DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 05. 2010.   #1
miodragjokic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 11
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
miodragjokic is on a distinguished road
Default Openfund ponovo finansira startup kompanije iz regiona

Grupa grčkih osnivača OpenCoffee-ja, web preduzetnika i venture investitora je osnovala Openfund, čiji je cilj investiranje u preduzetnike sa inovativnim i svežim idejama širom jugoistočne Evrope. Tip investicije koje Openfund obezbeđuje je “seed” investicija, odnosno investicija za započinjanje razvoj inovativnih aplikacija i inkorporiranje. Ovaj fond finansira isključivo web projekte.

Više informacija na: http://www.adriatalk.com/openfund-po...je-iz-regiona/
__________________
_____________________________________________
krediti.rs
miodragjokic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 05. 2010.   #2
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

bacio sam pogled na ovo i postoji nekoliko zackoljica. traze 15% share-a za 25k e sto je nikakva investicija + timeframe od 4 meseca da se projekat lansira i pretvori u biznis sto je za ozbiljnije web projekte zaista zaista premalo + executive board koji sve vreme visi nad glavom...

mislim da onaj ko zaista trazi investitora moze mnogo bolje da prodje od ovog sto openfund nudi
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 05. 2010.   #3
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Pa ovo je vise za one koji nemaju ni tih 25K...

Generalno, ni meni ne izgleda primamljivo...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 05. 2010.   #4
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Poceli su sa 20% za 30K
Sad je 15% za 25-35K , sto je ipak malo bolje

Nije lose prijaviti se, makar samo da dobijes odgovor koji je detaljan i moze posluziti kao reality check.

Naravno, osim ako te nije frka da ne ukradu ideju, onda nista
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 04. 2011.   #5
dathanasiadis
novi član
 
Datum učlanjenja: 04.11.2010
Poruke: 3
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
dathanasiadis is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za dathanasiadis
Default

Sorry for noticing this conversation so late, but here's our reply anyway - I work for the Openfund

@xippi This year we changed the duration from 4 to 6 months so that there is more time. Also, as you can imagine the work is rather intensive so in this time it is possible to reach at least a pilot or proof of concept stage. That can then be used to grow and/or look for further funding. As for the board hanging over your heads, although we do get involved and provide hands on support, our role is of that of mentoring. This means that for most everyday work and decisions you're on your own and have full control.

@srdjan Believe me when I say that our hands are so full that we don't have time to develop Openfund and its projects, let alone 'steal' your idea and work on it on the side. Furthermore, something like that would be quickly made obvious and you have to remember that our name and professional cred is on the line here.

(Reply given using Google Translate, so apologies in advance for any misunderstandings)

Would love to see you all apply to our new Openfund round at http://theopenfund.com - deadline is Apr 30. You can contact me for clarifications @ da@theopenfund.com

Dimitris
dathanasiadis je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2011.   #6
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

@dathanasiadis,

My comment had same meaning as yours.

Obviously Google Translate can't handle well bits of sarcasm. Now there's an idea
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2011.   #7
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Nije lose prijaviti se, makar samo da dobijes odgovor koji je detaljan i moze posluziti kao reality check.
upravo tako, ja sam se prijavio prosle godine, i dobio moze se reci opsiran odgovor (od jednog clana odbora, ili kako to vec zovu, druga dva su bila kratka, - "ovo sto si smislio ne pije vode.") zasto oni smatraju da to nije dobra ideja, ...

no i pored svega toga su mi ukazali koje stavke mogu da se poprave i da bih ipak na kraju uzeli predlog u razmatranje, naravno sa svim ostalim prijavama zajedno. sto ja kasnije nisam uradio ... no to je druga prica
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" [nq] za poruku:
Staro 18. 05. 2011.   #8
Milos Jankovic
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Milos Jankovic
 
Datum učlanjenja: 17.05.2009
Lokacija: Smederevo-Beograd
Poruke: 28
Hvala: 8
1 "Hvala" u 1 poruci
Milos Jankovic is on a distinguished road
Default

Završen je prvi krug selekcije.
Nismo prošli. http://shloger.posterous.com/
Ima li nekog iz Srbije da je prošao?
Milos Jankovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2011.   #9
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Mi smo u prosloj turi stigli do intervjua, ali takodje nismo prosli.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2011.   #10
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

@Milos Jankovic

Izgleda kao da ste odustali jer niste dobili ova konkretna sredstva od Openfunda. Medjutim ako stvarno verujete u tu svoju ideju, a to je valjda i osnov i preduslov startupa, nista vas ne sprecava da sami razvijate projekat, i da dalje trazite investicije na drugom mestu. Nije Openfund jedini investitor, mozda ce neki drugi biti zainteresovan da finansira taj projekat.

Pored toga svaki investitor ima svoje specifične ciljeve i interese pa nesto finansira ili ne, te razloge vi (verovatno) ne znate. A to nije ralog da se ne traže sredstva na drugom mestu.

Hocu da kazem, ako mislite da imate dobru ideju, gurajte to kako znate, izgleda mi da imate aktivan stav a to je bitno. Tražite dalje investitore, finansirajte sami, tu ideju ili neku bolju To je valjda i neka suština startupa.

Ne bi bilo loše da svi koji su učestvovali napišu neki detalj o kvalitetu samog feedbacka koji se dobije od njih.

Poslednja izmena od Gargoyle : 19. 05. 2011. u 17:17.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
The Openfund extends its fourth call for online startups dathanasiadis e-Business 3 09. 04. 2011. 19:23
B92 (ponovo) bluesman e-Business 27 20. 02. 2010. 00:03
Banke regiona, Global Banks nesk007 e-Business 10 13. 04. 2008. 00:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.