DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 10. 2010.   #1
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default Pokloni kao deo šeme lojalnosti

Kako veći deo DPT ekipe pripada muškom delu populacije, molim za pomoć i pogled iz muške perspektive. Da ne bude zabune, to ne znači da ženski deo DPT ekipe nije pozvan da se uključi.

Šta je po vama dobar promotivni poklon, koji bi vam prodavac koji ceni vaše poverenje i lojalnost poslao kao znak pažnje i poštovanja?

Osveživač za auto?
Privezak za ključeve?
Šolja?
Kišobran?
Kačket?
Majica?
Torbica?
Ili nešto osmo?

Unapred se radujem duhovitim komentarima i kreativnim predlozima

P.S. Namerno sam stavila temu u ovaj podforum jer verujem da po svojoj suštini tu i spada. Ako sam omanula, preselite je gde smatrate da je bolje.
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #2
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

naglasi da se radi o gumama
t.j. njihovim kupcima

odi teja najmnogo bi se zaraduval na kisobran, jer dji stalno gubim
solja, majica, torbica, kacket - sve je to isuvise licno i tesko da ces pogoditi ukus vecine kupaca
osvezivac dodje i prodje
privezak svi imaju

takodje kisobran moze biti dovoljno veliki da mali (ali mali!) logo ne smeta a opet bude vidljiv
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #3
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Najbolji promotivni poklon je popust!

ili možda ne... jer... zašto bi nešto poklanjala?
Ono što je za nekog poklon za tebe je trošak koji moraš da uračunaš u prodajnu cenu čime tvoj proizvod postaje skuplji u odnosu na konkurenciju.

Još jedan razlog zašto ne bi trebalo da se poklanja jeste to što vas čeka sjajan period u sledećih godinu - dve.
Manji deo kupaca je već počeo da kupuje zimske gume a svi ostali će morati da se iznenadno otvore i urade to već sledeće jeseni.
Povećan profit zbog ove intervencije države treba ulagati u razvoj novih poslovne aktivnost a ne u marketing, plate ili prezentaciju.

Pre bilo kakve odluke o promotivnim poklonima firma bi trebala da ima definisane ciljne grupe kojima se obraća i politiku cena proizvoda koje nudi.
Jasno analizirane karakteristie ciljnih grupa daju uvid u to da li su kupci skloni lojalnosti (kupovini kod iste firme) ili im je taj aspekt nebitan.
Možda bi korisno bilo da kupcima koji po drugi put kupuju kod vas dajete promotivan poklon jer je to ona grupa kojoj je bitna lojalnost.

Još jedan parametar jeste vaša komparativna prednost u odnosu na konkurenciju. Komparativna prednost je u prevodu, razlog zašto će kupac da kupi baš kod vas a ne kod vašeg konkurenta. To znači da komparativna prednost ne bi smeo da bude poklon jer je to zaista tanko da bi se dugoročno razvio posao a ukoliko takvu prednost nemate onda je to prvo pitanje koje treba sebi da postavite pre bilo kakve dalje akcije.

... ufff... ima toga još... al da ne preterujem...
vidak je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" vidak za poruku:
Staro 22. 10. 2010.   #4
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Ukratko, složio bih se sa Vidakom oko poklona. Ja sam redovni kupac guma, kao i nekih drugih stvari i usluga. Recimo, SezamPro mi daje 10% popusta kao lojalnom korisniku. To cenim više od ma kog poklona (naravno da kod usluga procenti mogu biti veci nego u trgovini, ali princip je bitan).
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #5
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Od navedenih ja bih se opredelio za osveživač ali kao što Robi reče, to kratko traje.
Obzirom da su vozači u pitanju, i lepa, kožna futrolica (ili kako se već zove) za saobraćajnu i vozačku je dobra. To se vremenom pohaba pa svima zatreba nova a traje više od godinu dana tako da ima duži efekat.
__________________
Neparno 10
acca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #6
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Najbolji promotivni poklon je popust!
Da, slazem se...evo kako su to resili clanovi legendarne grupe TNT iliti Alan Ford serijal.
Citat:
Snižene cijene:
ulaznica: 1 dolar
bogalji: 1/2 dolara
gluhi: 30 centa
slijepi: 20 centa
slijepi i gluhi: 50 centa
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 24. 10. 2010. u 15:48.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #7
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

A sad ozbiljno.
Prigodan poklon bas za vase kupce...tyre presure gadget
Davno mi je bas to poklonjeno, samo je mehanicki u obliku olovke. Imam ga i danas.
Ovi noviji su uglavnom elektronski, nije bas jeftin poklon ali bio bi namenjen najvernijima.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #8
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Hvala na odgovorima!

Slažem se sa vama da je popust, nagradni poeni i slično najbolji poklon za lojalne kupce, ustvari smatram to osnovnim principom koga se treba držati kad su šeme lojalnosti u pitanju. Mislila sam da će naslov teme biti dovoljan da ovo razjasni, ali sam očigledno podbacila.

Ono što je mene zanimalo jeste čemu bi se bi kupac (koji je već na neki način redovno nagrađen popustom) najviše obradovao gledano iz vaše perspektive?

@robi-bobi: i moj favorit je kišobran, trenutno razmišljam o crnom ili tamno sivom sa diskretnom url adresom u narandžastoj boji
@acca: ove futrole za vozačke su odličan predlog, toga se uopšte nisam setila
@3banchi: hvala na podsećanje na ovu korisnu stvarčicu

Anyone else care to join?

Poslednja izmena od Miljana : 24. 10. 2010. u 21:54. Razlog: Slovna greška
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #9
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Jednokratni pokloni ne znače ništa (barem meni)

Radije napravite bazu korisnika, neka vam ljudi ostave lične podatke, svaka naredna kupovina 5-10% popusta i imate klijente za cijeli život...

Na prvi pogled djeluje kao gubitak ali nije, jer kvantitetom izbijete gubitak... Takođe, zaposlite profesionalnog vulkanizera da ponekad napiše neki članak na sajtu, odgovori na pitanje, itd itd.

Ili recimo da poklonite besplatan pregled trapa... to ne košta puno, a znači kupcime više nego da im pečeno prase poklonite...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku:
Staro 24. 10. 2010.   #10
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Mi smo uvek poklanjali zidne kalendare, to uvek treba, uvek ima deo zida koji je prazan, i nekoliko ukucana svaki dan mora da procita ime sajta.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
PHP klasa od XML šeme jablan PHP 1 06. 09. 2007. 12:45


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.