DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Web design, Layout, User Interface
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web design, Layout, User Interface Dizajn tehnike, user interface

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 10. 2009.   #1
CyberCat
Maja Vasić
Na probnom radu
 
Avatar CyberCat
 
Datum učlanjenja: 21.11.2008
Poruke: 28
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
CyberCat is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za CyberCat Pošaljite poruku preko Skype™ za CyberCat
Default Radionice za Web dizajnere/kodere?

Da li kod nas postoje radionice na kojima iskusni web dizajneri i HTML/CSS koderi drže radionice kao što to rade na primer na http://webradionice.com?

Do skoro sam u školi kompjutera predavala Web dizajn (pre bih rekla držala obuku) ali je to sada postalo nemoguće jer za 2 nedelje ne možeš ljude naučiti ni osnovama. Razlozi su dobro poznati - preobimno štivo, malo vremena.

Ima li toga, da li je bilo i ima li ideja kako bi se moglo organizovat? Zvati Alena Grakalića i Marka Dugonjića? Jako mi se dopada ideja o radionicama.

Mada, moram priznati i da cela ova tema proizilazi iz toga da moram da pravim predlog za novu obuku za web dizajnere ili ih nazovite kako hoćete. Ljudi hoće da nauče da prave sajt, šta im dati, kako ih (sada) naučiti?
__________________
Dnevnik jedne Cyber mačke
CyberCat je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" CyberCat za poruku:
Staro 20. 10. 2009.   #2
B@NE
Branko Pajić
Na probnom radu
 
Avatar B@NE
 
Datum učlanjenja: 03.11.2007
Poruke: 17
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
B@NE is on a distinguished road
Default

Koliko sam upoznat sa stanjem u Srbiji takve ili slične radionice trenutno ne postoje. A ideja je skroz na mestu, to bi nam zaista trebalo, pa zašto da se nešto i ne organizuje sa Alenom i Markom. Ljudi imaju iskustva i poznaju struku dobro, ali verujem da ima i ljudi u Srbiji stručnih za to, npr. na ovom forumu.
__________________
Personal Blog | Twitter
B@NE je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #3
CyberCat
Maja Vasić
Na probnom radu
 
Avatar CyberCat
 
Datum učlanjenja: 21.11.2008
Poruke: 28
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
CyberCat is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za CyberCat Pošaljite poruku preko Skype™ za CyberCat
Default

Oni za tu ideju rekoše ako bude interesovanja, napraviće radionice i ovde.
__________________
Dnevnik jedne Cyber mačke
CyberCat je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2009.   #4
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

Ja sam za

Zasto cekati njih? Neko od strucnih ljudi sa ovog foruma trebalo da razmislja na tu temu, ako uopste imaju zelje da se "bore" sa "neznanjem" polaznika kursa

Mislim da kod nas jos uvek nije moguce organizovati obuku tipa: "ja nemam pojma nista, a hocu da naucim da pravim sajt" Kao sto si vec rekla gradivo je preobimno, i nemoguce je to prilagoditi nekom optimalnom vremenskom periodu. Da bi nekog ko nema pojma naucio samo "osnove" HTML/CSS i Photoshop (oblasti koje web designer treba odlicno da zna) treba veliki fond casova, pa mislim da bi tako nesto pre moglo da funkcionise na nivou skole koja se radovno pohađa.

Sa druge strane usko specijalizovani kursevi mogu da upotpune znanje onih osoba koji vec imaju vise od osnovnog poznavanja navedenog, ubrzavajuci sticanje onog znanja za koje bi polaznicima trebao duzi vremenski period da savladaju sami.
Tu prvenstveno mislim na onaj deo kada neko ima "srednjeg" nivo poznavanja oblasti, a treba da predje na "srednji-napredni" i kasnije "profi" nivo.

Samim tim kursevi bi bili 100% efikasni jer bi svako dolazio na one kurseve u oblastima u kojima ima "slabije" znanje.

P.S. A opet gledajuci sa druge strane program sa http://webradionice.com/ mislim da je jedan dan malo za wordpress + jquery. i dalje deluje kao opsti kurs, citiram:

"08:45–09:45 WordPress: Teoretski uvod i izrada koncepta projekta" Onoga ko se bavi web designom sigurno ne interesuje teorija i kako se instalira wordpress (to je bar lako), vec konkretni primeri kako se dizajnira, problemi i sl. zar ne?

Ja sam vise za kurseve tipa:

"CSS - IE, opera, chrome bugs"
"Photoshop - pen tool"
"Photoshop - manipulacija kanalima" i sl.

Poslednja izmena od Mixa032 : 22. 10. 2009. u 14:44.
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Mixa032 za poruku:
Staro 22. 10. 2009.   #5
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Macko tesko ce ti ici sa pravljenjem programa, ja sam predlagao ali nije proslo.

Ono kako bih ja napravio da se nesto pitam:
2 nedelje HTML i uklapanje elemenata u HTML (teorija dve kolone, tri kolone i tako to)
2 nedelje PHP-a dobro savladavanje osnova (obavezna obuka trazenja resenja po netu, koji forumi, koja dokumentacija, kako se pretrazuje)
1 nedelja Joomla (funkcionalnost, sta su moduli, add-ons, uklapanje u dizajn)
1 nedelja pravljenja modula za Joomlu (primenjen PHP-a)
1 nedelja Projekat

Mislim da je bilo mozda jos nesto, ja sam to bas hteo da proguram ali....

Macka i ja smo radili u istoj skoli
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2009.   #6
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

"1 nedelja Joomla (funkcionalnost, sta su moduli, add-ons, uklapanje u dizajn)
1 nedelja pravljenja modula za Joomlu (primenjen PHP-a)"

? kad moram da kazem rofl

Da mi je znati zasto se ljudi loze na jedan od najprljavijih cms-ova... (ok, verovatno nedostatak konkurencije na tolkom simple nivou).
Ako vec nekoga necemu treba uciti onda ga treba uciti stvarima koje su primer kako treba raditi, a ne primer kako ne treba raditi.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2009.   #7
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Ne slazem sa tobom. Ja sam misiljenja da ljudima bas treba pokazati i kako ne treba raditi. Jer postoji sansa da tako nekad krenu da rade, pa da odmah znaju da to ne treba tako... Ovako ce novajlije ostati uskraceni za to inicijalno znanje.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2009.   #8
CyberCat
Maja Vasić
Na probnom radu
 
Avatar CyberCat
 
Datum učlanjenja: 21.11.2008
Poruke: 28
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
CyberCat is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za CyberCat Pošaljite poruku preko Skype™ za CyberCat
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Macko tesko ce ti ici sa pravljenjem programa, ja sam predlagao ali nije proslo.

....

Mislim da je bilo mozda jos nesto, ja sam to bas hteo da proguram ali....

Macka i ja smo radili u istoj skoli
Znaš o čemu pričam

Problem je u tome što su do sada za kurs bili zainteresovani ljudi koji ne znaju mnogo, čak imaju vrlo malo predznanja i iskustva u surfovanju i upotrebi emaila. Njih je strašno teško naučiti čak i osnovama.

Drugi problem je što bi kursevi koji obuhvataju više od čistog HTML-a koštali mnogo novaca i zato mi je ideja da se ide sa radionicama.

Kada bi kolege koji CSS "drže u malom prstu" pravili radionicu ja bih bila u prvim redovima da ih slušam. Moje znanje CSS-a nije toliko dobro ali sam recimo (po slobodnoj proceni) napredni nivo.

Photoshop nije problem, za to se može napraviti milion radionica, tu obuku imamo i to je ok.

PHP i Joomlu ne bih mešala u startu. Iskustvo je pokazalo da kada pokažeš ljudima šta znači praviti sajt, opredeljuju se ili za grafiku ili za kodiranje. Posle sami biraju šta će da nastave.
__________________
Dnevnik jedne Cyber mačke
CyberCat je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2009.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

MIslim da bi siroj publici mnogo vise znacilo da znaju kako da rade (napredno) sa wordpressom nego sa joomlom
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 23. 10. 2009.   #10
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Dobro ok slazem se da je Joomla trash moze i wordpress, u svakom slucaju neki siroko proihvaceni CMS/Blogengine.
Ovako ce uvideti kompletan proces rada kako funkcionise i moci da krenu sa necim.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje za dizajnere: Što "Horizontal tracking: 200 ems" znaći ? misko_ Web design, Layout, User Interface 5 01. 04. 2009. 17:53
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 11:35
Designers toolbox - Za grafičke dizajnere Mr.Paja Linkovi 0 26. 07. 2007. 13:24


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.