DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 03. 2011.   #1
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default Laptop za web dev

Da li neko ima iskustva sa ovim laptopom http://www.itsvet.com/proizvod/sony-...laptop/13/3884. Bilo kakav info dobrodosao.

Ono sto mi je bitno su sledece stvari:
1. Baterija - sto duze to bolje ... procitao sam negde da moze da drzi i do 3.5h, u sta bas nisam siguran.
2. Na njemu bi isao Linux (pre njega FreeBSD ako moze lepo da radi). Da li se je neko susretao sa ovom kombinacijom?
3. Zbog Intelovog procesora i Nvidia grafike, trebalo bi da se manje greje od AMD/ATI kombinacije, sto mi je takodje bitno.
4. Treba mi za web dev. Dakle vrlo je bitna stabilnost i pouzdanost. Uptime dnevni ocekivani ~14h.
5. Da li ako se neko susreo sa ovim VAIOm, zna da li moze kod nas da se nadje u drugoj boji ... na sajtu koji sam dao je boja za devojcice
6. Kakva mu je zavrsna obrada? Valjda ima aluminijumski deo, pa onda ne bi trebalo da ne krca i pucka. Mada to samo videh na YT.

Backup opcija bi bila http://www.itsvet.com/proizvod/hewle...laptop/15/5125. Mada ovaj model ima integrisanu INTEL HDIGP/1696MB grafiku. Ista prica vazi i za njega kao i za Sony.

Ako neko ima neki drugi predlog, neka puca

Hvala unapred.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 03. 2011.   #2
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

14.1" displej...

hm hm
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 03. 2011.   #3
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Yup

Cenim ga da ce biti u redu. Bitna mi je i portabilnost, a kako ne bih isao na 13.3" varijantu, odlucih se za 14".

//EDIT
Samo nemoj neko da kaze, a kolika je to razlika izmedju 14" i 13.3"
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 13. 03. 2011. u 23:37.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 03. 2011.   #4
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku

Ono sto mi je bitno su sledece stvari:
1. Baterija - sto duze to bolje ... procitao sam negde da moze da drzi i do 3.5h, u sta bas nisam siguran.
Uh...baterija sa trajanjem od 3,5 sta je bio standard pre 4-5 godina.
Svaka srednje jaka masina je pogodna za to sto trazis...web dev nije nikakva posebna referenca za izbor masine a pogotovo boje kucista.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 03. 2011.   #5
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

web dev na 14", no way

Minimalno 17,3" a za udoban rad 18", 14" samo kao e-book
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 03. 2011.   #6
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Uh...baterija sa trajanjem od 3,5 sta je bio standard pre 4-5 godina.
Ovo te nisam najbolje razumeo.

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Svaka srednje jaka masina je pogodna za to sto trazis...web dev nije nikakva posebna referenca za izbor masine a pogotovo boje kucista.
Generalno to sto trazim, trazim izmedju ove dve ili nekih slicnih performansi (pa i dizajna).
A laptop u pink boji sigurno necu da koristim
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 03. 2011.   #7
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Djuki Pogledajte poruku
web dev na 14", no way

Minimalno 17,3" a za udoban rad 18", 14" samo kao e-book
Pa ne znam sta da ti kazem ... ja zadnjih godina koristim laptopove od 15" i rade mi posao. Par dana sam probao i MBP 13.3" i on mi je komotan za rad. Tako nadjoh neku zlatnu sredinu od 14".
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 03. 2011.   #8
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

U vezi trajanja baterije...
Hocu reci da danasnje masine uglavnom nude baterije trajanja do 6 sati.
Ne znam koliko si imao iskustava sa kupovinom laptopova ali bi ti preporucio da obratis paznju na deklarisano trajanje baterije i broj celija.
Pre 6 godina sam ovde kupio Asus a3 serija sa deklarisanom baterijom od 180 minuta.
Cim sam ga ukljucio kuci powermetar mi izmeri upola manje, 90 min.
Odem do prodavca i reklamiram...a oni ce meni "znate to je baterija sa 4 celije"!
Ja njima kazem, "znate ja ne brojim celije nego ste vi deklarisali 180 min to sam platio i to zelim"!
Nakon visesatnog ubedjivanja do najvese instance pristali su da mi zamene bateriju sa 8 celijskom i to na njihov trosak. Naime, nasi kad uvoze konfiguracije gledaju da uzimaju najjeftinije za nase trziste i onda vacare na te gluposti. Na kraju su morali uvesti tu bateriju. Cekao sam 15 dana ali sam bio uporan.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 03. 2011.   #9
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Pa relativno jesam imao iskustva sa laptopovima. Zadnje 4 godine radim iskljucivo na laptopu.
Nije mi bilo jasno sta si prvo hteo da kazes ali sada je ok.
Ja npr. trenutno na HP Compaq imam bateriju koja veoma slabo traje iako je deklarisano 3-4h (da je ne skidam). I to mi je druga nova baterija. Traje jedva 1h, posle 6 meseci koriscenja - sa 6 celija.
Kako oba modela koja sam gore naveo imaju sa 6 celija bateriju, a manji ekran i drugaciji procesor od mog AMDa na HPu (neki Intel sto kao mnogo stedi energiju), moguce je da imaju vecu autonomiju (posto su ovih 3.5h sa nekog reviewa).

Inace kada sam menjao tu drugu bateriju, pitao sam da li imaju sa 8 celija. Rekose mi ta ti ne treba, dovoljna ti je sesto celijska. Sta da kazem

Znam za te njihove tips & tricks. Ali posto si imao zivaca, trud ti se isplatio. Svaka cast. Ja tesko da bih imao volje da se ubedjujem sa njima.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 03. 2011.   #10
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Ja sam sebi za posao kupio pred Novu godinu (Sony je u USA davao veliki popust) SONY VPCEB390X (15.5", 4GB DDR3/1066, Standard capacity battery, Intel® Core™ i3-370M processor 2.40GHz, Intel® Graphics Media Accelerator HD, Blue Color, Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit, 500GB 5400rpm) i mogu ti reci da je ovo jedan od najkvalitetnijih i najlepsih lap topova koje sam video.
Score u win7 je 4.7, radi perfektno, stabilan je, radio sam i po 12h na njemu (izmedju ostalog pustao sam u photoshopu akcije za obradu 3000 slika, lap top grize ), inace je uzivo toliko lep da ti je zao da radis na njemu http://bit.ly/gcv6ci kvalitet izrade, plastika, zavrsna obrada, raspored tastera, kucanje - perfekcija.
Jedino ne znam sta da ti kazem za bateriju, ja sam sebi izabrao neku standardnu, nisam je testirao koliko moze da drzi maximalno, sat i po vremena znam da moze sigurno, toliko sam video, ali vec 3h ne verujem da moze. Takodje moram napomenuti da nisam odusevljen zvucnicima, ocekivao sam malo bolji zvuk za sony, ali dobro, sta je tu je, ne moze se traziti neka perfekcija na lap topu, ali vrse posao. Ako uzmes za dev, neces se pokajati, veoma je kvalitetan i pouzdan.
twix je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" twix za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:57.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.