DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 07. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Nikola Tesla

Gledam ovih dana šta se dešava oko "proslave" 150 godina od rođenja Nikole Tesle, pa sam se načitao svakakvih gluposti, ali moram da izdvojim jedan jako duhovit, mada negativan i zloban, komentar koji sam pronašao na jutarnji.hr u tekstu o pra-pra-nećaku Nikole Tesle koji živi u Zagrebu danas:

Citat:
Tesla je doista otkrio trofaznu struju, ali je sve to dobilo smisao tek kad je Milošević otkrio izolaciju, a Arkan je bio nadaleko znan po postignućima vezanim uz uzemljivanje... Da svih njih nije bilo - ne bi svijet ličio na ovo danas...
A i mislim da Tesla zaslužuje bar jednu temu na ovom forumu
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 07. 2006.   #2
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Da ne duzim Tesla je car, ali nije umeo sa parama i tacka.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 07. 2006.   #3
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Mene malo nervira cela ta buka. Pri svemu tome kao narod nismo ni trunke zasluzni za njegov uspeh. Nit se skolovao kod nas, niti je ziveo ovde niti radio. Jeste on bio genijalan, ali ne vidim da to ima neke veze sa nama.
Sa druge strane kad pogledam sta su austrijanci radili kad je bilo 250 godina od rodjenja mocarta... mozda i treba da koristimo sve sto mozemo za samopromociju.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 07. 2006.   #4
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Sad sam bas odgledao emisiju o Tesli na Rts2 i wow..., jos sam pod utiskom (iako sam dosta toga vec znao o njemu).

@ Gruja
Sve to stoji, ali zemlja nam je bila i jos uvek je u takvoj situaciji da ne moze da podigne mozgove (talente) pa su primorani da odlaze.
Uzmimo za primer Anu Ivanovic, devojka ceo zivot trenira u inostranstvu pa je opet smatramo da je nasa i obratno.
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mi ovde ljude "smatramo da su nasi" tek kad uspeju generalno...

Elem, Tesla jeste bio genije, ali takodje i potpuno neprilagodjen excentrik i cudak. Zato mi malkice smeta sto u Srbiji svi znaju sve o Tesli, a recimo da pitas na ulici ljude ko je bio Pupin kladim se da pola ne bi imalo pojma cime se on bavio... a Pupin je imao bar isto kao Tesla, ako ne i vise bitnih i prakticnih pronalazaka, a uz to je dobio i Pulicerovu nagradu, bio omiljen medju drugim profesorima i studentima, pomagao Srbiju i svoje rodno mesto (gde mu se sad urusava i raspada kuca), itd... ali nije bio tako misteriozan i zanimljiv za novinare kao Tesla, pa zato niko nije pricao o Pupinovom tajnom oruziju E^3=0;
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #6
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

U svakom slucaju mislim da je dobro sto je ime aerodroma promenjeno u Nikola Tesla. Kad dodje stranac da odmah ima pozitivnu asocijaciju na zemlju.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #7
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

U vreme jubileja svi ga svojataju ("naš", "vaš", "njihov") i pokušavaju da njega, i nedvojebeno, njegov genij uzmu u nasleđe, prelazeći preko značajnih činjenica. Malo je smešno što ga i Srbijanci i Hrvati slave kao "srpskog velikana", ili kao "hrvatskog znanstvenika", jer je Nick sve gotovo sve ideje i zamisli ostvario kao amerikanac.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Delimično si u pravu, Gorane, iako je dosta radio i u evropi, istina je da je najvažnije napravio u americi, znači ne "sve". Zaboravljaš da je u ameriku otišao kao već afirmisan pronalazač, a to je morao negde da "ispeče".

Opet te priče, naš i vaš i svačiji, istina je da oni koji ga najviše svojataju imaju najmanje prava na to, ali je takođe istina da je Tesla uvek govorio da je srbin i promoviše srpstvo širom sveta, čak je i prevodio i objavljivao u americi pesme Jova Jovanovića Zmaja. Takođe je istina da je u Srbiji boravio samo par dana, kada je i dobio orden (već kao strani državljanin) a najstrašnija činjenica je da ga Hrvatska država prisvaja (čak i kao srbina iz hrvatske) u trenutku kada njegova rodna kuća propada a ceo kraj oko Smiljana, naseljen srpskim stanovništvom nema elektičnu energiju.

Dakle, sve su to nebuloze sa svih strana, videćemo šta će biti za 100 godina, pošto ionako svi tvrde da je Tesla čovek koji je mislio daleko ispred svog vremena. Možda ga i dostignemo za par vekova, bar po moralu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #9
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Hm, zar nije Nikolin otac bio pravoslavni svestenik?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 07. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

hrvati ga smatraju svojim jer je fakat rodjen tamo (pa je to verovatno imalo nekog uticaja na njega), mi smatramo da je nas jer je poreklom srbin (sto je isto bitna stvar, mada je u srbiji boravio svega par puta i to kao uveliko afirmisan naucnik), ameri ga nazivaju americkim naucnikom jer je opet cinjenica da je on bio amerikanac srpskog porekla, primio je njihovo drzavljanstvo, a takodje tek tamo je zahvaljujuci americkom kapitalu i tipicno jenkijevskoj ljubavi prema tehnologiji uspeo da napravi glavne pronalaske...u evropi to ne bi mogao... austro-ugara vise nema, mada bi i oni verovatno imali puno pravo da tvrde da je njihov, jer je ipak rodjen u tadasnjoj austro-ugarskoj i bez njenog odlicnog skolskog sistema bi verovatno ostao samo excentricni pastir...

A ja licno mislim da je cela ova prica glupa jer je Tesla i njegovo delo iznad svega tog moj-tvoj, nas-vas, njega to coveka prvog nikad u zivotu nije zanimalo... Tesla je deo svetske istorije, a ovo sve ostalo su smesni pokusaji malih isfrustriranih likova da svoje prazne zivote ucine vaznijim time sto je eto Tesla "njihov"...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Happy Birthday Nikola Tesla! Markok Linkovi 1 10. 07. 2009. 15:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.