušni Nisam video praktično ni jednu lopatu od Niša do BG granice.
Treće, nismo najveće gradilište u Evropi - to je svakako Turska, ako se računa da je u Evropi.
I pored toga što su putevi prilično dobri, gde god kreneš nesto se radi, proširuje, kopa (mostovi, tuneli, putevi). Sami Turci gundjaju da je to zbog cene goriva, skoro 2 EUR za litar, ali definitivno se vidi gde idu pare.

Uslovi za vožnju su kao USA zapad - savršenstvo za road-trip, doduše treba malo pobeći od naseljenih krajeva, ali to je to.
Turci voze prilično normalno, osim seljo-tjuning lokalaca u Mirafjoriju i Regatama , dijaspore i naravno guranja sa taksistima po Istanbulu što je poseban doživljaj. Znači sve kao i kod nas

Jedino što ne postoji "normalna" radio stanica, na svim je ili neko versko (?) pojanje ili kao da slusaš kvalifikacije za pesmu Evrovizije u grupi od Grčka do Kazahstana. Da nismo nosili laptop sa rezačem satanističkih melodija, poludeli bi od radija.

Potpuno mi je jasno zašto oni nikad neće biti deo EU, ali to ne mora biti negativno za njih.
Drugi jedan svet, sa dosta predrasuda sa naše strane.

Bugarska izgleda raspalije od Srbije, barem kroz prozor auta. Platio sam preventivno 10 EUR jer sam vozio 107 umesto 80. U oko 4K Turske, nisam video sve zajedno 3 radarske kontrole. U BG su u žbunju tačno na svakih 25-35 km, od dosade sam merio još gore nego kod nas.

Poslednja izmena od srdjan : 26. 08. 2010. u 00:50. Razlog: stilske figure
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za MFP rex Hardware 16 10. 12. 2010. 21:30
Preporuka za VPS? vidak Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 27 09. 11. 2010. 23:31
Preporuka za ASP.NET VPS Marko Medojevic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 07. 10. 2010. 18:01
Preporuka: TV kartica ili TV f14Tr0n Hardware 5 18. 02. 2009. 12:30
Preporuka za hosting Pedja Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 19. 01. 2008. 23:29


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.