DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 02. 2007.   #41
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Stani malo... gledam nesto ovaj cek, pa mi jedna svar nije jasna:

Slovima: "THE SUM OF: ONE THOUSAND FOUR HUNDRED TWO AND 42/100 U.S. DOLLARS"

A malo iznad, desno, pise: "USD 1.203,42"

Kakva je ovo razlika od 199 dolara? Il' se meni cini, il' se kolega Nedim malo zbunio u Photoshopu?
__________________

oliver je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #42
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Nedim Dedic
Niko nije zaradio neki veliki novac preko Google Adsense-a.
ma da, mi smo ovde sve altruisti, drzimo sajtove iz ciste ljubavi prema ovom poslu...

i da zaista, a zasto ti se razlikuju one 2 sume na cheku, koja je od njih tacna ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #43
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

hihihi... (kiseo osmeh) Ja nisam ni pogledao attachment, želim da verujem ljudima, ali Nedime, prijatelju, izgleda da si bar u jednom 100% u pravu:

Citat:
Originalno napisao Nedim Dedic
Zasto, kada neko sa ovih prostora pocne da zaradjuje malo vece kolicine novca svi misle da je ubleha, da vara ili nesto drugo ???
Mislim i ovo je cudno pitanje, gledajuci na historiju, jer mi sami sebi ne vjerujeme, pa sam vjerovatno zbog toga i postavio pitanje
Samo još da sačekamo da neko stvarno počne da zarađuje... Ili je tih $199 razlike otišlo u humanitarne svrhe pa zato bizi kaže da si dobar čovek?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 16. 02. 2007. u 12:35.
bluesman je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #44
Nedim Dedic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2007
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Nedim Dedic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
Stani malo... gledam nesto ovaj cek, pa mi jedna svar nije jasna:

Slovima: "THE SUM OF: ONE THOUSAND FOUR HUNDRED TWO AND 42/100 U.S. DOLLARS"

A malo iznad, desno, pise: "USD 1.203,42"

Kakva je ovo razlika od 199 dolara? Il' se meni cini, il' se kolega Nedim malo zbunio u Photoshopu?
Svaka ti cast na dobrome oku
Da check jeste pogresno ispisan slovima, no nisam htjeo da skrecem paznju jos i na to jer bi se odmah ustanovilo da sam nesto radio u Photoshopu, jer zaista nisam.
Zato sam i prilozio dodatni podatak o danasnjoj zaradi.
Ja iskreno kada sam primio check nisam obracao paznju na ono sto pise slovima i moram priznati da sam bio u iskusenju da i to obojim crnom bojom kako ljudi ne bi dodatno pogorsavali ovu komunikaciju.
Kada mi je Arnel prilikom pokazivanja checka ukazao na gresku pozvali smo centralu Google-a u Cirihu, a zatim preko njih kontaktirali Google Adsene tim, kojemu sam obrazlozio u cemu je problem.
Bitna je cinjenica sam kod korisnika i ukupan iznos, tako da to nije stvaralo nikakve dodatne probleme i nadam se da nece prilikom isplate.
Naime, pravi razlog zasto odmah nisam poslao check kao attachment bio je i taj svakako.

No, ukoliko neko zaista ima zelju da usitinu vidi zaradu kako se ne bih ovdje vise pravdao ili pak ponovo bio pogresno shvacen pozivam ga da mu dam pristup preko VNC servera i da mu otvorim Google Adsense Control Panel kako bi uistinu imao uvid u ovaj iznos.

I google je google pa pravi greske.

Pozdrav
Nedim
Nedim Dedic je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #45
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Nisam hteo da se mesam ali....

Google ne moze da pogresi u kucanju ceka jer to radi masina a ne covek.
Dzordz je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #46
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

To rade golubovi, koliko se sećam :-)
noviKorisnik je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #47
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

jesam ja jedini koji vidi da ovom liku treba zabraniti da zivi brate mili koliko ti lazes

Kada sam ovo video prestao sam da citam temu. Znaci na njegovom ceku famoznom brojevima pise: 1203,xx a slovima: ONE THOUSAND FOUR HOUNDRED TWO...

Dalje... posle ovoga malo detaljnije zagledam ime Nasim Dedic na ceku i ucim da je to DODATO RUCNO.

Brate mili koga ti mislis da lazes ? idi pokri se usima....

BTW
sacuvao sam sliku iz ATT tako da nebi bilo uklanjanja istog.. ako bude ja cu je opet postaviti
cvele je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #48
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Jos nesto da dodam posto sam sada procitao i odgovore koji su ovo provalili pre mene

NIJEDNA BANKA ti nece unovciti cek ako je kako ti tvrdis greskom ispisana pogresna suma slovima...

----

Opet skrecem paznju pogledajte ime kako je ispisano kvaran ti fotoshop nasime


Off Topic:
pogledah slucajno vremena postova sve same nocne tice
cvele je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #49
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

a zar amerikanci nemaju decimalnu tačku umesto decimalnog zareza?

iznos na čeku je 1.203,42, a trebalo bi (po amerikanskom ) da piše 1,203.42

ispravite me ako grešim.
phatsa je offline  
Staro 16. 02. 2007.   #50
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Evo upravo gledam u google cek - regularan ovaj put jelte - cifre se po americki pisu 1,230.34 a ne kao sto je covek napisao. A sto se tice razlike u cifri slovima za to nemam komentar .
artur_dent je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 06:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 02:07
koji cpc postoje osim adsensa buksula Marketing i SEO 26 08. 09. 2007. 04:03
Jedinstveni blog servis na ovim prostorima Djuki Opušteno 33 28. 07. 2006. 09:56
Krtica - prvi digg klon na ovim prostorima mungos Opušteno 6 15. 05. 2006. 15:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.