DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 10. 2010.   #641
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku

Pominjao sam o porez jer se na sajtu CINS http://www.cins.org.rs/ pominje priliv novca od 550.000 eura delom sa računa offshore kompanija a nigde nisam našao objašnjenje za tu situaciju za koju su mogući sledeći scenariji 1. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na račun svoje firme u Srbiji. 2. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na privatne račune u Srbiji. 3. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na račun svoje firme u Srbiji. 4. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na privatne račune u Srbiji.
Nema više optužnice na onom linku, verovatno su u pitanju neki servisi za prebacivanje novca poput moneybookers. Nije to bitan deo. Da su imali svoju offshore firmu svega ovog ne bi bilo.

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Nažalost, ostaje mogućnost i da su stavke optužbe pravno valjane
Da li je optužba pravno valjana odlučuje sud i to se računa.

Citat:
... čini mi se da ima ljudi koji se emotivno ne slažu sa mojim stavovima. Ako je tako, dovoljna je jedna PP i neću dalje učestovati u ovoj temi.
Ma nije to, nego ljude mrzi da ponavljaju jedno te isto što je već komentarisano u prethodnih 60 strana. Osim toga nije ovo mesto gde se komentariše logika države, šta je zakonodavac hteo on je to napisao u zakonu. Da je zakonodavac hteo drugačije, napisao bi drugačije. Imaju tamo neki mudri ljudi u skupštini koji čitaju novine i promišljaju o tome.

Poslednja izmena od Markok : 10. 10. 2010. u 00:47.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 10. 2010.   #642
Manja
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.08.2010
Poruke: 27
Hvala: 8
12 "Hvala" u 5 poruka
Manja is on a distinguished road
Default kojesledeci.com

Evo ko zeli malo da cita, a to vec nije ucinio, http://www.kojesledeci.com a i da jeste uvek ima novih postova!

I jos jedna stvar koju konstantno zaboravljam,

Hvala vam svima na podrsci i na trudu, da li su odgovori pozitivni ili negativni za nas, ne pogadja nas bas puno, ali je bitno da svakog dana mogu videti da nismo sami u ovoj prici!!

Hvala!!

Poslednja izmena od Manja : 10. 10. 2010. u 02:06. Razlog: zaboravih link
Manja je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Manja za poruku:
Staro 10. 10. 2010.   #643
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Baš tako, to su "tekovine" ove duge teme, po meni pozitivne i značajne. Ako možemo da napravimo još koji korak napred dobro je, ako ne možemo (a čini mi se da mi dalje od ovoga ne možemo), onda treba ostati na ovim zaključcima i sačekati neke nove informacije, razvoj događaja i sl.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dacha za poruku:
Staro 10. 10. 2010.   #644
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Bio je post iznad mog, ali se autor izgleda predomislio.
Možda je onda najbolje obrisati i ova moja dva posta?
dacha je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dacha za poruku:
Staro 10. 10. 2010.   #645
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Bio je moj post, nisam se predomislio nego sam shvatio da sam to isto već napisao ranije, a i drugih 10 ljudi je pričalo istu priču samo na drugo način. Sve što sam hteo da kažem je da se ne bavimo sa "šta bi bilo kad bi bilo, offshore, ovo-ono" nego imamo konkretne tačke optužnice od kojih bar za "organizovanje igara na sreću" treba dokazati da je netačno, čime pada i ostatak, ako sam ja dobro razumeo ove "pravnike".

Vrtimo se u krug i počeli smo da se bavimo fantazijama umesto konkretnim slučajem. Ako neko ima potrebu da širi teorije, nije nikakav problem - neka pokrene novu temu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2010.   #646
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Ne znam da li je izvodljivo, ali bilo bi super kad bi neko tweetovao sa suđenja.
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 19. 10. 2010. u 19:49.
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2010.   #647
pbogdanovic
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 02.12.2006
Poruke: 42
Hvala: 0
7 "Hvala" u 3 poruka
pbogdanovic is on a distinguished road
Default

Niko da se javi za tweet? Ima li nade da se neko ipak dobrovoljno prijavi?
pbogdanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2010.   #648
Kolkat
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.10.2010
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Kolkat is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Bio je moj post, nisam se predomislio nego sam shvatio da sam to isto već napisao ranije, a i drugih 10 ljudi je pričalo istu priču samo na drugo način. Sve što sam hteo da kažem je da se ne bavimo sa "šta bi bilo kad bi bilo, offshore, ovo-ono" nego imamo konkretne tačke optužnice od kojih bar za "organizovanje igara na sreću" treba dokazati da je netačno, čime pada i ostatak, ako sam ja dobro razumeo ove "pravnike".

Vrtimo se u krug i počeli smo da se bavimo fantazijama umesto konkretnim slučajem. Ako neko ima potrebu da širi teorije, nije nikakav problem - neka pokrene novu temu.
Poenta sve te buke koja se digla kada su oni uhapseni i jeste bila da se ljudi nateraju da razmisljaju ovako (mislim na podebaljni tekst)...

Nema sta oni da dokazuju... Ja koliko znam oni se brane, a na drugima je da dokazuju...
Kolkat je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #649
Manja
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.08.2010
Poruke: 27
Hvala: 8
12 "Hvala" u 5 poruka
Manja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Kolkat Pogledajte poruku
Poenta sve te buke koja se digla kada su oni uhapseni i jeste bila da se ljudi nateraju da razmisljaju ovako (mislim na podebaljni tekst)...

Nema sta oni da dokazuju... Ja koliko znam oni se brane, a na drugima je da dokazuju...
Na nasu veliku zalost u zamlji Srbiji se nevinost DOKAZUJE!!

Ponedeljak 25.10.2010. u 13h Palata Pravde, sudnica br. 7.

Hvala na podrsci.
Manja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #650
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Hoće li neko da napiše izveštaj sa suđenja?
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 20:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.