DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 07. 2006.   #41
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Pre nesto vise od 2 godine sam za klienta iz Austrije koristio servere sa sledece loakacije
https://www.server4you.de/de/d/index.html
tada su bili katastrofa ali u medjuvremenu su se toliko poboljsali sto se tice kvaliteta veze i stabilnosti da je prosto neverovatno.

ja ih licnu nisam iznajmljivao jer koristim FDC za svoje potrebe ali dolazim u iskusenje da sve preselim na servere u DE
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 16:12.
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2006.   #42
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

tja, ja hvalio ev1servers, ali danas su me opasno iznervirali... imali su neko sranje sa napajanjima zbog chega je crkao disk na serveru... ok, oni su to zamenili, stavili novi disk i ponudili nam da ostave 48h stari disk da mi probamo da iskopamo prezivele podatke, so far so good, zvuci sasvim fino...

Medjutim onda, prvo su zaboravili da iskljuce default firewall tako da ja nisam mogao da pristupim serveru. Kontaktiram ih i kazem da ne mogu da pristupim, oni resetuju masinu i kazu evo sad moze (posto su iza firewalla oni mogu). Ja naravno i dalje ne mogu da se ulogujem, pa se zalim. Oni konacno posle 6 sati odgovore da su se zajebali, da im je vrlo zao i da je sad firewall iskljucen... Odem na server da pokupim podatke i shvatim da uopste nema starog diska u masini, postoji samo jedan jedini disk naboden... i sad sam opet poslao 5-ti support ticket danas, pa cemo da vidimo sta je sad bilo i ko se zajebao...

Ubedljivo najtezi deo administracije servera je naterati support da urade nesto pametno, umesto sto ni ne procitaju poruku nego samo rebotuju masinu sta god da se zalis...:/
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2006.   #43
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Zato sto support kosta.

Ko je jednom koristio rackspace nikada vise ne bi pomislio da prica sa likovima iz EV1 i da ih uopste smatra za support
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2006.   #44
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

^ najniza ponuda koju sam dobio od njih je bila 200 paunda. just for the record

inace, live support je bio bas ljubazan i sve naj-naj (sto nikako ne znaci da je takav i nakon kupovine). O njima samo reci hvale cujem i citam, ali previse je to za mene

@baic:
taj fdc: http://www.fdcservers.net/dedicated.html ?

Poslednja izmena od robi-bobi : 25. 07. 2006. u 13:59.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2006.   #45
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Da taj FDC imam sve samo reci pohvale za njih.

E sada da neotvaram novu temu hitno mi je potreban dedicated sa minimum 3TB transvera i minimum linkom od 100Mb/s, ali problem je sto host mora biti van USA.

Imate li neki predlog za iznajmljivanje servera u evropi, znam za server4you i jos desetak sestrinskih firmi, nisam imao direktnih kontakata sa supourtom pa vas molim da date neki predlog ako ste imali iskustva.

A da i da nebude sve to vam nudimo ali nemoze adult content.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 16:12.
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2006.   #46
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Vec sam ranije spomenuo WebFusion, evo jos jednom... Ostavljaju pozitivan utisak, posluju kao deo PIPEX Communications UK Ltd. Nalaze se u engleskoj (surprise! ), a nemeren protok nude samo za dedicated servere, i kace ih na 10mbit port (verovatno bi mogao da dobijes i veci speed ako im se obratis). Evo c/p sa sajta (u vezi nemerenog protoka..)

http://www.webfusion.co.uk/servers/

Citat:
No more bandwidth bills

Unmetered bandwidth = no speed restrictions = no more bandwidth bills!

Dedicated Servers help you manage your costs through the predictability of a fixed monthly charge for bandwidth consumption. As part of the Pipex group, we have the infrastructure and economies of scale to offer you a dedicated server with no monthly data transfer limits and no excess charges.

Your dedicated server will be connected to the tier one Pipex network via a dedicated 10Mb/s switch port, leaving you free to use as much bandwidth as you need at no additional cost.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2006.   #47
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Off Topic:
friend mi rece jednom:
"internet? tu ima leba samo ako prodajes igre i sex. posebno ovo drugo"
trenutno taj tip ima nekoliko (hiljade) sajtowa sa sex-related contentom, ne radi nista drugo i uzima pare koje ja samo mogu da sanjam
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2006.   #48
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Off Topic:
tako je bio i ostao upravu

__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2006.   #49
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Hvala zextra.

Vidim i da su cene prihvatljive, moracu samo da porazgovaram sa supourtom oko nekih detalja, preselicu 2 domena pa ako prezive i ja cu da ih hvalim

Sto se tice adulta ista prica kao i svuda ili kosis ili vodu nosis
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 16:12.
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
dedicated server na Atomu ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 13. 09. 2010. 20:54
Preporuka za UK dedicated server? teknoledge Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 24. 11. 2008. 16:17
Preporuka za digg/slashdot proof dedicated server teknoledge Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 10 09. 07. 2008. 15:36
Administrator za dedicated server Miloš Lalić Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 30. 10. 2007. 17:04
Potreban shared ili dedicated server Dejan Bizinger Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 19 08. 07. 2007. 01:32


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.